blog

Ján Gálik

Narodil sa v Ružomberku, potom odišiel študovať učiteľstvo do Bratislavy, z ktorej sa po piatich rokoch vrátil späť. Po nejakom čase našiel trvalý pobyt v domčeku na Hubovej, ktorý okupuje spolu s kráľovnou Annou a tromi škriatkami: Maťom, Tomášom a Mišom. Učí na Základnej škole Klačno v Ružomberku, kde našiel dokonalé podhubie pri tvorbe fantasy príbehov. Škola je predsa plná bytostí z iných dimenzií a všelijakých magických stvorení, ktoré majú otázku na každú odpoveď, či zvládajú akúkoľvek vec očarovať a vyrobiť z nej zbraň hromadného ničenia. Ale hlavne dokážu závratnou rýchlosťou rásť: po väčšine do krásy. Pred nedávnom sa mu podarilo prebojovať sa do zbierky fantasy poviedok: Čas hrdinov 2.

Pred zaspaním rád premýšľa ako žijú klasickí hrdinovia mimo známy príbeh. Čo robil Nebojsa, keď získal princeznú? Aké bolo Prométheovo detstvo? Poviedka Druhý príbeh je práve takouto špekuláciou. Priletela tesne pred snom a stala sa skutočnosťou...

Druhý príbeh

utorok 8. októbra 2019 09:35
Ut 8.10. 2019 09:35

Predstavujeme vám poviedky piatich finalistov (zoradené v abecednom poradí podľa priezviska autora) najprestížnejšej slovenskej literárnej súťaže v oblasti fantastických žánrov, Martinus Ceny Fantázie 2019. Finalisti postúpili z prvého kola súťaže spomedzi 204 poviedok na základe bodovania poroty v zložení: Lucia Halová, Arpád Soltész, Patrik Oriešek, Martin Petro a Mário Zeumer. O konečnom víťazovi môže rozhodnúť práve váš hlas. Prečítajte si všetkých päť finálových poviedok a dajte hlas tej, ktorá si to podľa vás najviac zaslúži. Piatich z vás odmeníme novým zborníkom Fantázia 2019 a jeden môže vyhrať 50€ poukážku na nákup kníh. Hlasovanie sa začína 12. októbra a potrvá do 23. októbra 2019 polnoci. Výsledky súťaže budú zverejnené 9. novembra 2019 na Medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave.