Filmové tipy: Pripomeňme si overené klasiky

Niekto má rád komédiu, niekto holduje drámam. Niekoho poteší romantický film plný objatí a sĺz, inému stačí veľa výbuchov a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme rovnaké – chceme, aby film, ktorý pozeráme, stál za to. Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové snímky, je ľahké stratiť sa v ponuke. Naša rubrika DVD tipy vyberie tie najzaujímavejšie filmy pre každého.

 • Karol L. Zachar – Na skle maľované

  Herecké hviezdy sa vracajú! Legendy ako Michal Dočolomanský, Leopold Haverl, Božidara Turzonovová, Elo Romančík či Dušan Tarageľ si môžeme opäť vychutnať v nezabudnuteľnom muzikály, ktorý očaril celé Slovensko. Kto by nepoznal Na skle maľované – príbeh Juraja Jánošíka, najznámejšieho zbojníka nášho regiónu, z ktorého sa stal postupom času mýtus. Vychutnajme si nezabudnuteľné piesne a nielen to! V bonusových materiáloch nájdeme napríklad zostrih z predstavenia v Slovenskom národnom divadle a komentár Michala Dočolomanského a Juraja Slezáčka. (Viac info)

 • George Miller – Šialený Max

  Tento slávny film z futuristického prostredia Austrálie budúcnosti vyniesol Mela Gibsona, vtedy ešte neznámeho herca, medzi hviezdy hollywoodskeho neba. Snímka je určená pre milovníkov akčnejších filmov – Mel Gibson si v nej zahral policajta, ktorý veľmi túži po pomste, pretože gang zločincov vyvraždil jeho rodinu. Drsné motorky, utopická krajina Austrálie, výbuchy a napätie – presne to sú hlavné črty Šialeného Maxa. Určite ste zachytili, že čoskoro príde do kín nová verzia príbehu, pripomeňme si teda legendu v blu-ray kvalite! (Viac info)

 • Randal Kleiser – Pomáda

  Dej tejto slávnej snímky nás zavedie do strednej školy Rydell v päťdesiatych rokoch. Danny Zucco, žiak posledného ročníka, sa po prázdninách opäť stretáva so svojimi kamarátmi. Ohromí ich líčením svojho milostného dobrodružstva pri mori. Medzi dievčatami sa objavuje nová žiačka Sandy. I ona sa chváli svojim prázdninovým stretnutím s fantastickým chlapcom, s ktorým prežila krásny milostný príbeh. Keď sa “letní milenci” náhle stretnú tvárou v tvár, takmer stratia dych. Lenže láska v novom prostredí školy má úplne iné pravidlá než na osamelej morskej pláži… Legendárna Pomáda je to pravé na horúce letné dni. (Viac info)

 • Stanley Donen – Šaráda

  Regina (ikonická Audrey Hepburn) sa vracia do Paríža z lyžovačky vo Švajčiarsku. Čaká ju ale nemilé prekvapenie. Jej manžel je nezvestný a spolu s ním aj všetky peniaze, ktoré mali. Do toho sa o ňu začnú zaujímať agenti CIA a ďalší podivíni, ktorým ide všetkým len o jedinú vec. Dozvedieť sa, kde sú peniaze. Manžel ich totiž za vojny spreneveril. Napätie, žánrové schválnosti, product placement a ďalšie komponenty tento film spravili nesmrteľným. (Viac info)

 • Byron Howard, Nathan Greno – Na vlásku

  Tradičná rozprávka je opäť na scéne! Treba inovovať, povedali si asi tvorcovia a dodali zaujímavú novú zápletku jednému z najznámejších príbehov na dobrú noc. Animák si získal obdiv divákov po celom svete. Celá rodina (a to doslovne – nielen deti, ale aj tínedžeri či rodičia) bude napäto visieť na vlásku a netrpezlivo sledovať, ako sa to všetko vyvinie. A zábava či láska – o tie núdza tiež nebude. (Viac info)

 • Zdeněk Miler – Krtkove dobrodružstvá 1-5

  Posledná časť filmovej skladačky je naozaj veľká – jej minutáž sa rovná číslu 500! Niet divu, veď ide o ďalšiu animovanú legendu, ktorú poznajú generácie detí. Jednoducho Krtko. Malý milý čierny kamarát prežil s nami množstvo zábavy a je čas, aby sme ju prežili opäť. Kedysi túžil po plátenných nohaviciach, ale dostal oveľa viac – kamarátov myšku, zajaca, žabku či ježka. A s nimi prežil veľa zábavy. Výtvarník a režisér Zdeněk Miler vytvoril celú sériu s veľkou láskou a jeho odkaz znie dodnes. (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Pozor, pozor! Svoje poviedky do Martinus Ceny fantázie 2017 môžete posielať už len do konca mesiaca!… https://t.co/Z5eoQzda8Z
29. 5. 2017
@MicE_sk Žiaľ, v tejto chvíli nie.
26. 5. 2017
Oslavujete #TowelDay? Uverejnite svoju fotku s uterákom na našom FB a ste v hre o stopárske uteráky! :-) https://t.co/ioRB6kKYIr
25. 5. 2017
Na našom Facebooku a Instagrame súťažíme o podpísané knihy Pauly Hawkins, autorky bestselleru Dievča vo vlaku! Tak šup tam! :-)
18. 5. 2017
@malybirko Ahoj, nech sa páči, je to v ponuke: https://t.co/tFxcGmQSd1
17. 5. 2017
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski