Filmové tipy: Epický posledný Hobit a ďalšia dávka extravagancie, romantiky i strachu

Niekto má rád komédiu, niekto holduje drámam. Niekoho poteší romantický film plný objatí a sĺz, inému stačí veľa výbuchov a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme rovnaké – chceme, aby film, ktorý pozeráme, stál za to. Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové snímky, je ľahké stratiť sa v ponuke. Naša rubrika DVD tipy vyberie tie najzaujímavejšie filmy pre každého.

 • Peter Jackson – Hobit: Bitka piatich armád

  Posledný film z trilógie konečne prichádza uzavrieť epické dobrodružstvá Bilba a skupiny trpaslíkov. Keď sa im v boji proti drakovi podarilo dobyť späť svoj domov, nechcene vypustili do sveta smrtiacu silu. Rozzúrený drak vylieva svoj hnev na bezbranných mužov, ženy a deti v blízkom meste. Thorinova posadnutosť hromadením znovu nadobudnutého pokladu, ktorému i cez Bilbovu snahu obetuje priateľstvo aj česť, doženie hobita k zúfalému a nebezpečnému rozhodnutiu. A to ešte netušia, že ich čaká ešte väčšie nebezpečenstvo. Sauron, o ktorého krokoch nikto okrem čarodeja Gandalfa netuší, tajne vyslal obrovskú armádu, aby zaútočila na Osamelú horu. S tým, ako sa sťahujú mračná stupňujúceho sa konfliktu, sú trpaslíci, elfovia a ľudia postavení pred voľbu, či sa zjednotia alebo budú zničení. (Viac info)

 • Tomáš Mašín – 3 sezóny v pekle

  Píše sa rok 1947 a doba praje zmyselnosti, extravagancii, humoru a nekonečnému očakávaniu. Ivanovi Heinzovi, peknému a vtipnému provokatérovi, je práve devätnásť. Uteká z domova, aby sa vydal na nekonvenčnú púť oslavujúcu slobodu a umelecké ideály. Žije prítomným okamihom, obdivom k surrealismu a krásnym ženám, píše básne. Nadšene sa vrhá do zničujúcej romance s nezávislou a bisexuálnou Janou. Akčný život plný inšpirujúcich erotických hier, hádok, výbuchov smiechu, dobovej tanečnej hudby, ale i dramatických politických zmien prežívajú čerství milenci naplno. Komunistický režim však začína ukazovať svoju pravú tvár. Milenci tancujú na ostrí žiletky, vyhýbajú sa povinnosti pracovať, živia sa drobnými krádežami a plánujú útek do Paríža. Stret s mocou však prichádza tvrdo a nečakane… (Viac info)

 • Francis Ford Coppola – Krstný otec kolekcia – Coppolova reštaurovaná edícia

  Toto dielo nepochybne patrí medzi najlepšie v dejinách filmu! Remasterovaný obraz ponúkne ešte veľkolepejší zážitok. Na piatich diskoch nájdeme všetky 3 filmy. Pozrime si opäť portrét vzostupu sicílskej rodiny v Amerike, jej cestu na pokraj straty moci a predávanie tradícií z otca na syna. Legendárna mafiánska kronika znovu otvára svoje stránky aj so známymi hercami Marlonom Brandom, Robertom DeNirom a AlPacinom. (Viac info)

 • Peter Cornwell – Mercy

  Teraz prichádza na rad horor. Je napínavý a nadprirodzený. Mercy odkrýva dávne rodinné tajomstvá. Dvaja problémoví bratia sa vydajú spoločne so svojou matkou do odľahlého domu, aby sa tu postarali o babičku. Snaha pomôcť jej im ale prinesie nečakané prekvapenie v podobe desivých tajomstiev. Babička ich doposiaľ úspešne skrývala a teraz vyplávajú na povrch. (Viac info)

 • Michel Gondry – Pena dní

  V meste, kde autá majú volant v kufri, ľudia korčuľujú spiatočkou a klavír mieša kokteily, žije idealistický a vynaliezavý Colin (Romain Duris). Jedného dňa Stretne svoju osudovú lásku Chloé (Audrey Tautou). Krehká Chloé však ochorie záhadnou chorobou – v pľúcach jej vykvitne lekno. Bezstarostný svet milencov je chorobou fatálne zasiahnutý. Francúzsky spisovateľ a bohém Boris Vian vytvoril v knižnej predlohe filmu obraz čistej lásky, ktorý učaroval generáciám čitateľov. Filmová adaptácia Michela Gondryho stavia na režisérovom typicky hravom vizuálnom štýle. (Viac info)

 • Eric Darnell, Simon J. Smith – Tučniaky z Madagascaru

  Tučniaky sú späť vo vlastnom filme! Ako už dobre vieme, sú to nielen veselé a podarené vtáčiky, ale aj najvýkonnejšia úderná jednotka tajných agentov. Sú pripravení kedykoľvek a kdekoľvek zasiahnuť aj pri náznakoch ohrozenia sveta. A kto je ich hlavným protivníkom a najväčším zločincom? Nebezpečenstvo sa objaví v podobe doktora Octavia Brinea, výstredného génia a veľmi úspešného vedca. Ako už to u zlosynov tohto typu býva, má za sebou strašnú tajomnú minulosť a poriadne neznáša všetky tučniaky. Zábava začína!(Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Pozor, pozor! Svoje poviedky do Martinus Ceny fantázie 2017 môžete posielať už len do konca mesiaca!… https://t.co/Z5eoQzda8Z
29. 5. 2017
@MicE_sk Žiaľ, v tejto chvíli nie.
26. 5. 2017
Oslavujete #TowelDay? Uverejnite svoju fotku s uterákom na našom FB a ste v hre o stopárske uteráky! :-) https://t.co/ioRB6kKYIr
25. 5. 2017
Na našom Facebooku a Instagrame súťažíme o podpísané knihy Pauly Hawkins, autorky bestselleru Dievča vo vlaku! Tak šup tam! :-)
18. 5. 2017
@malybirko Ahoj, nech sa páči, je to v ponuke: https://t.co/tFxcGmQSd1
17. 5. 2017
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski