Zásady Knihobežníka: #5 Pridávanie vlastných kníh

Možno sa ti doma už dlhšie “povaľujú” vlastné knihy, ktoré znovu čítať nebudeš… Dlhé dni na ne iba sadá prach a smutne čakajú na svojich ďalších čitateľov? Vďaka hre Knihobežník im môžeš dať druhú šancu. ;-)

Pošli tieto knihy ďalej do sveta, dopraj im ešte veľa zážitkov a dobrodružstva a poteš ďalších knihobežníkov. Stiahni si nálepky  – vonkajšie aj vnútorné, oblep nimi vybranú knihu a jednoduchu ju pridaj na www.knihobeznik.sk. Ak si zvedavý, ako na to, pozri si tento návod. Veď každá pridaná kniha je záplatou na jednu stratenú. Máme tu dokonca aj rekordmanov v počte pridaných kníh – inšpiruj sa nimi. (Niektorí pridali už desiatky kníh!)

Zdá sa ti, že v tvojom okolí nie sú žiadne knihy ani knihobežníci? Keď tam však ukryješ knihu, určite vzbudíš záujem ostatných a postupne možno zlákaš aj ďalších, aby pridali svoje vlastné knihy. Takto sa môže postupne rozrásť knihobežnícka komunita aj v tvojej blízkosti. :-)

Hľadaj klasický príbeh o Lakomcovi v Knihobežníkovi.

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. radovan 18. 5. 2014 20:17

  Odkiaľ budem mať istotu že si ju niekto nekupi len preto lebo doma nemá čo hádzať do piecky ?:D

  1. Anna Porubcová 20. 5. 2014 08:14

   Pekný deň, Radovan,

   Knihobežník je neziskový projekt – preto sa v ňom nič nepredáva, ani nenakupuje. Je založený na dobrovoľnosti ľudí pridávať vlastné knihy, hľadať, čítať ich a potom uvoľniť pre niekoho ďalšieho. Keďže je všetko dobrovoľné, vždy je to tak trochu aj risk pridať a ukryť niekde vlastnú knihu. Veď nemusí sa nakoniec dostať do tých správnych rúk, čo nás vždy mrzí…

   Jednoznačne dokáže vždy najviac pomôcť, keď knihu ukryjete čo najlepšie, aby nebola viditeľná vyslovene na prvý pohľad a našiel ju len ten, kto dobre hľadá. Preto je potrebné dobre miesto uvoľnenia opísať na mape na webe http://www.knihobeznik.sk.

   Ďakujeme. :-)

 2. Slávka Bobocká 3. 12. 2014 21:06

  Rada by som sa zapojila s vlastnými knihami, ale neviem, kde zoženiem k tomu tie nálepky, alebo ich netreba ? Držím oba palce tejto milej akcii k Vianociam. S.B.

  1. Anna Porubcová 8. 12. 2014 10:54

   Milá Slávka, nálepky stačí vytlačiť aj čierno-bielo a nájdete ich po prihlásení do svojho profilu na http://www.knihobeznik.sk.
   Následne si treba vybrať možnosť “pridať vlastnú knihu” a potom “vytlačiť nálepky”
   Ďakujeme a tešíme sa na nové knižky! :-)

 3. Eva Dubravčáková 18. 2. 2016 22:22

  Dobrý večer. Ja by som sa Vás chcela opýtať, že ako zadám heslo knihy, aby som si ju mohla pripojiť k profilu. Respektíve, kde to heslo presnejšie nájdem. Neviem sa zorientovať.

  Za odpoveď ďakujem.

Sociálne siete
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Nový Jo Nesbo na sklade, aj na ceste k vám! Ak ste si ho teda objednali :-) Ak nie, tak nemá zmysel váhať:… https://t.co/WyLQhXm9RL
5. 4. 2018
@monicqa Just kidding, veď to je náplň našej práce! :-) #bestjobever
5. 4. 2018
@monicqa V pracovnej dobe? :o
5. 4. 2018
A najlepšiu knihu, akú Jo Nesbo kedy napísal, ste si už predobjednali? :-) https://t.co/4OkOuqdGox #jonesbohttps://t.co/1zeSYnpshz
26. 3. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz