O knihách a ľuďoch #8: Maťo

V rubrike O knihách a ľuďoch vám vždy posledný pondelok v mesiaci prezradíme o niekom z nášho kníhkupectva čosi viac ;-) Dostane 15 otázok. Niektoré o knihách, niektoré zo života. A dostane ešte jedno privilégium: odporučiť vám knihu, na ktorú bude nasledujúci týždeň zľava až 25%!

Každá láska ku knihám je iná. Ak sa vám pošťastilo a natrafili ste vo svojom okolí na ďalších jednotlivcov, ktorí viac či menej otvorene vyznávajú svoju lásku k literatúre – gratulujeme! Všimli ste si aj to, že každý z týchto ľudí má iný čitateľský štýl? Je to niečo ako životný štýl alebo charakter – každý ho má iný. Aj vy máte určite ten svoj :-) V Martinuse nás obdiv ku knihám všetkých spája, no nepochybne tu natrafíte na celú plejádu ľudí s rôznorodými čitateľskými štýlmi.

IMG_9260

Martin Štrba je človek, ktorý sa v Martinuse stará o e-shop a logistiku. Nájdete ho na našej martinskej centrále, vo voľnom čase ho najčastejšie môžete vidieť na bicykli, lyžiach alebo okolo vás pobeží. Určite patrí medzi športovo najaktívnejších Martinusákov :) Nedávno sa Maťovi a jeho manželke Kike narodil syn, ale ako tvrdí aj v tomto článku, v ich živote sa tým nič zásadné nezmenilo :)

 

 

 

 

 

 

 

1. Ideálne ráno…

Moja žena Kika a dieťa spia, cez okno v knižnici vidieť vychádzať slnko a ja si v pokoji vychutnávam ranný čaj.

2. Malá vec, ktorú by si chcel vo svojom živote zmeniť…

Zlepšiť sa vo windsurfingu.

3. Veľká vec, ktorú by si chcel ešte zažiť…

Letieť do vesmíru! Či nie až takú veľkú? Tak potom opäť vidieť polárnu žiaru. To sa mi nikdy neopozerá.

4. Čo ťa na tvojej práci najviac baví…

Sloboda, úžasní ľudia a knihy. Sloboda v rozhodnutiach a čiastočná časová flexibilita. Či už kolegovia, vydavatelia a dodávatelia alebo zákazníci, všetko sú to milí ľudia a rád s nimi pracujem. Pracovať s knihami má svoje čaro, čo mi potvrdí hádam každý, kto s nimi pracuje.

5. Najčastejšie čítam…

Pred spaním :) Bavia ma dystopické a humorné romány, knihy o športe a knihy o známych osobnostiach v angličtine. Zároveň počúvam veľa audiokníh, mesačne sú to desiatky hodín.

6. Keď nie som v práci, tak…

Sa snažíme byť vonku, v prírode.

IMG_4323

7. Najradšej behám…

S M.R.C.I.N.A.-ou kdekoľvek (pozn. red. M.R.C.I.N.A. je bežecký klub martinusákov a ich kamarátov). Sám najradšej behám v horách, milujem beh do vrchu.

8. Za minulý rok som odbehol… 

…odbehol, odbicykloval, odlyžoval, odjazdil na windsurfe… cca 4 000 km.

9. Víkendy trávim…

S rodinou na výletoch, športovaním alebo inou formou aktívneho oddychu.

 

IMG_6648

10. Kniha, ktorá ma naposledy totálne dostala…

Terry Pratchett – Barva kouzel. Nie všetko od Pratchetta môžem, ale prvé príbehy zo Zeměplochy si dávam aj opakovane.

11. Môj najväčší zlozvyk, ktorého sa chcem zbaviť je…

Chcem sa naučiť ísť naozaj spať, keď sa rozhodnem, že idem spať :)

12. Odkedy sa nám narodilo dieťa, tak…

Náš život je intenzívnejší, ale veľa sa nezmenilo. Celkovo je to super :)

 

cb95a7b37f06868fc91137d1867a84bb

13. Moje najobľúbenejšie jedlo je…

Čokoľvek, čo je poctivo uvarené z kvalitných potravín. Skutočne mi to je jedno, rád ochutnám akúkoľvek kuchyňu.

14. Najlepšie zážitky mám z týchto krajín…

Nový Zéland, Island, Taliansko, USA (Colorado).

15. Ešte by som chcel vidieť… 

Chceli by sme sa ešte vrátiť na Nový Zéland. Snívam aj o tom, že raz precestujeme Rocky Mountains z Montany cez národné parky až do San Francisca. A keď mi nevyjde ten let do vesmíru, chcel by som sa ísť pozrieť do Grónska alebo na Svalbard.

 

Maťo vám odporúča knihu Stvorení pre beh teraz s výnimočnou zľavou 25% zľavou! Objednajte si knižku cez www.martinus.sk :-) Zľava platí od 30.4. do 7.5. 

PS: Zľava, žiaľ, neplatí v našich kamenných kníhkupectvách, ale kedykoľvek sa u nás zastavte. Budeme sa tešiť!

 

    Napíšte komentár
  1. Povinný údaj
  2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
RT @nevedkova: #BreakingNews !! Martin Selner @selner84 príde predstaviť svoju knihu Autismus & Chardonnay na besede, ktorá sa uskutoční dn…
24. 5. 2018
@ma_kovac @janmelvil @tombarys Pozrieme sa na to, ale naše dodacie doby sa vždy odvíjajú od toho, čo nám povie dist… https://t.co/ADUhHRybBD
22. 5. 2018
@jarokyselovic @janmelvil Kniha vychádza o tri dni a potom je to otázka rýchlosti distribúcie. Na centrálnom sklade… https://t.co/c5QY4Rxgvh
11. 5. 2018
Najnovší #lookbook plný farieb a dobrých kníh sme pre vás nafotili v ateliéri @DominikaZakova a je úplne krásny, ah… https://t.co/mmNNEmjWob
2. 5. 2018
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz