DVD tipy: Trochu iné pohľady na lásku

Niekto má rád komédiu, niekto holduje drámam. Niekoho poteší romantický film plný objatí a sĺz, inému stačí veľa výbuchov a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme rovnaké – chceme, aby film, ktorý pozeráme, stál za to. Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové snímky, je ľahké stratiť sa v ponuke. Naša rubrika DVD tipy vyberie tie najzaujímavejšie filmy pre každého.

 • Let’s Dance – 3 DVD

  Všetkých tých, ktorí majú radi street dance, street life a tanec s hudbou celkovo, určite poteší, že slávna sága Step up vychádza pekne pohromade v kolekcii. Snúbi sa v nej láska k umeniu, tancu, ale, samozrejme, aj láska medzi mladými tanečníkmi, ktorí to často nemajú v živote jednoduché. Tri rôzne príbehy voľne nadväzujú na seba a ukazujú, že sa netreba vzdávať a ísť si za svojim snom. A zaujímavý je aj poznatok, že tancovať sa dá naozaj kdekoľvek : – ). (Viac info)

 • Peyton Reed – Kašlem na lásku

  New York. Šesťdesiate roky. Alebo skôr ich dokonalá ilúzia? Spisovateľka Barbara Novak chce s pomocou redaktorky Vikki získať popularitu svojou knihou „Kašlem na lásku.“ Dokazuje v nej, že moderná žena má rovnaké práva a možnosti ako muži. Chce skvelú kariéru a nezáväzný sex, pri ktorom nemusí práve umierať láskou. Tento pohľad inšpiruje casanovu a brilantného novinára „Catcha“, aby Barbaru zbalil a predviedol jej, čo vlastne muži chcú. Ale obaja budú prekvapení, ako sa to vyvinie. Prepychové byty, sexy dialógy, štýlová hudba a elegantné kluby v zmesi s dvojzmyselnými žartíkmi a rafinovanými schôdzkami vyústia do nečakaného rozuzlenia, ktoré neprekvapí len nás, ale aj vydarenú dvojicu „nezaľúbencov“. (Viac info)

 • George Clooney – Dobrou noc a hodně štěstí

  Všetci vieme alebo aspoň tušíme, ako vie totalitný režim prenasledovať svojich odporcov. Ale nie každý vie, čo sa dialo na druhej strane krátko po prevalení železnej opony – čo sa dialo v Amerike v 50.-tych rokoch. Láska k vlasti, slobode a demokracii? No, ani nie. Senátor McCarthy stál v čele „Výboru pre neamerickú činnost”, ktorý vyšetroval občanov podozrivých zo spolupráce s komunistami. Práca výboru sa ale v skutočnosti rovnala honu na čarodejnice. Kampaň senátora McCarthyho v najmrazivejších rokoch studenej vojny môžeme pokojne prirovnať k politickým procesom vo východnom bloku. Nespravodlivé obvinenie tak zničilo životy a kariéru mnohým ľuďom. George Clooney v hlavnej úlohe. (Viac info)

 • Paul Weitz, Chris Weitz – Jak na věc

  Keď sa hovorí o láske, Hugh Grant nesmie chýbať. Hrá Willa – je to 38 ročný Londýnčan, žijúci mládenecký život z honoráru zarobeného vianočnou piesňou, ktorú pred pár rokmi napísal jeho otec. Je nenapraviteľným sukničkárom a svoj čas trávi lenošením pred televíziou vo svojom luxusnom byte. Raz ho posadne bláznivá myšlienka – pridá sa ku združeniu osamelých rodičov a vymyslí si, že má syna – chce tak zbaliť ženskú. Stretáva sa s problémovým školákom Marcusom a s jeho matkou – hudobnou terapeutkou. Marcus čoskoro pochopí, že Will je klamár, a tak Willa začne vydierať, aby ho nechal poflakovať sa. Ale možno sa stane niečo zvláštne – ich vzťah je na najlepšej ceste prerásť do rodičovskej lásky. (Viac info)

 • Alastair Fothergill – Africké kočky: Království odvahy

  Disney neprináša len kreslené filmy. Do jeho repertoáru spadá aj štúdio Disneynature, ktoré prichádza s týmto epickým príbehom. Ten sa odohráva na jednom z najdivokejších miest na svete. Čaká nás neobyčajné dobrodružstvo dvoch rodov, ktoré sa snažia prežiť v divokej prírode. Výborný obraz s vysokým rozlíšením vyrazí dych, keď sa stretnete tvárou v tvár s majestátom kráľa savany a skutočnou náklonnosťou, odhodlaním a humorom. Rodinné putá sa musia prepojiť s kráľovskou mocou a veľkolepou krásou africkej prírody, a my tak dostaneme príležitosť zahliadnuť snímku, ktorá dojíma svojou jednoduchou krásou. (Viac info)

 • Indická masáž hlavy

  Na záver skončíme niečím romantickým. Táto masáž sa sústreďuje predovšetkým na hlavu a vlasy. Postupne sa však techniky rozšírili a zahŕňajú aj krk, plecia a ramená. Má množstvo priaznivcov, lebo zmierňuje príznaky stresu, poskytuje úľavu a je to účinná terapia na celkovú relaxáciu. Hlava a vlasy sú mimoriadne citlivé na dotyk, lebo tvár a koža na hlave obsahujú veľké množstvo nervových zakončení. Masírovanie je preto zmyselné a hlboko upokojujúce, robí sa v rovnomernom rytme, zľahka a jemne, aby sa uvoľnili blokády a hlavne nepríjemne nahromadené napätie. Neúčinkuje iba na telesnej úrovni, ovplyvňuje aj emócie, upokojuje dušu, podporuje relaxáciu a odbúrava stres. Mnohých iste poteší, že netreba použiť olej. (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Nový Jo Nesbo na sklade, aj na ceste k vám! Ak ste si ho teda objednali :-) Ak nie, tak nemá zmysel váhať:… https://t.co/WyLQhXm9RL
5. 4. 2018
@monicqa Just kidding, veď to je náplň našej práce! :-) #bestjobever
5. 4. 2018
@monicqa V pracovnej dobe? :o
5. 4. 2018
A najlepšiu knihu, akú Jo Nesbo kedy napísal, ste si už predobjednali? :-) https://t.co/4OkOuqdGox #jonesbohttps://t.co/1zeSYnpshz
26. 3. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz