Čítajú alebo nečítajú Slováci? Pomôžte nám zistiť to v našom prieskume!

Deň neprečítaných kníh sa blíži! Už 31. 8. tu opäť bude sviatok zasvätený čítaniu. A tak ako vlani, aj teraz nás zaujíma, ako a koľko na Slovensku čítame, resp. nečítame.  Ak vyplníte krátky dotazník (zaberie vám to menej ako 5 minút) a zanecháte nám aj e-mail, získate darčekovú poukážku na nákup v internetovom kníhkupectve Martinus.sk v hodnote 3 EUR! :-)

Viac o akcií Deň neprečítaných kníh nájdete priamo TU. Pridajte si ho aj ako udalosť na Facebooku! :-)

Dotazník je anonymný a slúži pre potreby spoločnosti Martinus.sk, s.r.o. Odoslaním dotazníku súhlasite s využitím Vášho e-mailu na marketingové účely spoločnosťou Martinus.sk, s.r.o. Darčeková poukážka platí pri nákupe nad 20 EUR.

 

Aktualizácia 26.7.2012: Ďakujeme veľmi pekne za tisíce vašich odpovedí! Všetkych ich spracujeme a s výsledkami sa určite nezabudneme pochváliť. Sľúbené poukážky budeme rozposielať 27.7.2012 všetkým, ktorí nám v dotazníku uviedli svoju emailovú adresu! A nezabudnite – Deň neprečítaných kníh sa blíži! :-)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. Helena Spišiaková 24. 7. 2012 10:33

  Veľmi rada čítam, neviem si predstaviť voľný čas bez knihy, o tom svedčí aj moje povolanie – knihovníčka :)

 2. Eva Fidrmucová 24. 7. 2012 10:49

  Čítam a číta celá moja rodina. Aj deti , od malička. Kým však boli deti malé, mohla som čítať až pred spaním.
  Raz sa vrátil manžel s deťmi z prechádzky a ja som čítala knihu. Moj vtedy asi 7 ročný syn pozrel na mňa, pozrel na knihu a zvolal: “He – he, mama je chlapec, mama číta knihu”.

 3. Anton 24. 7. 2012 13:55

  Určite sa to dalo urobiť aj jednoduchšie…

 4. maj 25. 7. 2012 08:53

  Dobrá kniha je ako dobrý človek. Zlá kniha ako zloduch, ktorý môže ublížiť na celý život. Dávam si dobrý pozor na to, čo čítam. Na “staré kolená” objavujem knihy z povinného stredoškolského čítania. Vtedy som odpisovala čitateľské denníky od spolužiačok :-))… ale na niektoré z nich bolo treba naozaj dozrieť.

 5. Viera Šmideková 26. 7. 2012 13:25

  Knihy milujem. Citam rada. Vsetko – knihy, casopisy, clanky na webe, noviny. Knihou ako darcekom ma nikto nikdy neurazi, skor naopak. Uz som zaznamenala aj iniciativu navstevoat kniznicu, zial ostala som sklamana.

 6. Mária Holubová 26. 7. 2012 19:15

  S knihami a láskou k nim som vyrastala od detstva. Ako som rástla, tak sa postupne menila aj moja záľuba v jednotlivých žánroch kníh. Spočiatku to boli knihy dobrodružné, romantické, neskôr detektívky a z lekárskeho prostredia a v súčasnosti to sú knihy historické a zo svetovej beletrie. Kniha je aj vítaným darčekom pri každej príležitosti v našej rodine. Vďaka knihe som cestovala, smiala sa, zabúdala na starosti každodenného života a naučila sa aj veľa užitočných vecí. Kniha je jednoducho súčasťou života našej rodiny.

 7. Jitka Bicková 27. 7. 2012 13:19

  Som knihomol, knihomil aj knihožrút. Dni, ktoré som v roku nečítala, môžem zrátať na prstoch jednej ruky. Čítať knihu patrí medzi moje najmilšie záľuby. Vďaka vysokoškolskému štúdiu slovenského jazyka v neskoršom veku(48) som objavila krásu “školských ” klasikov, slovenskýcj aj svetových. Romány pre ženy už nedokážem čítať.

 8. KVETOSLAVA Dúhová 27. 7. 2012 20:49

  čítanie je viac než super relax určite doporučujem každému

 9. Milan 31. 7. 2012 01:36

  Dá sa čítať všeličo, ale určite preferujem encyklopédie. No a od toho sa potom odvíja aj čítanie kníh. Keďže sa zaujímam o zemepis a hudbu, tak vyhľadávam cestopisy, atlasy a hudobné profily. Ale stane sa že zabŕdnem aj do beletrie a poézie, hlavne keď niekto zo známych niečo odporučí. Škoda, že si človek nemôže vziať knihy na druhý svet, aspoň by tam bolo zaujímavé…

 10. Tatiana :-)) 1. 8. 2012 08:28

  Lásku ku knihám do mňa vštepil môj otec. Bol to knihomoľ, ktorý mal všetky knihy SPKK a správal sa k nim ako k najväčšiemu pokladu sveta! Často na neho spomínam a boli časy, keď som míňala peniaze radšej na knihy (napr. KMP) ako na jedlo. Vlastne, robím to dodnes, ibaže vtedy stáli knihy 15 Sk, dnes niekoľko mojich obedov a večerí dokopy… Nevadí. Stojí to za to! Vyštudovala som slovenský jazyk a ťahá mi uši každý “celebritný” jazyk čítačiek správ typu “vidíme sa” a podobne. Do médií to nepatrí, mohli by si občas prečítať aspoň Pravidlá slovenského pravopisu… Do čítania, priatelia kníh! :-))

Sociálne siete
Nové knižné tipy sú teraz naozaj špeciálne. Zobralo si ich na starosť naše IT oddelenie! :-) https://t.co/cRDIXiqjzT
2. 12. 2016
Pridal(-a) som do zoznamu videí @YouTube video https://t.co/cRDIXiqjzT Knižné tipy od Jančiho - #MartinusaciRadia
2. 12. 2016
Tie najlepšie a zároveň najkrajšie knižné tipy na knihy pod stromček nájdete v našom Lookbooku: https://t.co/138TEHBvo1
28. 11. 2016
POSLEDNÁ ŠANCA využiť naše poštovné zadarmo je dnes do polnoci! Tak neváhajte! :-) https://t.co/CGuWniMcTc #akcia
27. 11. 2016
Len do nedele 27.11. máme pre vás kuriéra zadarmo na všetky objednávky nad 10€! Tak neváhajte :-) https://t.co/cCihG50UDh
25. 11. 2016
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski