Knižné tipy: Novinka od skvelého Umberta Eca

Neustále vychádzajú nové a nové knihy, vďaka čomu je veľmi ľahké prehliadnuť tie, ktoré skutočne stoja za pozornosť. Tento týždeň sme pre vás pripravili príbeh mladej tínedžerky Christiane, spomienky Miriam Grassmanovej, prvý román Anne Brontëovej, novinku od Umberta Eca a knihu poviedok Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal.

Christiane F. – My deti zo stanice ZOO

Christiane F. - My deti zo stanice ZOO

Príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, nie je ľahkým čítaním, no stojí za to. Kniha vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a aj dnes je stále aktuálnou. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky nič netušila. Príbeh vydáva svedectvo o bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala poradiť. (Viac info)

 

 

Fero Rajec – Miriam

Fero Rajec - Miriam

Miriam Grossmanová nemala ľahký život. Počas Slovenského štátu prišla o svojich najbližších, ktorým sa už nepodarilo odísť do Palestíny. Jej spomienky sa spájajú s rodným domom a so susedmi, ktorí jej zachránili život. Spomienky si nechávala pre seba, nechcela nimi priťažiť synovi. Až na sklonku života sa rozhodla svoj príbeh nahovoriť do diktafónu a zanechať ich synovi, ktorého pre emigráciu vyše dvadsať rokov nevidela. Tie sa teraz dostávajú na naše pulty v knižnej podobe. (Viac info)

 

 

Anne Brontë – Agnes Greyová 

Anne Brontë - Agnes Greyová

Anne Brontëová, sestra Emily a Charlotte Brontëových, je zo spomínaných sestier snáď najmenej známou. O to je krajšie, že vychádza jej prvý román Agnes Greyová. Opisuje život guvernantky Agnes, ktorá sa ocitla ďaleko od domova a ľudí, ktorých má najradšej. Jej žiaci sú nedisciplinovaní a služobníctvo novú guvernantku nerešpektuje. Napriek tomu Agnes stále dúfa, že na tomto mieste nájde spriaznenú dušu. (Viac info)

 

 

Umberto Eco – Nulté číslo 

Umberto Eco - Nulté číslo

Pri čítaní tejto knihy platí: čím bizarnejšie sú denné správy, tým lepšie vidieť, kde to vlastne žijeme. Nová kniha od autora kníh Meno ruže a Pražský cintorín je provokatívnym rozprávaním o 21. storočí. V Nultom čísle sa ocitneme v prostredí redakcie, ktoré má Eco tak rád. Stroskotaný spisovateľ Colonna pripravuje nulté číslo nového bulvárneho plátku, ktorého funkciou je skôr vydierať ako informovať.  (Viac info)

 

 

Anna Gavalda – Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal

Anna Gavalda - Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal

Útla knižka pôvodne vyšla v náklade 800 kusov v malom vydavateľstve, neskôr sa z nej však predalo vyše 500 000 výtlačkov a bola preložená do viac ako 20 jazykov. Nájdeme v nej 19 krátkych poviedok, ktoré stroho, priam kruto opisujú detaily medziľudských vzťahov, ktoré môže zničiť aj banálne zazvonenie telefónu. Autorka je skvelou a vytrvalou pozorovateľkou svojich postáv. (Viac info)

    Napíšte komentár
  1. Povinný údaj
  2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
V našom najnovšom videu vám poradíme, ktorého Murakami čítať ako prvého: https://t.co/ScF8YsSLoE Tak smelo do toho!… https://t.co/nL69YFCidH
8. 9. 2017
Dnes je Deň neprečítaných kníh! Tak dajte šancu knihe, ktorá na ňu čaká na poličke! :-) #dnk2017 https://t.co/xuDJiMIbCJ
31. 8. 2017
RT @monicqa: Môj prvý článok na blogu @martinus_sk a hneď k dôležitej téme! Nevyhovárajte sa, týka sa nás to všetkých 😎 https://t.co/2Cgkot…
31. 8. 2017
Skvelú knihu o Slovenskom štáte Nezrelá republika máme so zľavou 50% aj ako e-knihu: https://t.co/M2hSFkkt26 Len dnes!
29. 8. 2017
Len dnes, na výročie SNP, máme pre vás knihu Nezrelá republika so zľavou 50%: https://t.co/M2hSFkkt26… https://t.co/kO0PHQUnPZ
29. 8. 2017
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz