blog

Záporáci a iné nástrahy z Harryho Pottera: poznáte ich?

štvrtok 26. októbra 2017 16:25
Št 26.10. 2017 16:25

Svetre, deky, lístie a strašidlá. To všetko sa nám spája s jeseňou a možno o čosi viac s 31. októbrom. Okrem toho, že jedna časť sveta si vtedy pripomína Halloween, v jednom z našich najobľúbenejších knižných príbehov sa v tento deň udialo čosi veľmi dôležité...

Práve v tento deň si totiž pripomíname Harryho druhé narodeniny: prežil útok Voldemorta v Godrickovej úžľabine. Preto sme si pre vás pripravili test o všelijakých zlovestnostiach, ktoré sa tiahli naprieč všetkými knihami o najslávnejšom čarodejníkovi. Ste naozaj správny „potterhead“ a hravo si poradíte aj s nasledujúcimi otázkami, ktoré sa týkajú tých najtemnejších, najzlovestnejších čarodejníkov a kúziel? Ako sa vraví, kto sa bojí, nech nejde do (Zakázaného) lesa… 😉

 

Aby stúpenci Veď-vieš-koho vyčarovali Temné znamenie a spôsobili nesmiernu paniku na svetových majstrovstvách v metlobale museli použiť zaklínadlo s názvom:

Correct! Wrong!

Akú dĺžku mal prútik Lorda Voldemorta, ktorý mal v sebe tiež pero z fénixa (podobne ako Harryho prútik)?

Correct! Wrong!

Medzi neodpustiteľné kliatby okrem najznámejšej Avada Kedavra patrí aj:

Correct! Wrong!

V knihe sa vyskytujú aj kliatby, ktoré nikdy neboli použité, no predsa ich profesori svojim žiakom spomenuli. O ktorej sa pred Harry Potterom zmienil profesor Quirrell?

Correct! Wrong!

Aj Harry v istej situácii použil kúzlo, ktoré mohlo spôsobiť veľmi krutú smrť. Spomeniete si, ktoré to bolo?

Please select 2 correct answers

Correct! Wrong!

Verná smrťožrútka Bellatrix bola vydatá. Ako sa volal jej manžel?

Correct! Wrong!

Jednou z najzápornejších postav z celej série rozhodne bola Dolores Jane Umbridgeová. (Áno, aj nám sa hneď vybavili mačky a ružový huňatý sveter.) Akú funkciu táto čarodejnica zastávala na Ministerstve mágie?

Correct! Wrong!

Lord Voldemort je meno, ktoré sa mnohí čarodejníci boja čo i len vysloviť. Aké je skutočné meno Temného pána?

Correct! Wrong!

Čo bolo symbolom Smrťožrútov?

Correct! Wrong!

Ako sa krstným menom volala manželka Luciusa Malfoya a matka Draca Malfoya?

Correct! Wrong!

Peter Pettigrew sa po zrade Harryho rodičov a po tom, čo začal slúžiť Voldemortovi, snažil ukrývať. Kde presne si našiel svoju skrýšu?

Correct! Wrong!

Lord Voldemort sa snažil zničiť Harryho Pottera rôznymi spôsobmi. Hneď v prvej časti si prepožičal podobu učiteľa na Rokforte. Ako sa tento profesor volal?

Correct! Wrong!

Lord Voldemort bol posadnutý svojou nesmrteľnosťou, práve preto si vytvoril horcruxy. Koľko si ich vytvoril, a do ktorej osoby vložil nevedome časť svojej duše?

Correct! Wrong!

Tento kvíz pre vás pripravili Julka a Miška z nášho kníhkupectva v Poprade 🙂

Anna Porubcová

Články autora