Knižné tipy: Domáce a čerstvé alebo slovenskí autori útočia! :-)

Neustále vychádzajú nové a nové knihy, vďaka čomu je veľmi ľahké prehliadnuť tie, ktoré skutočne stoja za pozornosť. A práve preto vám každý týždeň prinášame výber titulov, ktoré nás upútali, uchvátili a my sme si pri nich povedali: “Tak toto musíme odporučiť aj ďalej!” Pozrite sa každý pondelok na novinky minulého týždňa a nezabudnite si ich pridať do svojich wishlistov. Prehliadnuť dobrú knihu je až príliš jednoduché.

 • Tomáš Ulej – Bodaj bi!

  Nebudem to tajiť – Tomáš Ulej je náš kolega a kamarát. Ale jeho aforizmy by sme zbožňovali, aj keby sme sa s ním nepoznali osobne! Lebo Slovensko má dobrých aforistov ako šafránu, ale zase – keď už sa raz nejaký “urodí”, tak to spravidla stojí za to! Už prvá Tomášova kniha bola skvelá a táto druhá? Verte mi, že sa máte na čo tešiť. Lebo ako povedal o Tomášovej tvorbe Tomáš Janovic: “Tomáš Ulej obohacuje náš tradičný útočiaci humor vtipom a noblesou a názorom.“ A má pravdu! To sa Tomášom stáva… :-) (Viac info)

 • Pavel Vilikovský – Príbeh ozajského človeka

  Pavel Vilikovský je bez akéhokoľvek preháňania jedným z našich najlepších súčasných autorov. Jeho knihy sa vyznačujú obrovským nadhľadom, schopnosťou vcítiť sa do situácie človeka, ale aj skvelým pozorovacím a hlavne rozprávačským talentom. Inak tomu nie je ani v novinke Príbeh ozajstného človeka, v ktorej pokračuje v skicovaní ďalšieho typu Slováka, no kým v Psovi na ceste ide o “kultúrneho pracovníka – redaktora”, tu sa hrdina profesionálne vyvíja, ironicky povedané, “”stúpa po socialistickom zamestnaneckom rebríčku”. (Viac info)

 • Peter Krištúfek – Ema a smrtihlav

  A keď spomíname skvelých domácich autorov, určite nemôžeme zabudnúť ani na Petra Krištúfka, autora vynikajúce románu Dom hluchého a veľmi zaujímavého počinu – Atlasu zabúdania. Ten sa aj po tretíkrát vracia do búrlivej a rozporuplnej slovenskej histórie v útlej novele Ema a Smrtihlav. Tentoraz sú to štyridsiate roky v ére Slovenského štátu, kedy krutá doba nepriala rozličným menšinám. Je to príbeh o krutej dobe alebo rozprávka pre dospelých? Na to si už musí nájsť odpoveď sám čitateľ. (Viac info)

 • Tamara Heribanová – Malá doba ľadová

  Tamara Heribanová je síce možno známa skôr z iných svojich aktivít, ale postupne na jej konte pribúda stále viac a viac kníh. A tie stoja za povšimnutie! Tento rok vydáva hneď dve knihy – okrem pokračovania jej úspešnej rozprávkovej knihy sa môžeme tešiť aj na nový román.  V centre jej rozprávania sa ocitla láska ako niečo, čo korunuje celé bytie človeka. A nechýbajú v ňom motívy, ktoré takúto lásku znemožňujú alebo jej prinajmenšom prekážajú stať sa voňavým kvetom, po akom sa všetci načahujeme, ale málokto sa ho aj dotkne. (Viac info)

 • Peter Pišťanek – Rukojemník

  Kto by nepoznal Petra Pišťanka? Spisovateľa, ktorý sa navždy zapísal do slovenskej literatúry skvelým románom Rivers of Babylon, ale aj mnohými ďalšími. A po dlhom čase tu konečne máme ďalšiu novinku – román Rukojemník. Príbeh osemročného chlapca, ktorého rodičia sa nevrátili z návštevy Viedne späť za železnú oponu, a preto vyrastá u svojich starých rodičov. Žije obklopený svojimi detskými a dospelými priateľmi i nepriateľmi v takmer magickom prostredí Starej Vsi, navonok idylickej pohraničnej obce. To, že jeho rodičia sú relatívne blízko a pritom beznádejne ďaleko, dodáva chlapcovmu príbehu zaujímavý paradox, ktorý sa vo svojej detskej naivite nakoniec rozhodne vyriešiť tak radikálne, ako len vie. (Viac info)

 • Zdenka Horecká, Vladimír Horecký – Tradičná slovenská vianočná kuchárka

  Blížia sa Vianoce, neoficiálne známe aj ako Majstrovstvá v domácom pečení a varení! A kedy sa zíde Tradičná slovenská vianočná kuchárka viac ako v tomto období? Kniha ponúka recepty na tradičné, ale aj iné recepty, ktoré sa postupne udomácnili v našej kuchyni. Či už patríte medzi skúsených kuchárov alebo v kuchyni ešte len začínate, príručka, ktorá obsahuje všetky podstatné, aj menej podstatné recepty sa vám určite zíde!  (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Nový Jo Nesbo na sklade, aj na ceste k vám! Ak ste si ho teda objednali :-) Ak nie, tak nemá zmysel váhať:… https://t.co/WyLQhXm9RL
5. 4. 2018
@monicqa Just kidding, veď to je náplň našej práce! :-) #bestjobever
5. 4. 2018
@monicqa V pracovnej dobe? :o
5. 4. 2018
A najlepšiu knihu, akú Jo Nesbo kedy napísal, ste si už predobjednali? :-) https://t.co/4OkOuqdGox #jonesbohttps://t.co/1zeSYnpshz
26. 3. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz