blog

Jana Tabačková

Píše, prekladá, recenzuje a celkovo sa vo dne v noci hrá so slovami. Keď jej poviedka Ako bez duše vlani vyniesla Cenu Bibliotéky, diplom si zavesila na stenu. Nie (len) preto, aby sa pýšila svojím úspechom, ale najmä preto, aby jej každý deň pripomínal, že teraz už nemôže s písaním prestať. Pre to isté vstúpila do tajnej spoločnosti zloženej z troch amatérskych autorov, v ktorej spoločne hľadajú výhovorky, vyplakávajú po kritike a z času na čas aj niečo napíšu.

Hoci k hlavnej postave minuloročného dielka a folklórnym motívom sa ešte plánuje vrátiť, táto poviedka je iná. Vznikla, ako inak, vo vlaku, keď sa zrazu zotmelo a výhľad na krajinu za oknom vystriedali odrazy tvárí cestujúcich. Čo by ste robili, keby vaše fóbie ožili? Zaliezli pod posteľ a nechali život plynúť pomimo alebo by ste sa strachu dokázali postaviť? Autorka vám (a aj sebe) drží palce, aby to bolo vždy to druhé.

Aj škriatkovia sú len ľudia

štvrtok 6. decembra 2018 13:08
Št 6.12. 2018 13:08

Milí Martinusáci, vzhľadom na veľký nápor na kuriérov a ich nedostatok sa môže dodanie vašich zásielok oneskoriť o 1-2 dni. Gŕŕŕ! Tiež nakupujeme on-line. Tiež sem-tam utrúsime štipľavú poznámku o kuriéroch. No potom sa pozrieme na kopy balíkov, ktoré v našom sklade za Vianoce prerastajú výšku mrakodrapov a uvedomíme si, že rozniesť ich včas a s úsmevom do všetkých kútov Slovenska je priam nadľudská úloha.


V tuneli

piatok 5. októbra 2018 08:30
Pi 5.10. 2018 08:30

Náš Instagram