Ako sa z tisícov Martinusákov stali Dobrí anjeli

Milí Martinusáci,

zdá sa to byť neuveriteľné, ale už je to rok, odkedy sme spustili akciu Anjelské drobné, v rámci ktorej môžete pri vypĺňaní objednávky zvážiť, či nechcete jej celkovú sumu zaokrúhliť. Rozdiel, ktorý tak vzniká, ide celý na konto Dobrého anjela. Za ten rok sa už pre túto možnosť rozhodli tisíce Martinusákov, ktorým sa tak spoločným úsilím podarilo dosiahnuť neuveriteľný výsledok. Za rok fungovania akcie Anjelské drobné sme spoločne vyzbierali a poslali na konto Dobrého anjela viac ako 43 tisíc eur!

Neuveriteľne nás teší, že práve naši Martinusáci opäť dokázali, že keď sa spojí úsilie a nadšenie tisícok ľudí, tak aj niekoľko centov dokáže urobiť rozdiel a stať sa pomocou, ktorá sa ráta. Že každý cent, ktorý ide na pomoc chorým deťom má obrovskú hodnotu. V mene chorých detí vám z celého srdca ďakujeme!

A zároveň si dovolíme dúfať, že vo svojej pomoci budete pokračovať aj naďalej. Lebo každý deň sa presviedčame, že každá pomoc má zmysel, bez ohľadu na to, či ide o pár centov alebo o niečo väčšie.

Sami si môžete určiť, koľko centov chcete sumu zaokrúhliť. Ďakujeme!
A teraz dáme “slovo” Ľudmile Kolesárovej z Dobrého anjela:

Ísť do akejkoľvek spolupráce s ľuďmi z Martinusu je veľkým zážitkom. Tak ako oni horia pre vec „ľudskosti“ a Dobrého anjela horí málokto. Je pre nás cťou mať takého spojenca.

Keď sme pred rokom v rámci kampane Máj – mesiac Dobrých anjelov vymýšľali zaokrúhľovanie, nečakali sme čo sa stane. Martinus.sk dotiahol proces do takej dokonalosti a Martinusáci tak krásne zareagovali, že sme za rok chorým deťom a ich rodičom doručili až 43 000 EUR!

Dokonca sme zaznamenali nárast Dobrých anjelov, pravidelných prispievateľov mimo anjelských drobných, z radov Martinusákov. To je úplne skvelé!

Martinusáci, rovnako ako Anjeli, nepoznajú tie rodiny, nepoznajú ich príbehy a predsa pomáhajú.  My sme o to vďačnejší, že vieme, čo všetko rakovina, alebo iné ťažké ochorenie v takej rodine spôsobí.

Peťa je jednou z tých, ktorých pravidelný príspevok pomáha. Peťu poznám, jej príbeh je silný, mrazí a pritom je neuveriteľne popretkávaný pozitívnou energiou.

Ako 4-ročná bojovala  s nádorom v dutine brušnej. Prešla si kadečím, chúďa. Operácie, chcemoterapie, komplikácie. Napríklad jej ku tomu všetkému raz urobili magnetickú rezonanciu s kovovou svorkou v tele. Svorku roztavili, dievčatko skoro zabili.  Časť nádrou vyoperovali, časť ostala. Po rokoch, keď sa ako tak spamätali z liečby aj komplikácií,  sa jej rakovina minulého roku vrátila. Nádor začal rásť a to ešte na oveľa horšom mieste. Obtočený okolo miechy. A tak Peťa bojuje znova. Operácie, ožarovanie a neustále cestovanie. Bratislava, Banská Bystrica, Ostrava…toľko zákrokov, toľko liekov, toľko bolesti a komplikácií. Ako sa to dá finančne zvládnuť, keď mamka nepracuje, ale sprevádza ju pri tomto boji? Ťažko čo len pomyslieť.  A práve vďaka Dobrým Anjelom a Anjelským drobným na Martinus.sk sa to dá.

Peťa je odvážna. Plná chuti bojovať. Doteraz sa bránila aj chemoterapii kvôli vláskom, radšej denne dochádzala na ožarovanie. Toľko málo bola doma pri rodine, že prosila, aby mohla aspoň teraz dochádzať.  Dnes zmenila svoj postoj. Zajtra nastupuje na novú liečbu. Ako ju poznám zapostuje o tom na facebooku. Je to perfektná baba! 

A takýchto máme v Dobrom anjelovi strašne veľa – malých veľých hrdinov, ktorí potrebujú Vašu pomoc. Mnohým ste už obrovsky pomohli. A my budeme veľmi radi, ak ešte pomôžete.

ĎAKUJEME

Ľudmila Kolesárová, Dobrý anjel

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. erik 4. 5. 2012 18:28

  Držím Peťke palce, nech sa všetko zlé na dobré obráti a veľa zdravia.

 2. Margita Hrehova 12. 3. 2013 20:09

  Verim, ze aj maly dar zavazi, ak prispejeme vsetci. Drzim palce vsetkym detickam, ktore potrebuju nasu pomoc. Kiez vsetky vyzdraviete. Gita

 3. DDDDDDDDDDDDDDDD 30. 3. 2013 12:49

  chcem sa opýtať ako sa môžem stať členom klubu Martinus.sk

  1. Juraj Šlesar 31. 3. 2013 00:27

   Nič také ako klub Martinus.sk neexistuje. :-) Aj keď všetkých našich zákazníkov radi považujeme za našich Martinusákov, ľudí, ktorí majú radi dobré knihy, filmy, jednoducho si vedia spríjemniť voľný čas. :-)

 4. Olga Bernhauerová 23. 7. 2013 13:55

  Milí Martinusáci, ďakujem za Vašu pozornosť. Želám Vám veľa zdravia a úspechov!
  S pozdravom Olga Bernhauerová

 5. Tatiana Bérešová 16. 11. 2013 19:43

  Želám Vám veľa zdravia a úspechov………. a drším pršteky!

 6. Maria 16. 9. 2015 19:41

  Dobry den,

  ja osobne si myslim, ze by zakaznici mali mat moznost prispiet aj na inu nadaciu, nielen na Dobreho anjela. Aj ini potrebuju pomoc a podporu.

  S pozdravom,

  Maria

  1. Juraj Šlesar 17. 9. 2015 16:09

   Dobrý deň, Mária, nepochybne sú aj iné organizácie a projekty, ktoré potrebujú pomoc. Žiaľ, je ich tak veľa, že jednoducho nedokážeme pomôcť každému. Preto sme si aj my museli vybrať, v ktorých oblastiach sa budeme angažovať. Je to podpora podnikania mladých, lebo náš CEO Michal Meško tiež začínal s podnikaním ešte v puberte. A je to podpora boja proti rakovine, lebo jeden zo zakladateľov Martinusu podľahol tejto zákernej chorobe. Preto sme si vybrali podporu Dobrého anjela.

 7. Miloslava Pekarkova 18. 9. 2016 03:37

  Pravidelne prispivam castkou na Dobreho andela jiz nekolik let pri kazde objednavce. Nemuzu darovat celou usetrenou castku, ale take bych rada prispela vic, nez jen jednim eurem ….a jinou moznost nabidka nedava. Nebylo by od veci nabidku upravit na moznost napr. libovolne castky. :)

Sociálne siete
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Nový Jo Nesbo na sklade, aj na ceste k vám! Ak ste si ho teda objednali :-) Ak nie, tak nemá zmysel váhať:… https://t.co/WyLQhXm9RL
5. 4. 2018
@monicqa Just kidding, veď to je náplň našej práce! :-) #bestjobever
5. 4. 2018
@monicqa V pracovnej dobe? :o
5. 4. 2018
A najlepšiu knihu, akú Jo Nesbo kedy napísal, ste si už predobjednali? :-) https://t.co/4OkOuqdGox #jonesbohttps://t.co/1zeSYnpshz
26. 3. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz