Oslávte Uterákový deň a vyhrajte pangalaktický stopársky uterák! :-)

Stopári všetkých vesmírov, spojme sa! :-)

Veď práve dnes, v sobotu 25.5.2013 oslavujeme Uterákový deň – najdôležitejší sviatok každého stopára, fanúšika vogonskej poézie a každého, kto miluje nenapodobniteľný humor Douglasa Adamsa, zvečnený v knihách Stopárov sprievodca. Vyrazme do ulíc s uterákom hrdo prehodeným cez plece, nech celý svet vie, že sme pripravení vyraziť do nekonečných hlbín vesmíru! A ak sa pritom odfotíte a fotku nám pošlete, môžete vyhrať štýlový stopársky uterák s veľkým upokojujúcim nápisom DON’T PANIC!

Vyhrajte stopársky uterák, ktorý vám bude každý závidieť!

Nezáleží na tom, kde sa práve v tejto chvíli nachádzate. Stopári sú predsa všade! Ale ak sa pri oslave s uterákom v ruke (na hlave, cez plece, pod sebou, na sebe, pri sebe, jednoducho kdekoľvek) odfotíte a fotku nám spolu s vaším menom pošlete na emailovú adresu sutaz(zavináč)martinus.sk s predmetom Uterákový deň, zaradíme vás do zlosovania o štyri štýlové uteráky DON’T PANIC!

A to nie je všetko! Ešte jeden uterák pridelíme stopárovi, ktorý prejaví neobyčajnú kreativitu, húževnatosť, alebo inú vlastnosť, vďaka ktorej bude jeho fotka tak výnimočná, že aj Zaphod Beeblebrox by uznanlivo pokýval hlavou a Marvin by sa pousmial! Smelo do toho, tešíme sa na vaše fotky a ak nim pripojíte aj krátke vysvetlenie, kde, čo, ako, s kým, a tak, budeme o to radšej! Vaše fotky budeme priebežne pridávať do albumu na našej facebookovskej stránke, aby bola vaša sláva ešte väčšia! Takže smelo do toho! Nech tá oslava stojí za to! :-)

Na stopárov čaká v našich kamenných predajniach odmena

Ak máte počas Uterákového dňa cestu okolo ktoréhokoľvek z našich kamenných kníhkupectiev v Bratislave, Martine, Nitre alebo Žiline, určite sa zastavte. každý, kto príde s uterákom, dostane stopársky odznak, ktorý bude hrdo hlásať, že pozná odpoveď na základnú otázku života, vesmíru a všetkého. Nie je potrebné nič viac než prísť s uterákom a žmurknúť na naše Martinusáčky. :-)

Čo? Prečo? Aký uterák? Prečo uterák? Načo uterák?

Ak teraz len nechápavo krútite hlavou a neviete, prečo práve uterák, tak určite využite našu akciu a objednajte si Stopárovho sprievodcu so zľavou 20%. A potom si pozrite nášho obrazového sprievodcu, ktorý jasne demonštruje, že uterák je absolútny základ každého vesmírneho stopu:

Uterák sa dá použiť ako podložka na spanie.
Uterákom sa dá prikryť
Uterák sa dá použiť ako štýlová pelerína. Či už v boji so zločinom alebo zimou.
Namočený uterák je krutá a zákerná zbraň! (kto už len očakáva ranu uterákom?)
Z uteráku ľahko vytvoríte turban, vďaka ktorému splyniete s domácim obyvateľstvom! (minimálne v Nemecku)
Uterák dokáže pomôcť aj v prípadoch, kedy sa stopár dostane do oblastí, ktoré čuchovým bunkám neprajú.
Uterák vás bezpečne ochráni pred pohľadom pahltného pučivála z Trálu!
Aj pri zlomenej ruke nájde uterák uplatnenie!
Niekedy je stopár domácim taký sympatický, že ho nabalia dobrotami, ktoré si poľahky odnesie v provizórnom batôžku!
Uterák sa dá samozrejme použiť aj ako zástava. Ale potom pozor na jeho farbu! Aby ste nesignalizovali niečo iné, ako máte v úmysle!
No a podľa našich neoverených informácií vraj niektorí jedinci použivajú uterák aj na utieranie…

Presvedčili sme vás? Tak si vyberte svoj najobľúbenejší uterák a hor sa do ulíc oslavovať zmysel pre humor, radosť zo života a štipku pochabosti, ktorá ho robí tak pestrým! Fotku z vašej oslavy nám pošlite na sutaz(zavináč)martinus.sk a potom si už len držte palce, možno sa šťastie usmeje práve na vás! V každom prípade však NEPREPADÁVAJTE PANIKE! :-)

Tisíce stopárov. Jedno kníhkupectvo.

Váš Martinus.sk

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. Celeblith 25. 5. 2013 13:11

  Skoda, ze kolekciu a prvy diel uz mate beznadejne vypredany :(

  1. Juraj Šlesar 25. 5. 2013 20:40

   Nie my, vydavateľstvo. Žiaľ, to je niečo, čo nedokážeme ovplyvniť. Len vydavateľstvo sa môže rozhodnúť pre dotlač.

Sociálne siete
Pripravili sme pre vás tie najzaujímavejšie čísla z Knižnej šifry 3! Nech sa páči, dôkaz, že štatistika nemusí byť… https://t.co/6eg4ux9gJ2
11. 12. 2017
A už vieme, kto vyhral Knižnú šifru 3! Chceš to vedieť aj ty? Zistíš to na https://t.co/AmQAjskstC! ĎAKUJEME za to,… https://t.co/UywofzXXLW
4. 12. 2017
@6imon6imonn To v rámci rovnováhy v živote... :-D
4. 12. 2017
@michal_kralik Ahoj, viacero vecí spúšťame v novom dizajne až postupne, podľa priority. A nebudeme klamať - toto ni… https://t.co/nSPPUf9X4b
28. 11. 2017
Ak sa ani vám nechce behať po obchodoch, tak... nemusíte! Ešte dnes máme kuriéra na všetky objednávky zadarmo! Preb… https://t.co/drxIDebkif
27. 11. 2017
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz