Knihou roka 2014 je Polícia od Jo Nesbøa! Pozrite si výsledky ankety

Milí Martinusáci, zdá sa, že sa najradšej pri čítaní bojíte ;-) V ankete Kniha roka 2014 sa na prvých dvoch priečkach umiestnili práve kriminálne príbehy. A ako to celé vlastne dopadlo si môžete prečítať na tomto mieste.

Kniha roka 2014 je najväčšia slovenská knižná anketa, v ktorej svojho favorita vyberáte práve vy, čitatelia, nie porota. Aj tento rok ste poslali úctyhodný počet hodnotení: svoj názor ste vyjadrili presne v 12 796 recenziách a príspevkoch.

Škoda, že sme osobne nemohli zablahoželať Jo Nesbøvi k víťazstvu počas jeho návštevy v Bratislave začiatkom mája. Anketa vyvrcholila až na konci tohto mesiaca a kniha svetoznámeho autora severského krimi s názvom Polícia zosadila z minuloročného trónu Inferno (Peklo) od Dana Browna.

Mysteriózny triler Strach od Jozefa Kariku je na stupni víťazov na druhom mieste a nasleduje ho dojímavý príbeh Na vine sú hviezdy na treťom mieste z pera amerického spisovateľa Johna Greena. Prvú päťku ešte dopĺňa opäť Jo Nesbø s románom Syn a Dominik Dán s kriminálnym príbehom Jednou nohou v hrobe.

TOP 5 kníh za rok 2014

1. Polícia – Jo Nesbø
2. Strach – Jozef Karika
3. Na vine sú hviezdy – John Green
4. Syn – Jo Nesbø
5. Jednou nohou v hrobe – Dominik Dán

Okrem najlepších kníh sa z odovzdaných hlasov v súťaži podarilo zostaviť aj tieto rebríčky:

TOP 5 zahraničných autorov za rok 2014

1. Jo Nesbø
2. John Green
3. George R. R. Martin
4. Jodi Ellen Malpas
5. Colleen Hooverová

TOP 5 slovenských autorov za rok 2014

1. Jozef Karika
2. Dominik Dán
3. Ružena Scherhauferová
4. Jana Pronská
5. Darina Hamarová

TOP 10 vydavateľstiev

1. Ikar
2. Vydavateľstvo SLOVART
3. Motýľ
4. Albert Marenčin PT
5. Slovenský spisovateľ
6. Evitapress
7. Tatran
8. Fortuna Libri
9. Premedia
10. CooBoo

Za to, že ste tak usilovne hlasovali, si zalúžite odmenu a tak sme v rámci súťaže vyžrebovali výhercov poukážok na nákup v Martinus.sk, ktorých sme kontaktovali e-mailom a sú zverejnení na stránke www.kniharoka.sk.

Spomedzi viac než tisícky kníh, ktoré vyšli v roku 2014, ste vybrali svojich favoritov. Želáme vám veľa skvelých príbehov aj v tomto roku, aby sme opäť mali z čoho vyberať v ďalšej ankete!

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. Miroslava Vítková 2. 7. 2015 11:57

  Perfektná kniha, veľmi sa mi páčila. Som rada, že som na http://www.kuponyzdarma.sk/martinus-sk/ našla zľavu na poštovné a tak som mala doručenie zadarmo. Poprosím viac hodnotení na knihy, už teraz mám v pláne ďalší nákup, tak nech viem, čo mám kúpiť.

  1. Anna Porubcová 13. 7. 2015 11:05

   Pekný deň, pani Miroslava, teší nás, že ste mali z tejto knihy radosť! :-) Na odkaze, ktorý uvádzate, neposkytujeme zľavový kód na poštovné zdarma, avšak stačí sledovať náš web, stránku na Facebooku, alebo odoberať newsletter a dozviete sa o všetkých aktuálnych akciách včas. Pokiaľ ide o hodnotenia kníh, viete si ich prečítať v samotných profiloch titulov u nás a nechať si takto poradiť od čitateľov. ;-)
   Napríklad http://www.martinus.sk/?uItem=149903.

Sociálne siete
Viliam Dobiáš je asi najznámejší slovenský záchranca, a preto sme práve jemu položili tú... https://t.co/uKNkEKgOIi
24. 7. 2017
Čo hovoríte na prvý poriadny trailer na filmového Snehuliaka od Jo Nesboa? :-) https://t.co/de53XtDRrt
21. 7. 2017
Chceš zistiť, či si naozaj dobrý v sci-fi a fantasy literatúre? Tak potom vyskúšaj náš kvíz z Pohody: https://t.co/ZykMcgTkJs
21. 7. 2017
Aha, akú parádnu obálku navrhol @Dodo_Dobrik na nového Murakamiho. My sa ho už nevieme dočkať!!! :-)… https://t.co/zj6Hoh42MA
20. 7. 2017
Za 2 tlačené knihy z Ikaru, Prírody, Odeonu, YOLi alebo Stonožky ti dáme knihomoľskú tašku zadarmo! Až do konca aug… https://t.co/mr5KaVvhZo
19. 7. 2017
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski