Aj čitatelia si zaslúžia svoj klub! Pridajte sa k nám! :-)

Viete, čo majú spoločné motorkári, študenti, turisti a psíčkari, ale chýba to čitateľom? Klub! Je prirodzené, že ľudia s rovnakými záujmami sa radi stretávajú, rozprávajú a vymieňajú si poznatky, skúsenosti, zážitky. Radia si a obohacujú sa navzájom. A preto chceme založiť čitateľský klub pre všetkých, ktorí radi čítajú a rovnako radi o knihách diskutujú. Podmienka pre členstvo je veľmi jednoduchá – chuť čítať, chuť rozprávať sa o knihách a čas na osobné stretnutie s ostatnými členmi klubu! :-)

Ako sa pozná člen Čitateľského klubu:

 1. Všetci tvoji kamaráti nasadia ostražitý výraz, keď ťa vidia s knihou v ruke, lebo už tušia, že sa s nimi budeš chcieť o nej rozprávať?
 2. Si ten typ človeka, ktorému sa občas stáva, že dovolenka na pláži znamená jednu návštevu mora za deň, za to dve prečítané knihy?
 3. Ak si môžeš vybrať, či ísť do kina alebo do kníhkupectva, radšej zvolíš ten druhý variant?
 4. Nejedno ráno máš kruhy pod očami, lebo si opäť podľahol(-a) známemu syndrómu “eštejednastranaaužidemspať”?

Ak si aspoň na dve otázky odpovedal “áno”, potom si ideálnym kandidátom na člena Čitateľského klubu! Už stačí len chcieť a prísť! :-)

Čo? Kedy? Kde?

Vášniví čitatelia kníh sú úplne všade! A preto sa aj stretnutia našich čitateľských klubov budú konať úplne všade! Teda všade tam, kde na to máme vhodné priestory. :-)

Stretnutia čitateľských klubov:

Bratislava – kníhkupectvo Martinus, Obchodná 26 – 25.4 o 18:00
Nitra – kníhkupectvo Martinus, OC Centro – 2.5 o 17:00
Žilina – kníhkupectvo Martinus, SC Mirage – 10.5 o 18:00

Ako to bude prebiehať? V prvom rade úplne neformálne, bez akéhokoľvek stresu  a oficialít. Na stretnutia čitateľského klubu môže prísť úplne každý, kto prečítal knihu, o ktorej sa bude diskutovať (vítaní sú samozrejme aj ostatní, ale bude sa im ťažko zapájať do debaty). Stretnutia nemajú určenú štruktúru, ani program. Jednoducho sa stretneme, budeme sa rozprávať o knihe a uvidíme, kam nás debata zavedie a čo všetko sa od seba navzájom dozvieme. Už teraz sa nevieme dočkať!

O akých knihách sa budeme rozprávať? Samozrejme, vždy o inej! :-) Na historicky prvé stretnutie sme vybrali síce klasiku, ale klasiku, ktorá je stále rovnako dobrá a rovnako blízka všetkým generáciám čitateľov. Slávny román amerického spisovateľa J. D. Salingera – Kto chytá v žite o 16-ročnom Holdenovi Caulfieldovi stále znova a znova uchvacuje čitateľov na celom svete. Máte pocit, že k tejto knihe máte čo povedať? Potom sa na vás tešíme na jednom z troch stretnutí čitateľských klubov! :-)

Samozrejme, kníh je na svete obrovské množstvo, takže sa budeme snažiť vyberať tak, aby sme zasiahli čo najširšie spektrum čitateľov a rozhodne sa nebudeme brániť ani návrhom priamo od vás. Prvé stretnutie nás čaká už o necelý mesiac v Bratislave. Hor sa do čítania! :-)

PS: Ak máte akékoľvek otázky, smelo sa pýtajte! :-)

Pridajte si stretnutie čitateľského klubu ako udalosť na Facebooku:

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. Miška Detková 4. 4. 2012 09:30

  Vyborny napad. Keby bol TN, urcite sa pripojim:)

 2. Sim 4. 4. 2012 11:22

  východne Slovensko nič? :/

  1. Juraj Šlesar 4. 4. 2012 11:26

   Sim, momentálne sme schopní organizovať čitateľské kluby len v mestách, kde máme kamenné kníhkupectvá. Vďaka nim si nemusíme prenajímať priestory, môžeme ich organizovať flexibilne a bez toho, aby sme sa museli prispôsobovať majiteľovi priestorov. Na východe, žiaľ, zatiaľ takéto zázemie nemáme. Z toho istého dôvodu zatiaľ neorganizujeme čitateľský klub ani v rodnom Martine, kde sú priestory predajne príliš malé na podobnu aktivitu.

 3. Filip 4. 4. 2012 20:50

  Uvítal by som možnosť zapísať sa na mailový odber stretnutí klubu. Dúfam, že tu také niečo čoskoro nájdeme :))

  1. Juraj Šlesar 5. 4. 2012 07:51

   Filip, zatiaľ síce nič také nemáme, ale pošli nám, prosím ťa, svoju emailovú adresu na blog@martinus.sk a určite ti dáme vedieť. :-)

 4. Mária Bošková 18. 4. 2012 20:20

  Na J.D.Salingera by som išla veľmi rada, ale veľmi ďaleko bývate od nás:(

 5. Majka 28. 5. 2012 20:12

  Ahojte, chcela by som sa opytat, kedy bude dalsie stretnutie a aka kniha bude hlavnym akterom, to prve stretnutie som bohuzial premeskala, ale veli sa mi cely tento napad paci a chcela by som sa pripojit :)

  1. Juraj Šlesar 28. 5. 2012 20:29

   Majka, podľa toho, v ktorom meste. :-)
   Bratislava – štvrtok 31.5. o 18:00 – kniha Piata loď: http://www.martinus.sk/?uItem=106482
   Nitra – utorok 29.5. (zajtra!) o 17:00 – kniha Odkaz dračích jazdcov:
   Žilina – 12.6. o 17:00 – kniha Hry o život
   Budeme veľmi radi, ak sa rozhodneš prísť! :-)

 6. Miska 9. 1. 2014 18:13

  Tento citatelsky klub este existuje?

  1. Juraj Šlesar 13. 1. 2014 00:23

   Momentálne je jeho činnosť pozastavená.

Sociálne siete
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Nový Jo Nesbo na sklade, aj na ceste k vám! Ak ste si ho teda objednali :-) Ak nie, tak nemá zmysel váhať:… https://t.co/WyLQhXm9RL
5. 4. 2018
@monicqa Just kidding, veď to je náplň našej práce! :-) #bestjobever
5. 4. 2018
@monicqa V pracovnej dobe? :o
5. 4. 2018
A najlepšiu knihu, akú Jo Nesbo kedy napísal, ste si už predobjednali? :-) https://t.co/4OkOuqdGox #jonesbohttps://t.co/1zeSYnpshz
26. 3. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz