blog

Malibu v plameňoch – kniha mesiaca júl

pondelok 24. júla 2023 13:49
Po 24.07. 2023 13:49

Knihu Malibu v plameňoch od Taylor Jenkins Reid sme pre vás vybrali ako júlovú knihu mesiaca v našom martinusáckom Čitateľskom klube. Letné počasie si zaslúži niečo rovnako letné aj knižne, a to táto príjemná oddychovka spĺňa. Prečo by ste si ju mali prečítať aj vy? Naše Martinusáčky vám povedia :)

Knihu Malibu v plameňoch nájdete tu.

 

“Moja prvá prečítaná kniha od Taylor Jenkins Reid. Podobné knihy čítam rada v angličtine a priznám sa, trochu som sa na začiatku obávala slovenského prekladu. Môžem však povedať, že zbytočne – čítal sa veľmi fajn. Malibu v plameňoch je presne ten príbeh, ktorý si chcete pribaliť do kufra na dovolenku. Čakajú vás totižto kalifornské pláže, surfovanie, jedna veľká párty a samozrejme rodinná drámička. Bavili ma dobre vykreslené charaktery a pútavo posplietaný dej. Myslím, že táto kniha môže byť príjemnou oddychovkou možno aj pre tých, ktorí si prechádzajú čitateľskou krízou a radi by siahli po príbehu, ktorý ich opäť „rozčíta”.”

Sima Lichá, marketingová špecialistka 

 

“Malibu v plameňoch sa ku mne dostalo náhodou, no je pravda, že kvôli obalu a téme som po ňom pokukovala už dlhšie. Asi sa ku mne dostalo vo vhodnej chvíli, pretože mi pomohlo prekonať čitateľskú krízu – dlhšie som sa nevedela poriadne “zavŕtať” do náročnejšej knihy a táto jednohubka mi padla vhod, aby som sa znova rozčítala. Pre vnútrozemca milujúceho oceán je román o rodine, ktorá permanentne žije so soľou vo vlasoch a v dome priamo na pláži, veľmi osviežujúci a musím povedať, že opisy Malibu, keď ešte bolo pomerne ospalou dedinou, ma veľmi bavili. Autorke by som vytkla len pomerne plytké rozhovory, ktoré tejto rodinnej dráme celkom uškodili. Téma je až filmová, mohol z toho byť skvelý generačný román, no dôležité životné rozhodnutia a rozhovory o vážnych veciach mi skôr formou pripomínajú small talky v potravinách. Je to škoda, ale ako čítanie na pláž sa určite hodí a rozhodne vás bude baviť prostredie plné surferov, plážových barov a honosných domov :)” 

Miška Blažeková, grafička

“Malibu v plameňoch je tretia knižka, ktorú som prečítala od Taylor Jenkins Reid. V rebríčku obľúbenosti v rámci jednej autorky je u mňa tiež na treťom mieste, ale to by vás nemalo odradiť od jej prečítania, pretože v porovnaní s mnohými inými knihami je to stále skvostné dielo. Som skôr horský a zimný človek, no prostredie oceánu a horúce piesočné pláže sú tu popísané tak, že počas čítania som mala chuť sa zbaliť a odletieť niekam do tepla. Zažiť tú slobodu, ktorú zažívali štyria súrodenci počas surfovania. Okrem slobody však boli prítomné aj obavy, tajomstvá a prežité traumy. A ako to zvyčajne býva, všetky tieto emócie vyvrcholili na rozlúčkovej párty s letom, ktorú Nina Rivová, jedna zo štyroch súrodencov, usporadúva každý rok. Knižka má jednoznačne veľký potenciál byť sfilmovaná a ako už spomínali dievčatá vyššie, ak máte čitateľskú krízu, siahnite po nej. Rozčítate sa.”

Naty Lichnerová, produktová špecialistka

“Kniha Malibu v plameňoch pre mňa bola letnou oddychovkou, ktorú som doslova zhltla za jedno popoludnie.Taylor Jenkins Reid pútavo rozpráva o živote štyroch súrodencov, ktorých okrem vzájomnej lásky spája aj tá k surfovaniu. Príbeh je svižný, odohráva sa v priebehu dvadsiatich štyroch hodín, kedy sa chystáme na každoročnú luxusnú párty rodiny Riva, no zároveň nahliadame aj do minulosti. Malibu vo svojich začiatkoch, oceán, surfovanie, trochu tej rodinnej drámy, tajomstiev a klamstiev, spolu tvorí dokonalú atmosféru. Mne osobne sa viac páčila dejová línia zobrazujúca minulosť, kde som našla zopár myšlienok na zamyslenie. Kniha ma navnadila a určite siahnem aj po ďalších autorkiných knihách :)”

Kika Čižmáriková, marketingová špecialistka

 

Milí knihomoli, nezabudnite, že tento mesiac sme do Čitateľského klubu pridali aj anglickú knihu mesiaca. A tak si Malibu v plameňoch môžete kúpiť aj v anglickom origináli s 25 % zľavou ako knihu alebo e-knihu. Malibu rising vás čaká na našom webe 🙂

Alex Krchnavá

Alex je social media špecialistka, ktorá sa v Martinuse stará o naše sociálne siete. Rada sa stratí v dobrom príbehu a okrem toho, že zvyčajne číta súčasnú beletriu, má slabosť aj pre fantasy knihy a komiksy.

Články autora