DVD tipy: Veľká noc za dverami

Niekto má rád komédiu, niekto holduje drámam. Niekoho poteší romantický film plný objatí a sĺz, inému stačí veľa výbuchov a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme rovnaké – chceme, aby film, ktorý pozeráme, stál za to. Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové snímky, je ľahké stratiť sa v ponuke. Naša rubrika DVD tipy vyberie tie najzaujímavejšie filmy pre každého.

 • Tim Hill – HOP

  Čím by mala začať nádielka na Veľkú noc, ak nie zajacom. Malý a zlatý? No, tento je ešte všeličo iné. Bolo mu súdené prevziať rodinný cukrárenský podnik , lenže on chcel niečo trošku iného zamerania – chcel hrať rock! A tak sa teenager E.B. vydáva do Hollywoodu za svojím snom stať sa rockovou bubeníckou hviezdou. Tam stretne niekoho naozaj zaujímavého – Freda, človeka bez práce so vznešenými víziami a cieľmi. A tak máme peknú dvojku, ku ktorej sa ešte pridá príťažlivá slečna. Ale idylka to nebude, treba zachrániť otca! (Viac info)

 • Dušan Klein – Rodinka

  Ako si najlepšie užiť veľkonočné sviatky? S humorom a s rodinou. A presne tieto dva atribúty sa spájajú v tomto voľnom pokračovaní legendárneho seriálu Taková normální rodinka s pôvodnými hercami Janou Štěpánkovou, Danielou Kolářovou a Jaromírem Hanzlíkem, ktorí si opäť zahrali postavy Pavly, Káči a Zdenka. Nechýbajú ani želvičky Poldinky a samozrejme dvojčatá – Raubíři. Tým je dnes už štyridsať a majú vlastné rodiny i deti. Súžitie troch generácií pod jednou strechou tak prináša radu kurióznych kolízií, ktoré rodinka rieši opäť s vtipom, svojráznym humorom a sympatickým nadhľadom. (Viac info)

 • Lee Tamahori – Ďáblův dvojník

  Teraz musíme trošku pritvrdiť. Píše sa rok 1987. Bagdad sa stal rajom smutne slávnych boháčov. Miestom, kde sa dá kúpiť čokoľvek. Je to mesto plné intríg a korupcie, hračkárstvo irackého čierneho princa, Udaja Husajna. So svojou zvrátenou záľubou v hýrení a oplzlostiach si berie všetko, po čom zatúži. Vaše Ferrari, ženu, dcéru i krv. Nikto si nedovolí mu povedať nie. Jedného dňa je armádny poručík Latif (Dominic Cooper) povolaný z frontu do Saddámovho paláca, kde je postavený pred osudovú voľbu. Buď sa stane Udajovým dvojníkom, alebo odsúdi celú svoju rodinu k smrti. Jeho život je v stávke, osud spečatený. (Viac info)

 • Super hviezdy Looney Tunes: Zajačik Bugs – Neobyčajný ušiak

  Zajacov nikdy nie je dosť! A tu je jeden strašne slávny, Bugs Bunny. A s ním grotesky, ktoré ste pravdepodobne nevideli, pretože nikdy nevyšli na DVD. Ale, samozrejme, sú skvelé ako tá najčerstvejšia mrkva. Aj keď už majú svoj vek – sú zo starých dobrých časov, keď animátori čmárali a kreslili s neutíchajúcou chuťou a radosťou. Pripojme sa k nim a užime si tony zábavy, keď králika privedie jeho honba za mrkvou a smiechom až na jedálny lístok, k ambíciám, na palubu, na útek či k jedenástim ďalším vzrušujúcim dobrodružstvám. (Viac info)

 • Georges Lautner – Veselá Veľká noc

  Jean-Paul Belmondo nám praje Veselú Veľkú noc! Ako Stefan, bohatý priemyselník a neodolateľný Casanova. Vezie svoju ženu na letisko. Rozlúči sa a potom mu život zamieša karty. Stretne krásnu mladú Júliu, ktorú pozve do reštaurácie a nakoniec ju odváža k sebe domov. Romantika môže začať, alebo…? Jeho žene zrušili let, a tak sa mu znenazdania objaví vo dverách. Sukničkár sa pokúša situáciu zachrániť. Čo ho napadne v zlomku sekundy? O Júlii prehlási, že je jeho dcérou… (Viac info)

 • Geoff Luck – Veľkonočný ostrov

  Na záver si dáme niečo symbolické. Na jednom z legendárnych Veľkonočných ostrovov sa tím vedcov a výskumníkov National Geographic vydal na fascinujúcu expedíciu. Jej cieľom je zmapovať obrovský jaskynný systém pod týmto záhadným ostrovom, čo sa zatiaľ ešte nikdy nikomu nepodarilo. Prežime s nimi dobrodružstvo pri zlaňovaní zo strmých útesov a predieraní sa úzkymi tajomnými labyrintmi. V záujme dokončenia ich úlohy dokonca dôjde aj na potápačskú výstroj. Hlboko v podzemí, ktoré bolo celé storočia zabudnuté, objavujú prieskumníci ľudské ostatky a cenné artefakty. Tieto nálezy odhaľujú ohromujúci príbeh geniálneho diela, ekologickej katastrofy a brutálneho spoločenského pádu. Zostáva naliehavou lekciou pre nás všetkých, uväznených na našom vlastnom planetárnom ostrove. (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Nový Jo Nesbo na sklade, aj na ceste k vám! Ak ste si ho teda objednali :-) Ak nie, tak nemá zmysel váhať:… https://t.co/WyLQhXm9RL
5. 4. 2018
@monicqa Just kidding, veď to je náplň našej práce! :-) #bestjobever
5. 4. 2018
@monicqa V pracovnej dobe? :o
5. 4. 2018
A najlepšiu knihu, akú Jo Nesbo kedy napísal, ste si už predobjednali? :-) https://t.co/4OkOuqdGox #jonesbohttps://t.co/1zeSYnpshz
26. 3. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz