blog

Kvíz: Aký knižný hrdina/aká knižná hrdinka z romantickej knihy si?

pondelok 6. mája 2024 12:42
Po 6.05. 2024 12:42

Prinášame vám májový kvíz, v ktorom sa dozviete, aká knižná hrdinka alebo aký knižný hrdina z romantickej knihy ste! Nie sú to zďaleka len klasiky, môže sa stať, že vám vyjde aj veľmi aktuálna postava :) Tak šup na to!

Aký žáner máš najradšej?

Ako vypadá tvoje ideálne rande?

Aká je tvoja najväčšia prednosť, ktorá by mohla vládnuť tvojmu Tinder popisu?

Aká je naopak tvoja slabina, ktorú o sebe ľuďom nehovoríš?

Ktorý z týchto koníčkov sa ti najviac pozdáva?

Aký je tvoj najobľúbenejší film?

Aký by mal byť tvoj partner/aká by mala byť tvoja partnerka?

Kvíz: Aký knižný hrdina/aká knižná hrdinka z romantickej knihy si?
Olive (Hypotéza lásky)
Si úplne ako Olive Smith, stanfordská doktorandka z knihy Hypotéza lásky. Si veľmi inteligentný, snažíš sa porozumieť svetu okolo seba, ale najmenšie úspechy máš práve vo vzťahoch. Občas ťa premôže tvoja zbrklosť a sociálna neobratnosť a dochádza tak k trápnym situáciám. Veríme ale, že si na ceste k väčšiemu sebavedomiu, ktoré ti pomôže cítiť sa medzi ľuďmi ako ryba vo vode.
Violet (Štvrté krídlo)
Najviac máš spoločné s Violet Sorrengail zo Štvrtého krídla. V jadre si pokojná a nesmelá duša, keď sa ti ale život prevráti naruby, vieš nájsť svoju vnútornú silu a odvahu. Mnohí by ti mohli závidieť tvoju emočnú inteligenciu a to, že je na teba spoľahnutie. Tvoje okolie si na tebe váži rozhodnosť a to, že chceš problémy riešiť skôr diplomatickou cestou s chladnejšou hlavou. Vojny nie sú nič pre teba.
Hamlet
Pripomínaš nám Hamleta, princa dánskeho. Celý život hĺbaš a snažíš sa prísť na zmysel života. Si citlivá duša, veľmi inteligentná, ale máš sklony k melanchólii a smútku. Bojuješ so svojou výbušnosťou, našťastie ale na rozdiel od Hamleta vieš komunikovať a tak nemajú tvoje životné peripetie tragický koniec.
Ofélia
Ty si úplne éterická bytosť, celkom ako Ofélia z Hamleta! Nechávaš sa unášať osudom a kam ťa život zanesie, tam dokážeš nájsť šťastie. Dôveruješ všetkým vo svojom najbližšom okolí a najťažšie pre teba je stanoviť si vlastné hranice, čo vedie k tvojej zraniteľnosti. Držíme ti palce, aby sa to len a len zlepšovalo!
Cathy (Búrlivé výšiny)
Tebe v krvi koluje vášeň rovnako ako Cathy z knihy Búrlivé výšiny! Si divoká a nespútaná duša, ktorá si ide tvrdo za svojím, aj keď má niekedy trochu zmätok v tom, čo vlastne vôbec chce. Si ambiciózny, je ti dobre medzi ľuďmi, ale niekedy môžeš kvôli svojej divokosti pôsobiť na ostatných arogantne, pozor na to!
Nick (Motýliky)
Ty si celý Nick Nelson zo série Motýliky! Si milujúci, starostlivý a celým srdcom ochraňuješ svoje okolie. Tvoji najbližší si vážia tvoju otvorenosť a trpezlivosť, čo je ideálny základ na vytvorenie pevných vzťahov. Jediná tvoja nevýhoda je, že niekedy nechápeš, prečo si niekto nenechá pomôcť a nevidí, že to s ním myslíš dobre – v takom prípade svoju trpezlivosť ešte posilni a všetko dobre dopadne.
Tessa Young (After)
Najviac nám pripomínaš Tessu Young zo série After. Rovnako ako Tessa miluješ čítanie, si ambiciózny, inteligentný a tvoje prostredné meno by mohlo byť poctivosť! Si skôr introvertná a nie úplne priebojná bytosť. Keď ti ale na niečom záleží, dokážeš sa za to postaviť. Jedinou tvojou slabinou je občasná naivita a zraniteľnosť, keď dôveruješ ľuďom, ktorí to s tebou nemusia myslieť najlepšie. Veríme ale, že na tom pracuješ a čoskoro budeš ostrieľanejší a skúsenejší.

Alex Krchnavá

Alex je social media špecialistka, ktorá sa v Martinuse stará o naše sociálne siete. Rada sa stratí v dobrom príbehu a okrem toho, že zvyčajne číta súčasnú beletriu, má slabosť aj pre fantasy knihy a komiksy.

Články autora