Knihou roka 2014 je Polícia od Jo Nesbøa! Pozrite si výsledky ankety

Milí Martinusáci, zdá sa, že sa najradšej pri čítaní bojíte ;-) V ankete Kniha roka 2014 sa na prvých dvoch priečkach umiestnili práve kriminálne príbehy. A ako to celé vlastne dopadlo si môžete prečítať na tomto mieste.

Kniha roka 2014 je najväčšia slovenská knižná anketa, v ktorej svojho favorita vyberáte práve vy, čitatelia, nie porota. Aj tento rok ste poslali úctyhodný počet hodnotení: svoj názor ste vyjadrili presne v 12 796 recenziách a príspevkoch.

Škoda, že sme osobne nemohli zablahoželať Jo Nesbøvi k víťazstvu počas jeho návštevy v Bratislave začiatkom mája. Anketa vyvrcholila až na konci tohto mesiaca a kniha svetoznámeho autora severského krimi s názvom Polícia zosadila z minuloročného trónu Inferno (Peklo) od Dana Browna.

Mysteriózny triler Strach od Jozefa Kariku je na stupni víťazov na druhom mieste a nasleduje ho dojímavý príbeh Na vine sú hviezdy na treťom mieste z pera amerického spisovateľa Johna Greena. Prvú päťku ešte dopĺňa opäť Jo Nesbø s románom Syn a Dominik Dán s kriminálnym príbehom Jednou nohou v hrobe.

TOP 5 kníh za rok 2014

1. Polícia – Jo Nesbø
2. Strach – Jozef Karika
3. Na vine sú hviezdy – John Green
4. Syn – Jo Nesbø
5. Jednou nohou v hrobe – Dominik Dán

Okrem najlepších kníh sa z odovzdaných hlasov v súťaži podarilo zostaviť aj tieto rebríčky:

TOP 5 zahraničných autorov za rok 2014

1. Jo Nesbø
2. John Green
3. George R. R. Martin
4. Jodi Ellen Malpas
5. Colleen Hooverová

TOP 5 slovenských autorov za rok 2014

1. Jozef Karika
2. Dominik Dán
3. Ružena Scherhauferová
4. Jana Pronská
5. Darina Hamarová

TOP 10 vydavateľstiev

1. Ikar
2. Vydavateľstvo SLOVART
3. Motýľ
4. Albert Marenčin PT
5. Slovenský spisovateľ
6. Evitapress
7. Tatran
8. Fortuna Libri
9. Premedia
10. CooBoo

Za to, že ste tak usilovne hlasovali, si zalúžite odmenu a tak sme v rámci súťaže vyžrebovali výhercov poukážok na nákup v Martinus.sk, ktorých sme kontaktovali e-mailom a sú zverejnení na stránke www.kniharoka.sk.

Spomedzi viac než tisícky kníh, ktoré vyšli v roku 2014, ste vybrali svojich favoritov. Želáme vám veľa skvelých príbehov aj v tomto roku, aby sme opäť mali z čoho vyberať v ďalšej ankete!

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. Miroslava Vítková 2. 7. 2015 11:57

  Perfektná kniha, veľmi sa mi páčila. Som rada, že som na http://www.kuponyzdarma.sk/martinus-sk/ našla zľavu na poštovné a tak som mala doručenie zadarmo. Poprosím viac hodnotení na knihy, už teraz mám v pláne ďalší nákup, tak nech viem, čo mám kúpiť.

  1. Anna Porubcová 13. 7. 2015 11:05

   Pekný deň, pani Miroslava, teší nás, že ste mali z tejto knihy radosť! :-) Na odkaze, ktorý uvádzate, neposkytujeme zľavový kód na poštovné zdarma, avšak stačí sledovať náš web, stránku na Facebooku, alebo odoberať newsletter a dozviete sa o všetkých aktuálnych akciách včas. Pokiaľ ide o hodnotenia kníh, viete si ich prečítať v samotných profiloch titulov u nás a nechať si takto poradiť od čitateľov. ;-)
   Napríklad http://www.martinus.sk/?uItem=149903.

Sociálne siete
RT @nevedkova: #BreakingNews !! Martin Selner @selner84 príde predstaviť svoju knihu Autismus & Chardonnay na besede, ktorá sa uskutoční dn…
24. 5. 2018
@ma_kovac @janmelvil @tombarys Pozrieme sa na to, ale naše dodacie doby sa vždy odvíjajú od toho, čo nám povie dist… https://t.co/ADUhHRybBD
22. 5. 2018
@jarokyselovic @janmelvil Kniha vychádza o tri dni a potom je to otázka rýchlosti distribúcie. Na centrálnom sklade… https://t.co/c5QY4Rxgvh
11. 5. 2018
Najnovší #lookbook plný farieb a dobrých kníh sme pre vás nafotili v ateliéri @DominikaZakova a je úplne krásny, ah… https://t.co/mmNNEmjWob
2. 5. 2018
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz