Náš knihomoľ Ivan odporúča

ivaaaan

Ak by ste hľadali človeka, ktorému srdce tepe v rytme prevracaných strán a v žilách koluje tlačiarenská čerň prečítaných písmeniek, potom by ste určite natrafili na našich knihomoľov Džejn a Ivana.

Len málokto má taký prehľad ako oni dvaja, preto sa práve oni budú deliť o tipy na knihy, ktoré ich v poslednej dobe zaujali a určite zaujmú aj vás. Toto sú tipy od Ivana.

 • Jean-Marie Blas de Roblés – Ostrov v bodě Nemo

  Román francúzského spisovateľa ponúka skvelé čítanie, ktoré je akýmsi mixom J.Verna, A.C. Doyla a ďalších klasikov dobrodružnej literatúry. Dynamický dej je náročnejší na pozornosť kvôli množstvu postáv a neustále meniacemu sa deju s tendenciou spôsobovať chaos v hlave, no určite ponúka výbornú jazdu, ktorá vás na konci odmení pocitom, že ste prežili úžasné dobrodružstvo. (Viac info)

 • Timothée de Fombelle – Dva životy pana Perla

  Francúzsky spisovateľ je známy svojimi čarovnými príbehmi a úžasnou predstavivosťou, ktorá nechýba ani v tejto knihe. Dej knihy sa odohráva v dvoch svetoch, ktoré sa skvelo prelínajú a vytvárajú magický a nádherný text. Príbeh je síce smutný, ale zároveň je tak dobre a krásne napísaný, že to budete chcieť čítať viackrát, aby ste tento neobyčajný príbeh mohli prežívať znova a znova. (Viac info)
 • Michel Houellebecq – Možnost ostrova

  Houellebecq sa stal bestesellerovým autorom už aj u nás, vďaka tématike jeho poslednej knihe Podvolení. Niežeby si to nezaslúžil, ale skôr by som to doprial jeho starším knihám, ako je napríklad Možnost ostrova, ktorá teraz vyšla v dotlači. V tomto texte autor podáva silnú a trefnú kritiku nášho upadajúceho konzumného sveta, ale zároveň aj obhajobu existencie jedinca, ktorá sa môže zdať skôr absurdná. Ide o veľmi inteligentný a pútavo napísaný príbeh, ktorý počas čítania núti čitateľa sumarizovať a vyhodnocovať svoj doterajší život. Napriek autorovmu typickému cynizmu, je to v konečnom dôsledku veľmi citlivá a emotívna kniha s tendenciou chytiť za srdce. (Viac info)

 • Jaume Cabré – Přiznávám, že…

  Román Přiznávam, že… je výborná románová freska, odohrávajúca sa na 827 stranách textu, v ktorom vystupuje viac ako 143 postáv v ôsmich rôznych časových rovinách. Dynamický príbeh skrýva v sebe lásku, zlo, históriu, napätie, priateľstvo, literatúru a mnoho ďalších vecí, ktoré vám nedajú spať. Úprimne, toto je tak dobre napísaná a pútavá kniha, že sa nebudete vedieť od nej odtrhnúť. (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
V našom najnovšom videu vám poradíme, ktorého Murakami čítať ako prvého: https://t.co/ScF8YsSLoE Tak smelo do toho!… https://t.co/nL69YFCidH
8. 9. 2017
Dnes je Deň neprečítaných kníh! Tak dajte šancu knihe, ktorá na ňu čaká na poličke! :-) #dnk2017 https://t.co/xuDJiMIbCJ
31. 8. 2017
RT @monicqa: Môj prvý článok na blogu @martinus_sk a hneď k dôležitej téme! Nevyhovárajte sa, týka sa nás to všetkých 😎 https://t.co/2Cgkot…
31. 8. 2017
Skvelú knihu o Slovenskom štáte Nezrelá republika máme so zľavou 50% aj ako e-knihu: https://t.co/M2hSFkkt26 Len dnes!
29. 8. 2017
Len dnes, na výročie SNP, máme pre vás knihu Nezrelá republika so zľavou 50%: https://t.co/M2hSFkkt26… https://t.co/kO0PHQUnPZ
29. 8. 2017
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz