blog

Anna Olejárová

Žije v Bratislave, s rodinou obýva malú plochu veľkého bytu, ktorého majoritnú časť zaberajú knihy a rieši večný rébus „kam s knihami“. S knihami aj pracuje, okrem iného má malé vydavateľstvo zamerané na klasickú literatúru. Miluje pohľad na svet cez hľadáčik fotoaparátu a morské prasiatka.

Poviedky publikovala vo viacerých žánrových zbierkach, napríklad v antológii fantastiky českých a slovenských autoriek Žena s labutí, vo výbere autorov slovenskej fantastiky Čas hrdinov II., tiež v zborníkoch vydavateľstva Hydra či Martinus Ceny Fantázie. Jej najväčším úspechom je výhra v Martinus Cene fantázie 2017. Poviedka Dungeons & Dragons pod Starým mestom sa jej od začiatku zdala príliš šialená na to, aby zabodovala u serióznych porotcov. Vyvoďte si z toho, čo len chcete.

Je členkou spoločnosti Fantastický literárny workshop, ktorá pod rúškom literárnych ambícií riadi skrytý beh sveta. Veď ako inak by sa dozvedela o tajných chodbách pod mestom, liberálnom neosatanizme, Mammonovi, krokodíloch a zmutovaných potkanoch? Myslíte si, že si to vymyslela? Ha! Len skúste nehlasovať za jej poviedku a jedného dňa, keď sa ocitnete v opustenej uličke, začujete kradmé odsúvanie kanálového poklopu a ťapkanie hlodavčích nožičiek po asfalte... Vyvoďte si z toho, čo len chcete.

Dungeons & Dragons pod Starým mestom

štvrtok 10. októbra 2019 10:35
Št 10.10. 2019 10:35

Predstavujeme vám poviedky piatich finalistov (zoradené v abecednom poradí podľa priezviska autora) najprestížnejšej slovenskej literárnej súťaže v oblasti fantastických žánrov, Martinus Ceny Fantázie 2019. Finalisti postúpili z prvého kola súťaže spomedzi 204 poviedok na základe bodovania poroty v zložení: Lucia Halová, Arpád Soltész, Patrik Oriešek, Martin Petro a Mário Zeumer. O konečnom víťazovi môže rozhodnúť práve váš hlas. Prečítajte si všetkých päť finálových poviedok a dajte hlas tej, ktorá si to podľa vás najviac zaslúži. Piatich z vás odmeníme novým zborníkom Fantázia 2019 a jeden môže vyhrať 50€ poukážku na nákup kníh. Hlasovanie sa začína 12. októbra a potrvá do 23. októbra 2019 polnoci. Výsledky súťaže budú zverejnené 9. novembra 2019 na Medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave.