blog

TOP 20: Najpredávanejšie knihy na Martinus.sk za rok 2015

utorok 5. januára 2016 16:30
Ut 5.01. 2016 16:30

Začiatok nového roka si zaslúži aj ohliadnutie za tým predchádzajúcim. A keďže rebríčky má každý rád, tak vám aj tento rok prinášame zoznam tých kníh, ktoré ste na Martinus.sk kupovali zďaleka najviac. Nech sa páči, dvadsať najpredávanejších kníh minulého roka.

Niektoré mená nie sú žiadnym prekvapením, lebo sú v tomto rebríčku každý rok, iné by ste tu asi nečakali. A nájde sa aj pár takých, o ktorých sme pri písaní minuloročného rebríčka ani nevedeli 🙂

12889299_ml

Pozrite si všetky rebríčky najpredávanejších titulov na Martinus.sk za rok 2015
 • 1. Dominik Dán – Krv nie je voda

  Opäť nový majstrovský titul od kráľa slovenskej detektívky… (Viac info)

 • 2. Fitness diár 2016

  Unikátny diár plný zdravia, motivácie a výživných tipov ako žiť zdravý a šťastný život 365 dní v roku. Ukáže ti cestičku, ako sa dostať k nádhernému telu, spokojnému vnútru a ako si splniť všetky stanovené ciele a sny… (Viac info)

 • 3. GOGO

  BAM, čaute, tu je GoGo! Tento pozdrav sa ozýva z desiatok videí na internete, ktoré si získali neuveriteľné množstvo fanúšikov. Ich autorom je GoGo, vlastným menom Daniel Štrauch, uletený, nebojácny a hlavne vtipný mladík z bratislavskej … (Viac info)

 • 4. Mikuláš Černák – Prečo som prelomil mlčanie

  Prečo som prelomil mlčanie a po viac ako šestnástich rokoch strávených za mrežami rozprávam o všetkých zločinoch, čo sme spáchali v dobe, ktorá sa, chvalabohu, už nikdy nevráti? Cieľom tejto knihy nie je zbavovanie sa zodpovednosti za spáchané zlo… (Viac info)

 • 5. Táňa Keleová-Vasilková – Vône života

  Vône v našich životoch sú premenlivé ako dni striedajúce sa s nocou. Zároveň majú v sebe čosi krásne nemenné. Vôňu domova… a lásky. Takmer všetky po nej túžime. Po istote, ktorá nás zahrieva a poskytuje pocit bezpečia. Ktorá nám dovoľuje dýchať… (Viac info)

 • 6. Igor Bukovský – Plán B – 30-dňový manuál zdravého chudnutia

  Doktor Igor Bukovský vám predkladá výber toho najlepšieho, čo za 10 rokov svojej práce s klientmi v Ambulancii klinickej výživy objavil, pochopil a prežil… (Viac info)

 • 7. Jozef Banáš – Dementi

  „Neuveriteľná sonda do dutín Slovákov. S knihou Dementi sa budete smiať v práci, v aute, v ústavoch nápravných i pamätí. Malo by sa na ňu prisahať na súdoch a spievať z nej v kostoloch… (Viac info)

 • 8. Jo Nesbo – Polnočné slnko

  Sedemdesiate roky, ďaleký sever Nórska, opustená dedina Kasund. Jej obyvatelia sú laestadiáni, členovia náboženskej sekty, ktorá zväzuje ich životy prísnymi pravidlami. Jedného dňa ich pokoj naruší cudzinec Ulf. Tvrdí, že prišiel loviť vtáky. Na lovca vša (Viac info)

 • 9. Jo Nesbo – Krv na snehu

  Sedemdesiate roky v Osle. Olav Johansen nedokáže jazdiť autom pomaly, keď sa rozčúli, stráca hlavu a vôbec mu nejde matematika. Je dyslektik, prečítal pár kníh, ale nevie toho veľa. Neovláda nič, čo by mohlo byť pre ostatných užitočné… (Viac info)

 • 10. David Lagercrantz – Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti

  Časopis Millennium má nových vlastníkov. Zlé jazyky tvrdia, že éra Mikaela Blomkvista sa skončila, aj sám Blomkvist zvažuje zmenu zamestnania. Lisbeth Salanderová sa zdanlivo bezdôvodne zapojí do hackerského útoku… (Viac info)

 • 11. Jo Nesbo – Šváby

  Šváby sú v poradí druhou časťou krimisérie s populárnym detektívom Harrym Holem. Dej sa tentoraz prenesie do Bangkoku, kde v jednom bordeli nájdu zavraždeného nórskeho veľvyslanca v Thajsku. V chrbte má zapichnutý nôž a v taške fotografie… (Viac info)

 • 12. Veronica Roth – Divergencia

  Najpopulárnejšia dystopická séria súčasnosti Divergencia – Rezistencia – Experiment. Siahnite po exkluzívnom sete dystopickej trilógie Divergencia! Päť frakcií, päť… (Viac info)

 • 13. Denník Anny Frankovej

  Úplné vydanie najznámejšieho denníka na svete pod záštitou Nadácie Anny Frankovej. Trinásťročná Anna Franková sa spolu s rodinou počas druhej… (Viac info)

 • 14. Pavel Hirax Baričák – Šlabikár šťastia 3

  Kto učí, učí sa. Ďakujme za deti, nie sú samozrejmosťou, ale darom. Prišli más liečiť a ukazovať nám, kde máme zápal. Psychologický prieskum ukázal, že iba desať percent ľudí sa v detstve môže rozvíjať slobodne a bez utláčania. Na jednu pochvalu… (Viac info)

 • 15. Kristína Farkašová – Som mama

  Úspešná slovenská herečka, moderátorka a kreatívna autorka vtipných prúžkovaných tričiek Kristína Farkašová je šťastnou mamou dvojičiek Ely a Matildy. O svojich skúsenostiach a zážitkoch s tehotenstvom a materstvom začala písať vtipný blog… (Viac info)

 • 16. Pavel Hirax Baričák – Šlabikár šťastia 2

  Na čo sa zameriava druhý diel Hiraxovho Šlabikára šťastia?
  – na sebapozorovanie ako spôsob spoznania a čistenia sa
  – vnímanie súvislostí pri veciach, ktoré sa nám neustále opakujú
  – začatie vnútorného dialógu, zbavenie sa zlozvykov… (Viac info)

 • 17. Jozef Karika – Tma

  Triler, z ktorého vás zamrazí až do špiku kostí. Televízny scenárista odchádza na osamelú horskú chatu v Malej Fatre. Chce si oddýchnuť od hektickej práce aj napätého manželstva a vychutnať si pokojnú zimnú atmosféru. Zrazu sa však prihodí… (Viac info)

 • 18. Paula Hawkins – Dievča vo vlaku

  Psychologický thriller The Girl on the Train od britskej autorky Pauly Hawkins je označovaný za jeden z najlepších debutov tohoto roku. Príbeh čerstvo rozvedenej Ráchel… (Viac info)

 • 19. Marie Kondó – Kúzelné upratovanie

  Kniha japonskej konzultantky sa z večera na ráno stala svetovým bestsellerom z jednoduchého dôvodu – akokoľvek sa usilujeme, nedokážeme vo svojich domácnostiach udržať poriadok.

  Krátko aj po tom najdôkladnejšom upratovaní veci opäť začínajú žiť… (Viac info)

 • 20. Jozef Karika – Čierna hra: Vláda mafie

  Drsný triler z krvavých deväťdesiatych rokov zachytávajúci dramatické osudy členov podsvetia. Krátko po Nežnej revolúcii zavládlo ponuré obdobie – smrť nikdy nebola ďaleko a darilo sa všetkým druhom svinstva. V tejto atmosfére a nových podmienkach… (Viac info)