Štítok: Boris Filan

Boris Filan: Nosím okuliare s jedným sklíčkom poetickým a druhým cynickým

Boris Filan

Predstavovať Borisa Filana by bolo viac ako zbytočné. Známy slovenský textár, dramaturg, scenárista, moderátor, cestovateľ, no a v neposlednom rade aj spisovateľ sa hlási o slovo s novinkou, v ktorej opäť dokazuje, že písanie mu ide rovnako dobre, ako rozprávanie. Ak nie dokonca ešte o kúsoček lepšie! :-) Len pred nedávnom uzrela svetlo sveta jeho novinka so sľubným názvom Zabíjačka a iné rozkoše a my sme využili príležitosť položiť mu niekoľko otázok. Pokračovanie

Máme pre vás päť bestsellerov úplne zadarmo!

Milí Martinusáci,

určite za zhodneme, že skvelých kníh nie je nikdy dosť. A skvelých kníh, ktoré si môžete prečítať zadarmo už vôbec nie. :-) A preto vám aj tento rok ponúkame v spolupráci s vydavateľstvami Slovart, Tatran, Motýľ a Hladohlas päť výborných bestsellerov úplne zadarmo. Len tak. Každú jednu knihu si môžete stiahnuť v elektronickej podobe a čítať celých tridsať dní. Či už máte radi detektívky Dominika Dána, postrehy Borisa Filana, alebo romantické či skutočné príbehy, v piatich bestselleroch, ktoré si teraz môžete stiahnuť úplne zadarmo, si určite vyberiete. Nech sa páči! Pokračovanie

Literárna revue s Dadom Nagyom (10.9.2010)

Každý druhý týždeň vám prinášame ďalší diel Literárnej revue so známym slovenským moderátorom, odborníkom na literatúru, ale hlavne milovníkom dobrých kníh – Dadom Nagyom.

Príjemný piatkový večer, milí priatelia, už o malú chvíľu sa začína posledná prázdninová Literárna revue rádia Slovensko. V ukážkach z nových a starších kníh sa dnes pozrieme po raja aj do pekla. Na úvod dnešnej relácie som pre vás vybral skvelého zaháňača splínu – knihu humoristických poviedok s rovnomenným názvom (Jak zahnat splín) od známeho amerického autora Marka Twaina. Druhá dnešná ukážka pochádza z novej knihy krátkych próz Prešporock známeho slovenského textára, cestovateľa a spisovateľa Borisa Filana, ktorý sám vravieva, že zaujímavé historky sa dejú najmä tým, ktorí ich dokážu dobre vyrozprávať a autor k ľuďom tohto typu určite patrí. No a do tretice som pre vás vybral ešte jeden úryvok z románu Pokoj od súčasného maďarského autora Atilu Bartisa, ktorý sa odvíja od vzťahu syna – spisovateľa a jeho matky – kedysi úspešnej herečky na dôchodku, ktorá však už 15 rokov nevyšla zo svojho bytu. Okrem ukážok sa môžete sa tešiť aj rozhovor s Oliviou Olivieri – autorkou knihy Cicuškine zápisky.

Hudobne vás na úvod privíta španielska hudobníčka Concha Buika a potom už bude hrať skvelá prešovská džezová skupina AMC Trio. Na konci relácie vás čaká tradičné čítanie z vašich mailov – dnes na tému elektronické knihy kontra tlačené knihy.

Príjemné počúvanie vám želajú Ladislav Müller a Dado Nagy.

Play

Vypočujte si aj ďalšie diely Literárnej revue s Dadom Nagyom. Všetky uverejnené diely nájdete TU.

Knižné tipy: O Bratislave, upírke, záhadách a pive

Nastáva to najkrajšie obdobie roka – leto a s ním spojené dovolenky a prázdniny! Detské oči začínajú nadobúdať taký zvláštny, zasnený pohľad, ktorý je zaostrený skôr o týždeň do budúcnosti než na súčasnosť. A niet sa im čo diviť! Veď aj my, zatvorení v kanceláriách už len listujeme katalógmi cestovných kancelárií a tešíme sa, kedy vypadneme k moru a Mochitu. :-) Ale k dobrej dovolenke patrí aj dobra kniha. Preto sme vás pripravili hneď dva výpredaje, kde zoženiete výborné knihy za ešte lepšie ceny (Veľký dovolenkový výpredaj a Skvelé romány od 2 EUR). A ak by ste si nevedeli vybrať z našich výpredajov, tak sa určite pozrite na dnešné tipy. Novinky, ktoré vás zaručene nesklamú! Pokračovanie

Literárna revue s Dadom Nagyom (5.7.2009)

Každý druhý týždeň vám prinášame ďalší diel Literárnej revue so známym slovenským moderátorom, odborníkom na literatúru, ale hlavne milovníkom dobrých kníh – Dadom Nagyom.

V dnešnej Literárnej revue budeme výnimočne monotématický. Minulý týždeň oslávil svoje šesťdesiate narodeniny vynikajúci slovenský textár, cestovateľ a prozaik Boris Filan. Preto si dnes pripomenieme pesničky s jeho skvelými textami, ale aj jeho prózy a predstavíme vám aj najnovší román Borisa Filana Klimtov bozk.

Mimochodom, viete čo je to fijú? Je to … veľmi dôležitá vec a jej význam vám prezradím neskôr. O chvíľu vás už čakajú tri ukážky z kníh Borisa FilanaNočný Tam Tam, Wewerka a Bratislavské krutosti, rozhovor s oslávencom a samozrejme aj množstvo príjemnej hudby.

Príjemné počúvanie!

Play

Vypočujte si aj ďalšie diely Literárnej revue s Dadom Nagyom. Všetky uverejnené diely nájdete TU.

Literárna revue s Dadom Nagyom (21.6.2009)

Každý druhý týždeň vám prinášame ďalší diel Literárnej revue so známym slovenským moderátorom, odborníkom na literatúru, ale hlavne milovníkom dobrých kníh – Dadom Nagyom.

Dvadsiaty prvý jún je dňom letného slnovratu, podľa kalendára sa začína leto a preto sa dnes budeme venovať práve tomuto obľúbenému ročnému obdobiu. A preto sa vydáme Dole vodou so známym slovenským cestovateľom, spisovateľom a textárom Borisom Filanom. Potom si prečítame ukážku z debutu Krok Sun Krok mladej autorky Oľgy Kollovej. Čaká nás aj rozhovor s Pavlom Sibylom, autorom knihy Coffee stories a hudba z celého sveta. A na záver si doprajeme poviedku Bloody Mary Karola D. Horvátha.

Mimochodom, narodeniny dnes oslavujú napr. slovenská spisovateľka Jana Bodnárová alebo Poliak Andrzej Szapkowski. Blahoželáme, a vám počas želáme dobrú zábavu.

Príjemné počúvanie!

Play

Vypočujte si aj ďalšie diely Literárnej revue s Dadom Nagyom. Všetky uverejnené diely nájdete TU.

Sociálne siete
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Nový Jo Nesbo na sklade, aj na ceste k vám! Ak ste si ho teda objednali :-) Ak nie, tak nemá zmysel váhať:… https://t.co/WyLQhXm9RL
5. 4. 2018
@monicqa Just kidding, veď to je náplň našej práce! :-) #bestjobever
5. 4. 2018
@monicqa V pracovnej dobe? :o
5. 4. 2018
A najlepšiu knihu, akú Jo Nesbo kedy napísal, ste si už predobjednali? :-) https://t.co/4OkOuqdGox #jonesbohttps://t.co/1zeSYnpshz
26. 3. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz