blog

Chcete sa báť? Tu je 7 tipov na mrazivé čítanie

streda 18. októbra 2023 13:57
St 18.10. 2023 13:57

Jeseň je v plnom prúde, za oknami panuje čoraz väčšia zima, a to je ideálne obdobie zabaliť sa do deky, uvariť si horúci čajík alebo kakauko a pustiť sa do čítania niečoho temného. A keďže sa blíži Halloween, deň, kedy je opona medzi svetom mŕtvych a svetom živých najtenšia, mám pre vás tipy na to najstrašidelnejšie čítanie sezóny!

 

Halloweensky večierok

Začnem neoceniteľnou klasikou z pera jednej z najväčších anglických spisovateliek všetkých čias. Narozdiel od jej ostatných detektívok, v tejto si môžete vychutnať ponurú atmosféru tichej dedinky, kde vás bude sprevádzať hmla a strach z vlastného tieňa. Čaká na vás plno nepríjemných pocitov, hrôza a zdesenie, ale všetko v nesmierne kultivovanom šate.

Volanie Cthulhu a iné hrôzostrašné príbehy

Neočakávajte žiadne lacné strašiaky, Lovecraft na vás zaútočí vaším vlastným zdravým rozumom a presvedčí
ho, že to, čomu doteraz veril, vlastne nemusí byť až také správne a že všetko závisí od uhla pohľadu. Je to desivé, je to psycho, avšak aj napriek tomu všetkému strachu je to vynikajúce a určite to stojí za váš čas.

Darebáci a blázni

Tip pre milovníkov žánru Dark Academy. V tejto mágiou nasiaknutej novinke budete odhaľovať roky ukrývané tajomstvo, niekoľkokrát sa necháte nachytať autorkou a zažijete na vlastnej koži, kam vás až môže dostať jedno naozaj zlé rozhodnutie.

Děsy Leigh Harkerové

Dámy a páni, toto je horor ako sa patrí. Darcy Coates zrejme pozná už každý z vás, jej séria Strašidelné domy je populárna po celom svete. Z príbehov tejto talentovanej autorky skutočne mrazí, prídete do kontaktu s desivými duchmi, vŕzgajúcimi starými domami a temnými nocami plnými kvílenia.

Škvíra

Poviedková zbierka toho najstrašidelnejšieho, čo C. J. Tudor ukrývala roky vo svojej zásuvke. Mnohé z týchto príbehov vo mne po dočítaní zanechali veľmi nepríjemný a stiesňujúci pocit, a to obzvlášť keď som ich čítala tesne pred spaním. Ideálne čítanie na čoraz kratšie dni a dlhšie noci.

Tmavší odtieň mágie

E. Schwab si pre svojich čitateľov pripravila hneď niekoľko dimenzií Londýna, medzi ktorými sa dá cestovať. Atmosféra je tu dusivá, napätie v tomto príbehu by sa dalo krájať a kniha je priam nasiaknutá dobrodružstvom a zvratmi.

Tichá podnájomníčka

Predstavte si byť roky väznení psychopatom, ktorý sa vás postupne snaží obrať o ľudskosť. Pri čítaní tejto knihy nebudete vôbec vo svojej koži, neustále sa budete v strachu obzerať a desiť sa toho, čo príde ako ďalšie. Aj v tomto príbehu panuje ponurá, napätá atmosféra, autorka sa priam vyžíva v ťaživých a bezvýchodiskových situáciách.

 

Tak kamoši, pevne verím, že ste si v mojom strašidelnom výbere našli svoju budúcu obľúbenú knihu, a že bude váš Halloween vďaka týmto príbehom poriadne hrôzostrašný.

Katka Pecháčková

Katka už niekoľko rokov vystupuje na Instagrame pod menom @laska_ku_kniham. Je veľkou milovníčkou kníh vo všetkých možných formách a toto jej najmilšie hobby postupne prerástlo do aktívneho recenzovania, fotenia a hlavne tešenia sa z každej novinky, ktorá jej pristane na stole.

Články autora