Martinus.sk už po štvrtýkrát najobľúbenejším internetovým obchodom na Slovensku

Martinus.sk

Martin, 19. november 2009 Internetové kníhkupectvo Martinus.sk je už štyri mesiace za sebou najčastejšie navštevovaným a zároveň najlepšie hodnoteným internetovým obchodom na Slovensku. Vyplynulo to z výsledkov prieskumov verejnej mienky, ktoré v októbri 2009 nezávisle realizovali mediálne agentúry TNS SK  a MEDIARESEARCH Slovakia.

Do prieskumov boli zahrnuté všetky slovenské aj zahraničné internetové obchody. „Zverejnené výsledky štúdií nás mimoriadne tešia a zároveň motivujú k tomu, aby sme sa aj naďalej snažili poskytovať svojim zákazníkom tak kvalitné služby, ako je to len možné,“ hovorí Michal Meško, spolumajiteľ Martinus.sk. Najväčšie internetové kníhkupectvo na Slovensku funguje už deviaty rok a za ten čas jeho služby využili stovky tisíc zákazníkov. „Keď sme kedysi dávno spúšťali náš malý on-line obchod, naším snom bolo vytvoriť pre milovníkov kníh z celého Slovenska čo najlepšie a najľudskejšie internetové kníhkupectvo. Verím, že sa k tomuto cieľu stále viac približujeme,“ vysvetľuje Meško. Okrem snahy o prvotriedne služby sú podľa neho dôležité aj inovácie, ktoré kníhkupectvo svojim zákazníkom prináša. V poslednej dobe to bol napríklad úspešný projekt Slovensko píše román, v ktorom stovky Slovákov spoločne cez internet vytvorili knižku s názvom Minulosť ťa dostane. Tá sa na pulty kníhkupectiev dostáva práve v tieto dni.

Marketingového prieskumu „Internet a nakupovanie 2009“ spoločnosti TNS SK sa zúčastnilo 1171 respondentov, ktorí reprezentujú internetovú populáciu SR vo veku 18+ rokov. Na základe jeho výsledkov môžeme konštatovať, že nakupovanie cez internet využilo už viac ako 9/10 internetovej populácie Slovenska (95%), pričom úroveň internetových obchodov na Slovensku je hodnotená pozitívne. Ako veľmi dobrú alebo dobrú ju hodnotilo až 91,1% ľudí, ktorí už nakupovali on-line. Za najčastejšie navštevovaný internetový obchod bol označený Martinus.sk (15,0%), ktorý bol zároveň hodnotený aj ako najlepší (11,5%).

Podobné výsledky priniesol aj prieskum „Znalosť slovenských a zahraničných online shopov“, ktorý realizovala agentúra MEDIARESEARCH Slovakia. Výskumu sa zúčastnilo 509 respondentov. Tento výber reprezentuje 2 065 128 ľudí. Za najčastejšie využívaný e-shop bol opätovne označený Martinus.sk (13%), ktorý si tento štatút drží nepretržite už štyri mesiace.

Z obidvoch prieskumov zároveň vyplýva, že najčastejšie nakupovaným tovarom cez internet za posledných 6 mesiacov sú knihy (40,0-42,7%).

O Martinus.sk

Martinus.sk je najväčšie internetové kníhkupectvo na Slovensku. Ponúka viac ako 70 000 knižných a filmových titulov zo všetkých oblastí. Okrem internetového obchodu má aj kamenné kníhkupectvá v Martine a v Bratislave. Ako prvý internetový obchod získal certifikát Slovak Gold za výnimočnú kvalitu.

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. martin 19. 11. 2009 02:23

  Nieco tu pekne smrdi! Martinus.sk a najoblubenejsi net obchod na Slovensku? Je zaujimave sledovat potom x opodstatnenych staznosti nan v ramci staznosti.sme.sk od nespokojnych zakaznikov, ktori sa pravom pohorsuju nad aroganciou martinus.sk. To uz ale nenapisete, ze?!…

  1. Michal Meško 19. 11. 2009 10:13

   Martin, Juraj Vám už vysvetlil dôvod tohto článku a ja by som takisto rád reagoval a opýtal sa na tých “x” opodstatnených sťažností v rámci služby staznosti.sme.sk a dôkazy našej arogancie. Na stránke, ktorú spomínate, je totiž na nás evidovaná iba jedna sťažnosť, s dlhou odpoveďou od nás a veríme, že veľmi férovým a otvoreným riešením. Celú sťažnosť aj s riešením a diskusiou čitateľov si môžete pozrieť tu:

   http://staznosti.sme.sk/cpld/1997/Martinussk-sro/Tovar-so-zarukou-dodania-do-Vianoc-odoslete-v-januari.html

   Ako protipól tohto hodnotenia by som však rád dal do pozornosti aj hodnotenia zákazníkov na Shopping zóne Tatra banky:

   http://www.shoppingzona.sk/cms/shop/martinus.sk—Internetove-knihkupectvo.html

   Z 31 hodnotení nám zákazníci pri 29 hodnoteniach udelili plný počet hviezdičiek. Tieto hodnotenia sú overované priamo bankou – aby mohol niekto pridať hodnotenie, banka ho musí spárovať s reálnou transakciou (prevodom z účtu zákazníka na náš účet).

   Určite však tento článok ani moju odpoveď prosím nechápte tak, že spíme na vavrínoch a tvárime sa, že nerobíme žiadne chyby. Určite ich robíme a asi aj budeme robiť – pretože niekedy sa vám jednoducho niečo nepodarí, aj keď sa akokoľvek snažíte. Verte však, že sa vždy snažíme minimálne na 100%.

   Prajem pekný deň
   Michal Meško, Martinus.sk

   1. Jano 19. 11. 2009 21:15

    Preco ako protipol uvadzate stranky Shopping zony Tatra banky?

    http://www.shoppingzona.sk/cms/shop/martinus.sk—Internetove-knihkupectvo.html

    Mali ste ich doteraz na strankach martinus.sk uverejnene?

    1. Michal Meško 20. 11. 2009 12:00

     Shopping zonu Tatra banky sme uviedli len ako dalsi zdroj hodnoteni nasho obchodu, ktore mozu byt relevantne k danej tlacovej sprave. Zial v tom odkaze to nespravne upravilo linku – namiesto toho spojovnika ma byt v tej URL adrese 3x pomlcka (-).

  2. Juraj Šlesar 19. 11. 2009 09:04

   Dobrý deň. Celý “článok” je vlastne len informáciou pre našich zákazníkov, ako dopadli najnovšie marketingové výskumy. Rozhodne sa nejedná o nami vymyslené výroky, aj keď nás, samozrejme, tieto výsledky tešia. Čo sa týka stránky staznosti.sme.sk, tak som tam našiel zaregistrovanú jednu sťažnosť, ku ktorej sme už zaujali stanovisko. Samozrejme, v prípade, že ktorýkoľvek z našich zákazníkov bude cítiť nespokojnosť s akýmkoľvek aspektom našich služieb, budeme len radi, ak sa nám ozve a my sa budeme zo všetkých síl snažiť vyjsť mu v ústrety.

 2. Jano 19. 11. 2009 12:01

  Martinus je No.1 :-) No za posledny rok som u Vas kupil viac ako 50 knih a nemal som ziaden problem…

  Mozete mi prosim uviest tlacove spravy k danym prieskumom? Rad by som si ich blizsie nastudoval.

  Na oficialnych strankach agentur som ich akosi nenasiel.

  PS: Toto mi pripomenulo, ze mam este jeden balik od Vas na poste… uz aj ho utekam vybrat… :)

 3. zdenka 19. 11. 2009 12:18

  Ja som s Martinusom rozhodne spokojná, uzavrela som tam už cez 25 objednávok a ani raz som nemala zlú skúsenosť. Naďalej plánujem knihy nakupovať prostredníctvom Vášho kníhkupectva a keď niekto zháňa nejakú knihu, odporúčam ho ako jedno z najlepších. Prajem veľa ďalších úspechov a hlavne spokojných zákazníkov.

 4. Lidka 19. 11. 2009 19:15

  Nakupujem na martinuse už minimálne 5 rokov a ako závislá na knihách asi každý druhý mesiac. Moje skúsenosti sú kladné, len asi dvakrát sa oneskorila dodávka, čo nieje najhoršie, že?

  Takže držím päste:)

Sociálne siete
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Nový Jo Nesbo na sklade, aj na ceste k vám! Ak ste si ho teda objednali :-) Ak nie, tak nemá zmysel váhať:… https://t.co/WyLQhXm9RL
5. 4. 2018
@monicqa Just kidding, veď to je náplň našej práce! :-) #bestjobever
5. 4. 2018
@monicqa V pracovnej dobe? :o
5. 4. 2018
A najlepšiu knihu, akú Jo Nesbo kedy napísal, ste si už predobjednali? :-) https://t.co/4OkOuqdGox #jonesbohttps://t.co/1zeSYnpshz
26. 3. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz