DVD tipy: Trochu iné pohľady na lásku

Niekto má rád komédiu, niekto holduje drámam. Niekoho poteší romantický film plný objatí a sĺz, inému stačí veľa výbuchov a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme rovnaké – chceme, aby film, ktorý pozeráme, stál za to. Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové snímky, je ľahké stratiť sa v ponuke. Naša rubrika DVD tipy vyberie tie najzaujímavejšie filmy pre každého.

 • Let’s Dance – 3 DVD

  Všetkých tých, ktorí majú radi street dance, street life a tanec s hudbou celkovo, určite poteší, že slávna sága Step up vychádza pekne pohromade v kolekcii. Snúbi sa v nej láska k umeniu, tancu, ale, samozrejme, aj láska medzi mladými tanečníkmi, ktorí to často nemajú v živote jednoduché. Tri rôzne príbehy voľne nadväzujú na seba a ukazujú, že sa netreba vzdávať a ísť si za svojim snom. A zaujímavý je aj poznatok, že tancovať sa dá naozaj kdekoľvek : – ). (Viac info)

 • Peyton Reed – Kašlem na lásku

  New York. Šesťdesiate roky. Alebo skôr ich dokonalá ilúzia? Spisovateľka Barbara Novak chce s pomocou redaktorky Vikki získať popularitu svojou knihou „Kašlem na lásku.“ Dokazuje v nej, že moderná žena má rovnaké práva a možnosti ako muži. Chce skvelú kariéru a nezáväzný sex, pri ktorom nemusí práve umierať láskou. Tento pohľad inšpiruje casanovu a brilantného novinára „Catcha“, aby Barbaru zbalil a predviedol jej, čo vlastne muži chcú. Ale obaja budú prekvapení, ako sa to vyvinie. Prepychové byty, sexy dialógy, štýlová hudba a elegantné kluby v zmesi s dvojzmyselnými žartíkmi a rafinovanými schôdzkami vyústia do nečakaného rozuzlenia, ktoré neprekvapí len nás, ale aj vydarenú dvojicu „nezaľúbencov“. (Viac info)

 • George Clooney – Dobrou noc a hodně štěstí

  Všetci vieme alebo aspoň tušíme, ako vie totalitný režim prenasledovať svojich odporcov. Ale nie každý vie, čo sa dialo na druhej strane krátko po prevalení železnej opony – čo sa dialo v Amerike v 50.-tych rokoch. Láska k vlasti, slobode a demokracii? No, ani nie. Senátor McCarthy stál v čele „Výboru pre neamerickú činnost”, ktorý vyšetroval občanov podozrivých zo spolupráce s komunistami. Práca výboru sa ale v skutočnosti rovnala honu na čarodejnice. Kampaň senátora McCarthyho v najmrazivejších rokoch studenej vojny môžeme pokojne prirovnať k politickým procesom vo východnom bloku. Nespravodlivé obvinenie tak zničilo životy a kariéru mnohým ľuďom. George Clooney v hlavnej úlohe. (Viac info)

 • Paul Weitz, Chris Weitz – Jak na věc

  Keď sa hovorí o láske, Hugh Grant nesmie chýbať. Hrá Willa – je to 38 ročný Londýnčan, žijúci mládenecký život z honoráru zarobeného vianočnou piesňou, ktorú pred pár rokmi napísal jeho otec. Je nenapraviteľným sukničkárom a svoj čas trávi lenošením pred televíziou vo svojom luxusnom byte. Raz ho posadne bláznivá myšlienka – pridá sa ku združeniu osamelých rodičov a vymyslí si, že má syna – chce tak zbaliť ženskú. Stretáva sa s problémovým školákom Marcusom a s jeho matkou – hudobnou terapeutkou. Marcus čoskoro pochopí, že Will je klamár, a tak Willa začne vydierať, aby ho nechal poflakovať sa. Ale možno sa stane niečo zvláštne – ich vzťah je na najlepšej ceste prerásť do rodičovskej lásky. (Viac info)

 • Alastair Fothergill – Africké kočky: Království odvahy

  Disney neprináša len kreslené filmy. Do jeho repertoáru spadá aj štúdio Disneynature, ktoré prichádza s týmto epickým príbehom. Ten sa odohráva na jednom z najdivokejších miest na svete. Čaká nás neobyčajné dobrodružstvo dvoch rodov, ktoré sa snažia prežiť v divokej prírode. Výborný obraz s vysokým rozlíšením vyrazí dych, keď sa stretnete tvárou v tvár s majestátom kráľa savany a skutočnou náklonnosťou, odhodlaním a humorom. Rodinné putá sa musia prepojiť s kráľovskou mocou a veľkolepou krásou africkej prírody, a my tak dostaneme príležitosť zahliadnuť snímku, ktorá dojíma svojou jednoduchou krásou. (Viac info)

 • Indická masáž hlavy

  Na záver skončíme niečím romantickým. Táto masáž sa sústreďuje predovšetkým na hlavu a vlasy. Postupne sa však techniky rozšírili a zahŕňajú aj krk, plecia a ramená. Má množstvo priaznivcov, lebo zmierňuje príznaky stresu, poskytuje úľavu a je to účinná terapia na celkovú relaxáciu. Hlava a vlasy sú mimoriadne citlivé na dotyk, lebo tvár a koža na hlave obsahujú veľké množstvo nervových zakončení. Masírovanie je preto zmyselné a hlboko upokojujúce, robí sa v rovnomernom rytme, zľahka a jemne, aby sa uvoľnili blokády a hlavne nepríjemne nahromadené napätie. Neúčinkuje iba na telesnej úrovni, ovplyvňuje aj emócie, upokojuje dušu, podporuje relaxáciu a odbúrava stres. Mnohých iste poteší, že netreba použiť olej. (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
@martinus_cz Aké zahraničné? Veď tam je väčšina tipov v češtine! :-D #martinusaciradia
21. 10. 2016
Tie najlepšie knižné tipy od našej Majky práve teraz na Youtube! https://t.co/JVHxZ05dCy #MartinusaciRadia
21. 10. 2016
@spodlesny Jasné :-) Teda samozrejme, ak to Michal zvládne.
21. 10. 2016
Novinka Juraja Červenáka Diabol v zrkadle už dostupný ako e-kniha! Papierová o týždeň :) https://t.co/zVcxUZvGBQ
19. 10. 2016
RT @slovak_startup: An interesting interview with @michalmesko, the co-founder & CEO of @martinus_sk, at #StartupGrind #Bratislava https://…
13. 10. 2016
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski