Knižné tipy: Skvelá detektívka, nový Coelho a fascinujúci skutočný príbeh.

Neustále vychádzajú nové a nové knihy, vďaka čomu je veľmi ľahké prehliadnuť tie, ktoré skutočne stoja za pozornosť. A práve preto vám každý týždeň prinášame výber titulov, ktoré stoja za vašu pozornosť. Pozrite sa každý pondelok na novinky minulého týždňa a nezabudnite si ich pridať do svojich wishlistov. Prehliadnuť dobrú knihu je až príliš jednoduché.

Zbožnujem detektívky. Neviem prečo, ale je to tak. A už dlho som sa na žiadnu netešil práve tak ako na debut z pera americkej spisovateľky menom Tana Frenchová. Román Vtedy v lese je strhujúcou detektívkou, ktorá mieša to najlepšie z tohto žánru a vytvára výživný kokteil napätia, vzrušenia, pátrania a všetkého ostatného, čo na detektívkach máme radi. Jednoducho, ak máte radi tento žáner, tak Vtedy v lese by ste si nemali nechať ujsť. (viac info)
Spisovatelia si každý deň vymýšľajú desiatky príbehov, nad ktorými len neveriaco krútime hlavou, ako im niečo tak nepravdepodobné vôbec mohlo napadnúť. Ale stále znova a znova sa potvrdzuje, že skutočné príbehy vyzerajú častokrát ešte oveľa nepravdepodobnejšie. Napríklad rozprávanie Poliaka Slavomíra Rawicza, ktorému sa počas druhej svetovej vojny podarilo ujsť z gulagu a spolu s partiou piatich kamarátov prešli peši tisíce kilometrov cez púšť Gobi, Himaláje a najnehostinnejšie kúty sveta len aby sa dostali až do Indie. (viac info)
Zamýšľali ste sa už nad tým, čo asi robia manželky slávnych celebrít? Napríklad taká Sharon Osbourneová , životná partnerka legendy rocku – Ozzieho, píše knihy! A to dokonca dobré! Aspoň sa na tom zhodujú zahraničné recenzie, ktoré chvália jej prvotinu Pomsta o matke a jej dvoch dcérach, ktoré sú ochotné kvôli sláve a úspechu spraviť čokoľvek. Pripravte sa na poriadnu dávku sexu, vášne, zloby, lásky a napätia vo svete falošného pozlátka, ktorý autorka tak dobre pozná. Raz darmo, niet nad osobnú skúsenosť. (viac info)

Už to budú takmer dva roky odkedy sme mali naposledy možnosť prečítať si niečo nové od najslávnejšieho brazílskeho spisovateľa Paula Coelha. A teraz je tu novinka, ktorá sa volá Alef a podľa samotného autora je to návrat k jeho prvotinám, ktoré sú zároveň stále najoceňovanejšie.  Názov románu sa odvoláva na prvé písmeno abecedy a symbolizuje úplný začiatok. Túto knihu napísal Coelho počas dlhej cesty, keď od marca do júna 2006 precestoval prakticky celú Európu, Áziu a Afriku. Rovnako ako pastier Santiago v Alchymistovi spisovateľ zisťuje, že musí ísť ďaleko, aby pochopil, čo je nablízku. (viac info)

Či sa nám to páči, alebo nie, faktom ostáva, že klasické sci-fi momentálne prežíva krízu. Ľudí akoby prestali zaujímať cudzie planéty, o dobíjaní vesmíru ani nevraviac. Možno aj preto si stále viac dokážem vychutnať klasické diela scifi literatúry, medzi ktoré nepochybne patrí aj všetko, čo napísal Isaac Asimov. V románe Příchod noci sa spojil s nemenej slávnym Robertom Silverbergom a spoločne napísali príbeh o planéte, ktorá vďaka šiestim slnkám nikdy nepozná tmu. Ale po viac ako dvoch tisíc rokoch má nastať Zatmenie, vďaka ktorému nastane tma na planéte, kde sa ničoho neboja viac ako temnoty. V dnešnej dobe neustále čakania na koniec sveta je tento vynikajúci román možno ešte aktuálnejší ako v čase, kedy bol napísaný. (viac info)
A na záver som si nechal kuchársku knihu, ktorá je ako stvorená pre všetkých chlapov! Miro Veselý je známy svojimi receptami a knihami a zdravom životnom štýle a chudnutí. Ale ešte predtým, ako sa dal na chudnutie, zbožňoval všetky tie chutné, aj keď nezdravé jedlá. A práve o nich je táto kniha! Napísaná tak, aby podľa nej zvládli variť aj úplní začiatočníci a zároveň plná receptov, nad ktorými zaplesá nejedno mužské srdce. Najvyšší čas dokázať ženám, že aj my vieme variť! Veď ony si trochu oddychu od kuchyne zaslúžia! :-) (viac info)

Zaujímavé linky:

Prečítajte si aj naše predchádzajúce tipy. Nájdete ich TU. :-)

    Napíšte komentár
  1. Povinný údaj
  2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
S čím začať: Ktorý Alessandro Baricco je najlepší na začiatok?: https://t.co/9xtO0Z9WVn via @YouTube
18. 8. 2017
Kto vládne anglickým jazykom a nevie sa dočkať nového Dana Browna, tak nech sa páči, predpredaj spustený: https://t.co/TcVRZnql8u
17. 8. 2017
POSLEDNÁ ŠANCA využiť zľavu 25% na tisíce titulov, ktoré máme na sklade. Akcia končí už o pár hodín, tak neváhajte:… https://t.co/X7JxKTP9aP
15. 8. 2017
Rudi Rus je nielen skvelý moderátor, ale aj vášnivý čitateľ. Dokázal to aj na našom Youtube. Hľa: https://t.co/mXxYgS3j7G
15. 8. 2017
Knižné tipy Rudiho Rusa: Poriadna dávka smiechu, strachu a krvi!: https://t.co/ajVaYIR2Gs via @YouTube
14. 8. 2017
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski