blog

Urobme spoločne z čierneho piatku svetlý

streda 22. novembra 2023 17:13
St 22.11. 2023 17:13

Milé knihomoľky, milí knihomoli,

v Martinuse sme sa pred niekoľkými rokmi rozhodli neoslavovať Black Friday ako narodeniny nákupného ošiaľu. Naposledy sme preto zbierali peniaze pre rodiny detí v programe Dobrý Anjel a v roku 2021 sme spolu s partnermi podporili počas pandémie našich zdravotníkov. 

Milé knihomoľky, milí knihomoli,

v Martinuse sme sa pred niekoľkými rokmi rozhodli neoslavovať Black Friday ako narodeniny nákupného ošiaľu. Naposledy sme preto zbierali peniaze pre rodiny detí v programe Dobrý Anjel a v roku 2021 sme spolu s partnermi podporili počas pandémie našich zdravotníkov. 

Tentoraz sme namiesto Black Friday vymysleli Svetlý piatok. Čo to znamená? Zľavy nebudeme 24. novembra zvyšovať, ale úplne ich vypíname a 20 % z knižného obratu počas Svetlého piatku rozdelíme medzi tri krásne projekty:

Vianočný zázrak – www.vianocnyzazrak.sk

Projekt Vianočný zázrak spája vianočné priania osamelých seniorov v domovoch dôchodcov a ľudí, ktorí majú záujem im tieto priania splniť a vrátiť do ich životov kúsok Vianoc.

Mareena – www.mareena.sk

Občianske združenie Mareena sa snaží poskytnúť príležitosti pre aktívne začlenenie sa cudzincov do slovenskej spoločnosti, podporiť miestnu komunitu Slovákov a cudzincov v nadväzovaní vzťahov a zvýšiť povedomie verejnosti o témach rozmanitosti, migrácie a integrácie.

Cesta von – www.cestavon.sk

Poslaním združenia Cesta von je pomáhať ľuďom uviaznutým v chudobe postaviť sa na vlastné nohy, získať prácu a dôstojný život. Omamy dnes na pravidelných lekciách pracujú s viac ako 900 deťmi v ranom veku.

Svetlý piatok plný krásnych projektov

Tieto tri projekty sme vybrali pre svetlé a hrejivé hodnoty, ktoré denne prinášajú do našej spoločnosti. Neziskové organizácie či občianske združenia často vypĺňajú medzery a slepé miesta v sociálnom systéme a pomáhajú tam, kde na to samotný štát nestačí.

Ďakujeme, ak kúpou knižiek už 24. 11. podporíte Svetlý piatok na Martinuse, alebo nájdete inú možnosť, ako v tento deň „zažať aspoň kúsok sviece“, ako spieva náš obľúbený Meky Žbirka. Vážime si i to, že ste si prečítali tento text a zamysleli sa spolu s nami nad rozdielmi medzi cenou a hodnotou. Dáva nám to nádej, že keď vlna zliav a akcií opadne, nezanechá v nás iba pocit prázdnoty, ale aj trochu svetla do dlhých zimných nocí, ktoré máme pred sebou.

Vaši Martinusáci

P.S. Pýtate sa, ako sme dospeli k hodnote 20 % z knižného obratu? 10 % je najbežnejšia zľava na našom webe a 10 % prispejeme my za Martinus. Vyzbierané peniaze tak budú rovným dielom pochádzať od nás i od vás, našich skvelých zákazníkov a zákazníčok.

Aktualizácia: Ako to dopadlo?

Milí priatelia, veľmi si vážime úžasnú podporu, ktorú ste preukázali tejto myšlienke. Každému z troch občianskych združení posielame sumu 5226 eur, ktorá im pomôže ďalej prinášať dobro do našej spoločnosti. Ďakujeme, že sme vďaka vám mohli zmeniť Black Friday na Svetlý piatok!

Jakub Šuták

Copywriter

Copywriter, ktorý sa v Martinuse venuje písaniu článkov a blogov, tvorbe kreatívnych kampaní a ďalším tvorivým činnostiam pre všetkých knihomoľov a knihomoľky.

Články autora