DVD tipy: Ďalšia dávka letného pozerania

Niekto má rád komédiu, niekto holduje drámam. Niekoho poteší romantický film plný objatí a sĺz, inému stačí veľa výbuchov a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme rovnaké – chceme, aby film, ktorý pozeráme, stál za to. Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové snímky, je ľahké stratiť sa v ponuke. Naša rubrika DVD tipy vyberie tie najzaujímavejšie filmy pre každého.

 • John G. Avildsen, Sylvester Stallone – Rocky – Kompletní sága

  Outsider. Šampión. Idol. Držiteľ Oscara 1976 za najlepší film i jeho nemenej pôsobivé a akciou nabité pokračovania práve vychádzajú v úplnej kolekcii! Sylvester Stallone sa predstavuje ako boxer Rocky Balboa vo filmoch, ktoré jedinečným spôsobom snúbia ľudskosť a fyzickú silu. Na počiatku je Rocky druhoradý boxer, ktorého zatratil i vlastný tréner. Všetko sa ale razom mení, keď dostane šancu stretnúť sa v ringu s boxerským šampiónom. I v nasledujúcich pokračovaniach Rocky zvádza ťažké boje v ringu a ďalšie, často ešte ťažšie, mimo neho. (Viac info)

 • Sam Mendes – Núdzový východ

  Tento fascinujúci a dojemný príbeh, založený na bestsellere Richarda Yatesa a režírovaný Samom Mendesom, sleduje život vášnivého mladého páru, žijúceho na predmestí Connecticutu. Rozhodli sa riskovať všetko, aby si splnili svoje sny. Sú ochotní rozísť sa s priemernosťou. Dokážu to ale bez toho, aby sa rozišli jeden s druhým? Navyše, nehrá ich nik iný ako Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. (Viac info)

 • Tinto Brass – Caligula 3 DVD

  Niekto tento film považuje za najkontroverznejšiu snímku 20. storočia! Nečudo, veď pojednáva o absolútnej moci. 3 DVD a spolu až 366 minút prinášajú spracovaný príbeh o rímskom neblaho vychýrenom cisárovi menom Gaius Germanicus Caligula. Šokujúci nepopierateľne tragický príbeh natočený v časoch, keď sa točili poctivé filmy, ukáže drámu sľubujúcu netradičný zážitok. Zrada, sex a násilie. (Viac info)

 • George Miller – Šialený Max: Bojovník ciest

  Len málo snímok v historií akčných filmov sa môže vyrovnať tomuto pokračovaniu Šialeného Maxa. Nabitý dobrodružstvom, rýchlosťou i krvipreliatím nás vystrelí do sveta, kde sa post-katastrofická budúcnosť stretáva s mytológiou minulosti. Alebo jednoduchšie, vracia sa jeden z najúžasnejších kaskadérskych filmov vôbec. Mel Gibson sa naveky preslávil ako Max, osamelý hrdina brázdiaci austrálske cesty. (Viac info)

 • Hayao Miyazaki – Princezná Mononoke

  Pozrime sa na japonské animované majstrovstvo. Za dávnych čias v divokom Japonsku začína mýtický boj medzi rozrastajúcou sa civilizáciou ľudí a zvieracími božstvami, ktoré vládnu lesom. Tiež začína príbeh lásky ľudského dieťaťa vlčej bohyne – princeznej Mononoke – a bojovníka veriaceho v mier medzi ľuďmi a prírodou – princa Ashitaky. Romantika môže byť aj kreslená. (Viac info)

 • Pavol Barabáš – Vysoké Tatry – Divočina zmrznutá v čase

  Stará slovenská povesť hovorí, že keď boh stvoril svet, rozdelil anjelom krásu, aby ju rozniesli po krajinách. Najmladší z nich si chcel skrátiť cestu cez vysoké pohorie. Nevládal však so záťažou vzlietnuť vyššie. Zavadil o jeden z ostrých štítov a všetka krása sa mu rozsypala po okolitých dolinách. Starí Slovania dali divokým horám plným zveri a povier meno Tatry. Dnes vieme, že sú najmenšími veľhorami sveta. Skúsme opatrne nazrieť do ich kráľovstva spolu s Pavlom Barabášom. (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Nové knižné tipy sú teraz naozaj špeciálne. Zobralo si ich na starosť naše IT oddelenie! :-) https://t.co/cRDIXiqjzT
2. 12. 2016
Pridal(-a) som do zoznamu videí @YouTube video https://t.co/cRDIXiqjzT Knižné tipy od Jančiho - #MartinusaciRadia
2. 12. 2016
Tie najlepšie a zároveň najkrajšie knižné tipy na knihy pod stromček nájdete v našom Lookbooku: https://t.co/138TEHBvo1
28. 11. 2016
POSLEDNÁ ŠANCA využiť naše poštovné zadarmo je dnes do polnoci! Tak neváhajte! :-) https://t.co/CGuWniMcTc #akcia
27. 11. 2016
Len do nedele 27.11. máme pre vás kuriéra zadarmo na všetky objednávky nad 10€! Tak neváhajte :-) https://t.co/cCihG50UDh
25. 11. 2016
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski