Literárna revue s Dadom Nagyom (1.4.2011)

Každý druhý týždeň vám prinášame ďalší diel Literárnej revue so známym slovenským moderátorom, odborníkom na literatúru, ale hlavne milovníkom dobrých kníh – Dadom Nagyom.

Prajem vám krásny piatkový deň, milí priatelia. Dnešnú Literárnu revue rádia Slovensko by som rád venoval svojim obľúbeným audioknihám – čiže knihám na počúvanie. Niektoré z môjho výberu dokonca úspešne bodovali v prvom ročníku súťaže Audiokniha roka 2010. Na úvod tu mám absolútneho víťaza Ceny česká a slovenská audiokniha roka 2010 – ktorou je  kompletná verzia poviedky Stephena Kinga Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shaw Shank.

Druhá ukážka z úspešnej audioknihy vznikla ako adaptácia novely spisovateľky Daniely Kapitáňovej Samko Tále: Kniha o cintoríne – jednej z najprekladanejších slovenských kníh súčasnosti. Potom si doprajeme ukážku z ďalšieho slovenského humoristického literárneho diela, novely Kolomana KocúraApáka a mamáka. A na záver by som vám rád ponúkol úryvok z ešte jednej audioknihy. Ide o dielo, ktoré má trochu netradičnú formu – je akousi kolážou krátkych poviedok ruského autora Daniila Charmsa. Samozrejme, neprídete ani o súťaž a čaká vás aj rozhovor s Olegom Pastierom – vydavateľom a spoluautorom knihy Spytovanie, ktorú napísal spolu s Ivanom Kadlečíkom.

Príjemné počúvanie vám želajú Mária Kodčíková a Dado Nagy.

Play

Tento diel Literárnej revue bol pôvodne odvysielaný 25.3.2011.

Vypočujte si aj ďalšie diely Literárnej revue s Dadom Nagyom. Všetky uverejnené diely nájdete TU.

POZOR! Literárnu revue Dada Nagya si už môžete vychutnať aj ako podcast na iTunes! Stačí kliknúť TU. Nezabudnite sa zapísať na pravidelný odber, aby vám neušiel ani jeden diel! :-)

    Napíšte komentár
  1. Povinný údaj
  2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Pomôžte Belle s jej upírsko-vlkodlačou dilemou a vyhrajte! :-) https://t.co/Rznn5Ic6us #kniznedilemy #sutaz https://t.co/vXCaCzKoNt
24. 3. 2017
@RuFiK7 Ďakujeme, teší nás, že tešíme :)
23. 3. 2017
Náš CEO @michalmesko má nový blog @buducologia a je to MUST READ! Ale nečítajte to v práci ako my, je to dlhé. Ups... :)
23. 3. 2017
Hamleta sme tu už mali, ale táto dilema mu je veľmi blízka. No veď posúďte sami: https://t.co/r3euBCdQxt #sutaz #kniznedilemy
23. 3. 2017
Práca v Martinuse, ktorú chceš! :) Junior Copywriter & Social Media Manager wanted: https://t.co/qkomoZ1IQa #praca #plz #RT
22. 3. 2017
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski