blog

Filmové tipy: Divákmi i kritikmi ocenené kinohity na blu-ray a DVD!

piatok 20. júna 2014 13:51
Pi 20.06. 2014 13:51

Niekto má rád komédiu, niekto holduje drámam. Niekoho poteší romantický film plný objatí a sĺz, inému stačí veľa výbuchov a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme rovnaké – chceme, aby film, ktorý pozeráme, stál za to. Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové snímky, je ľahké stratiť sa v ponuke. Naša rubrika DVD tipy vyberie tie najzaujímavejšie filmy pre každého.

 • Phil Lord, Chris Miller – Lego príbeh

  Historicky prvý celovečerný film so stavebnicou LEGO v hlavnej úlohe prichádza z kín na blu-ray disky! Príbeh sleduje obyčajnú, poslušnú, skrátka úplne priemernú minifigúrku menom Emmet (Chris Pratt), ktorú začnú omylom považovať za mimoriadneho hrdinu a za kľúč k záchrane sveta. Emmet sa tak nečakane stane súčasťou podivuhodného bratstva a spolu s ním sa potom – zúfalo a dokonale nepripraveýn – púšťa do veľkolepého dobrodružstva s cieľom zvrhnúť diabolského tyrana. Rozuzlenie ale bude viac než prekvapivé. Možno práve preto film zožal úspech ako u divákov, tak i u kritikov. (Viac info)

 • Chris Buck, Jennifer Lee – Ľadové kráľovstvo (slovenský dabing)

  Možno je to už otravné, ale tento animák sa stal nielen najziskovejším (a teda najnavštevovanejším) animovaným filmom v dejinách kina, ale zároveň valcuje naše rebríčky! Podľa známej rozprávky Hansa Christiana Andersena sa nebojácna a večne optimistická Anna vydáva na výpravu, aby našla svoju staršiu sestru Elsu, ktorú nič netušiac nahnevala tak, že Elsa zamrazila celé kráľovstvo! Mladá Anna nemá jasný plán, a tak sa čoskoro ocitne bez koňa v strede zamrznutého lesa. Zachvíľu narazí na drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena. A spoločne potom narazia na ľadovú príšeru, svorku hladných vlkov, vysokú horu, na ktorú možno netreba šplhať a snehuliaka Olafa, ktorý má rád hrejivé objatia. Kráľovstvo je ale bližšie ku skaze, než by si ktokoľvek myslel… Vychutnajme si najziskovejší animák v dejinách a s ním aj hromadu krásnych pesničiek priamo počas filmu. Všetko po slovensky! (Viac info)

 • Jason Reitman – Predĺžený víkend

  Predĺžený víkend je krásny, romantický film od obľúbeného „dojákového“ režiséra Jasona Reitmana. V hlavných úlohách sa predstavujú skvelá Kate Winslet s Joshom Brolinom. Adele a Frank sa stretnú za veľmi neobvyklých okolností a aj keď sa nepoznajú, niečo ich k sebe priťahuje. Jedno nepredvídané a nepredvídateľné víkendové stretnutie sa tak premení v novú nádej lásky a nezabudnuteľný film. Nečudo, že bol označený za hlboký a veľmi pôsobivý. (Viac info)

 • Paul Greengrass – Kapitán Phillips

  Jeden z najlepších filmov uplynulého roku spracúva veľmi netradičnú zápletku. Prináša mnohovrstevný pohľad na udalosti z roku 2009, keď somálski piráti uniesli americkú kontajnerovú loď Maersk Alabama. Hlavnými protagonistami snímky natočenej podľa skutočného príbehu sú kapitán Alabamy, Richard Phillips (dvojnásobný držiteľ Oscara Tom Hanks) a jeho únosca, kapitán somálskych pirátov Muse. Keď si Muse so svojimi mužmi vyhliadne ako cieľ svojho útoku Phillipsovu neozbrojenú loď, oboch mužov čaká súboj vôle a odhodlania, v ktorom sú nakoniec vydaní na milosť osudu, ktorý je úplne mimo ich kontrolu. (Viac info)

 • Neill Blomkamp – Elysium Steelbook

  Teraz sa pozrieme na jedno z niekoľkých sci-fi, ktoré vyšli minulý rok a teraz ho môžeme dostať v špeciálnom steelbook balení na blu-ray nosiči. Príbeh nás prenesie do roku 2154, kedy existujú dva druhy ľudí. Tí veľmi bohatí žijú na nedotknutej umelej kozmickej stanici s názvom Elysium a zvyšok populácie živorí na preľudnenej zničenej Zemi. Ministerka obrany Delacourt (Jodie Foster) urobí čokoľvek, aby pre obyvateľov Elysia zachovala ich luxusný životný štýl, ale ani to nezastaví ľudí na Zemi v snahe získať svoje miesto hore. Rovnosť medzi dva polarizované svety by mohla priniesť nebezpečná operácia, do ktorej sa púšťa Max (Matt Damon). (Viac info)

 • Ron Clements, John Musker – Princezná a žaba

  Opäť tu máme Disneyovské moderné spracovanie klasickej rozprávky. Čo sa skutočne stalo, keď princezná pobozkala žabiaka a aké dobrodružstvo tento slávny bozk odštartoval? Napínavý príbeh, skvelé animácie, neodolateľná hudba a veľa zábavy. Objavte svet princeznej Tiany, sprevádzajte ju na ceste do sveta hovoriacich žiab, spievajúcich aligátorov a zamilovaných svätojánskych mušiek. (Viac info)