Podeľte sa o svoj názor na knihu a vyhrajte!

Poznáte ten pocit, keď máte chuť čítať, ale neviete čo? Vybrať si dobrú knihu nie je vôbec ľahké. Aj preto sme radi, že stovky z vás každý deň pridávajú k našim knihám hodnotenia, názory, delia sa o pocity z čítania, vďaka čomu si tí ďalší po nich vedia lepšie vybrať knihu, ktorá by sa mohla páčiť priamo im. Funguje to jednoducho: vy pridáte ku knihám, ktoré ste čítali, vaše hodnotenia, a potom nájdete pri iných knihách desiatky hodnotení od ľudí a tie pomôžu vybrať si dobrú knihu zase vám.

AKTUALIZÁCIA (30.5). : Súťaž sme uzatvorili. Ďakujeme všetkým zúčastneným!

Chceli sme sa vám za to poďakovať a preto celý apríl budeme zo všetkých hodnotení kníh žrebovať výhercov a odmeňovať ich: každý týždeň od nás traja získajú poukážku 10EUR na nákup kníh v našom obchode.

Čo treba urobiť?

Je to jednoduché. Zamyslite sa a hneď teraz určite nájdete aj desať kníh, na ktoré nám viete poslať svoj názor. Potom už iba choďte na stránku knihy a pridajte hodnotenie (kliknite na tlačidlo Pridať hodnotenie).

Tu je pár inšpirácii, ak by ste sa nevedeli rozhodnúť, k akým knihám pridávať hodnotenie:

 • knihy, ktoré zmenili váš život
 • knihy, pri ktorých ste si najlepšie oddýchli
 • najlepšie odborné knihy, ktoré vás posunuli ďalej
 • najhoršie knihy, ktoré by už radšej nikto nemal čítať
 • plus všetky ostatné knihy, ktoré ste kedy čítali a máte na ne názor
Pri každej knihe na Martinus.sk je tlačidlo "Pridať hodnotenie". Stačí naň kliknúť, napísať hodnotenie a zapojiť sa tak do súťaže.

Priebeh súťaže

 • Žrebovanie výhercov prebehne vždy v nedeľu o polnoci, vždy spomedzi príspevkov, ktoré boli pridané v uplynulom týždni (prvé žrebovanie bude budúcu nedeľu, 08.04.2012)
 • Vyberieme tri recenzie, autor každej z nich dostane poukážku na 10 EUR, ktorú môže využiť na nákup v našom internetovom kníhkupectve.
 • Každý odoslaný príspevok v danom týždni funguje ako žreb – čím viac príspevkov napíšete, tým máte väčšiu šancu vyhrať.
 • Do súťaže zaradíme len príspevky od registrovaných používateľov (overte pred písaním, že ste prihlásení na Martinus.sk), nezaradíme príliš krátke alebo nekvalitné príspevky (pozri nižšie ako vyzerá kvalitný príspevok)
 • Výhercov zverejníme vždy v pondelok na stránkach nášho blogu a budeme ich kontaktovať e-mailom.

Ako vyzerá ideálne hodnotenie

Predstavte si, že sa vás na knihu pýta kamarát na káve, napíšte nám, čo by ste povedali jemu. Hlavne:

 • Čo ste cítili, keď ste knihu čítali? Prečítali ste ju na jeden dych, alebo vás občas aj nudila?
 • Pomenujte čo najjasnejšie všetko, čo sa vám páčilo, aj čo sa vám nepáčilo.
 • Ak ide o odbornú knihu: dostali ste odpovede na otázky? Pomohla vám?
 • Nehodnoťte len dobré knihy, ale aj tie zlé. Vďaka vám sa ich môžu vyvarovať druhí.
 • Nebojte sa porovnať knihy medzi sebou. Pripomenula vám kniha niektorú inú, ktorú ste už čítali? Bola podľa vás lepšia, horšia?
 • Vždy povedzte aj niečo o sebe – aký druh čitateľa ste, či tento žáner máte radi, alebo ani nie, prípadne, či ste čítali aj iné knihy od toho istého autora.

Tešíme sa na vaše recenzie a ďakujeme!

Tisíce hodnotení. Jedno kníhkupectvo.

Váš Martinus.sk

Výsledky po jednotlivých týždňoch:

Víťazi súťaže, ktorí od Martinus.sk za svoje hodnotenia získavajú 10-eurovú poukážku:

 • 1. – 8. apríla 2012: Mária LiptákováMiriama Roziaková a Lívia Orolínová
 • 9. – 15. apríla 2012: Lenka JabčankováMiroslav KropáčekJakub Dzimko
 • 16.-22. apríla 2012: Jakub SlavošSilvia PostošováTomáš Kristiňak
 • 23. – 29. apríla 2012: Gabika Stesňáková, Lucia Gajdošíková a Barbora Milová

 

 

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. Luc 2. 4. 2012 08:28

  no neviem či tento celý článok ste brali ako aprílový žartík, alebo tu máte len preklep:

  “preto celý marec budeme zo všetkých hodnotení kníh žrebovať ”

  Marec sa už skončil ;)

  1. Juraj Šlesar 2. 4. 2012 08:32

   Ďakujeme za upozornenie, bol to samozrejme preklep. :-)

 2. Danka 2. 4. 2012 19:58

  Dobrý večer, ak mám by úprimná, moja najobľúbenejšia knižka je Malý princ od Antoin Saint Exuperyho. Túto knižku, hoci je maličká, milujem od svojej mladosti a vždy sa k nej s obľubou vraciam. V nenápadnej útlej knižke je toľko múdrych slov vyjadrených jednou či dvoma vetami. Najviac ma zaujali 2 postrehy – päšť je preto nádherná, že v sebe skrýva vodu, ďalší je výrok – stávaš sa zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal.
  Ja len toľko.

  1. Tomáš Ulej (Martinus.sk) 5. 4. 2012 10:05

   Vďaka Danka, aby ste sa zúčastnili súťaže, musíte Vaše hodnotenie pridať priamo ku knihe na stránke http://www.martinus.sk, skúsite to?

 3. Janka Richterová 3. 4. 2012 16:39

  Dobrý deň, zapájam sa do príspevkov o najobľúbenejšej knihe. V poslednej dobe ma chytila za srdce kniha od Paula Austera – Brooklynské frašky. Neviem vlastne ani povedať prečo sa mi tak veľmi páči, za posledné tri roky som ju čítala 3x a stále v nej nachádzam nové pravdy a múdrosti. Veľmi sa mi páči ľahký štýl akým je napísaná, dobre sa číta, pripadá mi ako náplasť na dnešný hektický svet. Akože kam sa to vlastne všetci ženieme, skutočný život je ten najobyčajnejší s jeho radosťami a žiaľmi. A aké dôležité je mať sny a plniť si tieto sny.
  Takto na mňa kniha Brooklynské frašky pôsobí. Vrelo odporúčam.

  1. Tomáš Ulej (Martinus.sk) 5. 4. 2012 10:06

   Janka, super, ďakujeme za tip. Ak ho ale majú ľudia uvidieť, keď si budú knihu prezerať, treba ho napísať priamo ku knihe na Martinus.sk – potom Vás navyše vieme aj zaradiť do súťaže. Skúste to! Ešte raz vďaka

 4. Matej Istvan 7. 4. 2012 15:27

  Nieje to malo 10 eur?Dajte aspon 30 a napisem urcite recenzie a dobre najlepsiu recenziu som dal na Budhovia zo strechy sveta a aj preto sa vam ta kniha tak dobre predava

 5. Gabriela Matusikova 8. 4. 2012 19:04

  Mne sa pacila knizka od autora Javier Mooro-Cervene Sari.Putavo napisana a skvely dej.Zaujalo ma pri citani aj dejiny Indie,zvyky a tradicie.A teraz som docitala knizku Shushi v dhusi od Denisy Ogino a ta bola tiez perfektna.mala som ju precitanu za par dni.Skvely opis japonskej kulturi aj tradicie.

 6. Ján Tkáč 13. 4. 2012 22:19

  …mate tu vela dobrych knih, hlavne co sa historie a nabozenstva tyka, ozaj, ste super!…

 7. Matej 14. 4. 2012 14:32

  Najlepšia saga ktoru som zatial čital bol Eragon. Keď som dostal knihu do ruky prečítal som ju za 3 dni a ta mám dvanásť rokov. Eldest a Brisingr tiež.Teraz keď višlo Inheritance som si ju hneť objednal a za dva dni som ju prečital. Odtrhol som sa iba keď som išiel na WC alebo sa nejesť. Dufam že christoper napiše ešte pár kníh……

 8. Emília Zemankova 14. 4. 2012 19:39

  Dobrý den mne sa pačia všetky knihy čo su v martinuse lebo ich predavaju velmi lacno inde by so ich kupila za 30eur ale tu ich kupim lacnejšie a preto tam chodím tak často a najviac sa mi pači kniha Malý princ je to veľmi dobrá kniha a dufam že ju budete mať na sklade lebo sa mi to velmi pači budem vas nadalej navštevovať dakujem

 9. mária zavacká 15. 4. 2012 18:49

  Táto kniha ma veľmi zaujala svojim obsahom, mala som ju požičanú na prečítanie od svojej kolegyne , ale rada by som ju mala aj ja .Je už dlho nedostupná v predaji a ani podobnú knihu s touto tématikou sa mi nepodarilo zohnať.Pracujem ako sestra v operačnej sále a preto nielen mne ale aj ostatným sestrám by bola veľmi nápomocná pri práci.Ocenila by som ešte keby sa vydala v slovenskom jazyku.S pozdravom vaša čitateľka Maja Z.

 10. Martina 20. 4. 2012 09:32

  Pre mňa je najlepšie čítanie kníh od autora Dominik Dán. Všetky knihy od neho sú pútavé a neviem sa od knihy odpútať kým ju neprečítam. Preto ho odporúčam čitatelom

 11. MUDr.Dana Olejníková 20. 4. 2012 11:18

  Výborné knihy.

Sociálne siete
V našom najnovšom videu vám poradíme, ktorého Murakami čítať ako prvého: https://t.co/ScF8YsSLoE Tak smelo do toho!… https://t.co/nL69YFCidH
8. 9. 2017
Dnes je Deň neprečítaných kníh! Tak dajte šancu knihe, ktorá na ňu čaká na poličke! :-) #dnk2017 https://t.co/xuDJiMIbCJ
31. 8. 2017
RT @monicqa: Môj prvý článok na blogu @martinus_sk a hneď k dôležitej téme! Nevyhovárajte sa, týka sa nás to všetkých 😎 https://t.co/2Cgkot…
31. 8. 2017
Skvelú knihu o Slovenskom štáte Nezrelá republika máme so zľavou 50% aj ako e-knihu: https://t.co/M2hSFkkt26 Len dnes!
29. 8. 2017
Len dnes, na výročie SNP, máme pre vás knihu Nezrelá republika so zľavou 50%: https://t.co/M2hSFkkt26… https://t.co/kO0PHQUnPZ
29. 8. 2017
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz