Tipy na e-knihy: Zahraničné bestsellery v elektronickej podobe!

Stále viac a viac ľudí objavuje možnosti a čaro elektronických kníh, ktoré sú lacnejšie, môžete ich mať okamžite a čo je počas cestovania ich najväčšia výhoda – nič nevážia. Ponuka elektronických kníh síce zatiaľ nemôže súperiť s ich papierovými protejškami, napriek tomu je medzi nimi stále viac bestsellerov, ktoré by bola škoda premeškať. Ako dôkaz vám ponúkame pár horúcich tipov.

 • Daniel Glattauer – Priateľ do dažďa

  Začnime s jedným z najlepších románov, aké v minulom roku vyšli. Román Priateľ do dažďa je o novodobom fenoméne, s ktorým sa už stretol asi každý z nás. Emmi a Leo si začali písať len kvôli náhode a určitej roztržitosti Emmi, ktorá poslala omylom email Leovi. Náhoda vyústila do výmeny niekoľkých emailov. A potom ďalších. A ďalších. A tak si začali písať dvaja ľudia, ktorí sa absolútne nepoznajú, nič o sebe nevedia a vlastne ani nemajú nič spoločné. Emmi je šťastne vydatá a Leo čerstvo rozídený s absolútnou nechuťou púšťať sa do ďalších vzťahov. Ale nič neostáva jednoduché, keď sa to môže skomplikovať… (Viac info)

 • Stieg Larsson – Muži, kteří nenávidí ženy

  A teraz si dajme tip na najúspešnejšiu detektívku na svete. Knihu, ktorá dobyla trhy západného sveta s razanciou Harryho Pottera. Kniha, ktorá sa v krátkej doba dočkala hneď dvoch filmových spracovaní. Jednoducho knihu, ktorú by ste mali mať prečítanú! V prvom diely sa zoznámime s charizmatickým Michaelom Blomkvistom a záhadnou Lizbeth Salander. Priemyselný magnát Henrik Vanger, žijúci v severnom Švédsku, poverí Blomkvista úlohou napísať kroniku svojej rodiny, ktorou v skutočnosti sleduje jediný cieľ: objasniť záhadné zmiznutie svojej netere Harriet v lete 1966. Blomkvist pri písaní kroniky, aj s pomocou geniálnej hackerky Lisbeth Salanderovej, čoraz hlbšie preniká do záhad rodiny a odhaľuje pravdu o mužoch, ktorí nenávidia ženy. (Viac info)

 • Äsa Larssonová – Prolitá krev

  A v žánri severskej detktívky sa ešte zdržíme. Celý svet je síce nadšený zo Stiega Larssona, ale ani jeho menovkyňa – Äsa Larssonová, v talente rozodne nijak nezaostáva. Jej detektívky sú typickým príkladom severskej školy – sú temné, atmosférické a mrazivo reálne. Každý prípad Rebecky Martinssonovej je výletom do sveta zločinu, z ktorého vám bude behať mráz po chrbte ešte dlho po dočítaní. Inak to nebude ani v prípade románu Prolitá krev, v ktorom Rebecka rieši prípad vraždy mladej farárky. Tá bola známa svojou aktívnou pomocou ženám v núdzi, ktorá jej okrem priazne utláčaných vyniesla aj množstvo nenávisti. Odplata na seba nedala dlho čakať… (Viac info)

 • Dick Francis, Felix Francis – Chybný krok

  Predstavovať Dicka Francisa by bolo určite zbytočné. Jeho detektívky z dostihového prostredia sú známe po celom svete. Žiaľ, Dick Francis už žiadnu ďalšiu nenapíše. Ešteže žezlo prebral jeho syn Félix. Chybný krok je prvý román z pozostalosti Dicka Francisa, ktorý po jeho smrti dokončil syn Felix.  Keď ťažké zranenie vyradí kapitána Thomasa Forsytha z bojov v Afganistane, nemá na výber: musí sa vrátiť k matke, úspešnej trénerke dostihových koní, a otčimovi, s ktorými už roky neudržiava takmer nijaké vzťahy. A hoci neráta s vrelým prijatím, aj jeho zaskočí ovzdušie plné napätia, ktoré doma vládne. Všetko nasvedčuje tomu, že matka má vážne problémy. A keď jej najlepší kôň dobehne posledný v pretekoch, ktoré mal bez problémov vyhrať, Tom začne tušiť, že na vine nebude len zlá forma favorita… (Viac info)

 • Elizabeth Gilbertová – Jedz, modli sa a miluj

  Vydavateľstvo Tatran vyslyšalo nekonečné prosby uchvátených čitateľov a román o “žene, ktorá sa vybrala do Talianska, Indie a Indonézie, aby tam našla všetko…” si môžete kúpiť už aj ako e-knihu! Pôvabný, inteligentný a mimoriadne zábavný príbeh o tom, ako Elizabeth Gilbertová opustila všetko, po čom iné len túžia len preto, aby získala viac, rozpráva autorka s vervou, humorom a prenikavým pohľadom, ktorým priťahuje ľudí ako magnet. Elizabeth Gilbertová je zarytá cestovateľka, skvelá rozprávačka, pričom terčom jej jedovatého humoru je často ona sama.  Táto múdra a strhujúca kniha je príbehom o tom, ako zanechala všetky vonkajšie znaky úspešného života, aj o tom, čím ich nahradila. (Viac info)

 • Jan Balabán – Povídky

  Keď v roku 2010 náhle zomrel Jan Balabán, česká literárne scéna tým prišla o jedného z najvýznamnejších prozaikov súčasnosti. Na Slovensku prakticky neznámy, ale v rodnom Česku veľmi cenený (a oceňovaný) autor sa preslávil hlavne svojimi poviedkami, v ktorých zvyčajne sledujeme hlavného hrdinu v vo vypätej situácii, kedy môže jediné jeho rozhodnutie zmeniť celý jeho život. A práve zbierka s jednoduchým názvom Povídky ponúka výber toho najlepšieho, čo Balabán napísal. Či už máte poviedky radi, alebo nie, toto je čítanie, ktoré vás ľahko a s priam balabánovským šarmom presvedčí o tom, že skutočne patrí ku klenotom českej literatúry. (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Kde hľadať PPC človeka, ak nie na Twitteri, však? Takže hľadáme a prosíme o RT, ak to aj vy nie ste:… https://t.co/ObEkjh7aEq
21. 2. 2018
Toto je náš zákaznícky servis, vďaka ktorému ste získali tretie miesto v ankete @nice_reply Customer Happiness Awar… https://t.co/6KF7Yuqtm3
19. 2. 2018
@PeterBaricic Či je to 😳 alebo 😟 sa musíš rozhodnúť sám. My ďakujeme za upozornenie, pozrieme sa na to. :-)
16. 2. 2018
Vybrali sme pre vás knižné chuťovky, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť a dali na ne príjemné zľavy:… https://t.co/xOuR2zccSQ
16. 2. 2018
Nikto vám neporadí, ktoré slovenské knihy si určite treba prečítať, tak dobre, ako Tomáš Ulej. No veď pozrite:… https://t.co/AVXlIJ8YQX
10. 2. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz