blog

Zdeno Jašek

Donedávna sa zameriaval na javiskové formy, preto jeho ocenenia mali formu potlesku – za folklórny muzikál Batoh a Ženiť sa je ľudské alebo za kabarety Ekšn, Meteorit či Takí malí zelení. Autorsky spolupracoval na rozhlasových aj televíznych reláciách a divadelných hrách pre deti. Momentálne uplatňuje svoj humor v rámci zoskupenia Všetečníci.
Medzi doterajšie úspechy na poli poviedkovej tvorby považuje umiestnenie poviedky v zbierke Čas hrdinov 2 a publikovanie poviedky Nula sa rovná jednej v časopise Jupiter. V súťaži Ohnivé pero získal druhé miesto za poviedku Turecká svadba.
Autor trpí nutkavou potrebou byť vtipný. Ak sa dlhší čas v jeho spoločnosti nikto nezasmeje, berie to ako osobnú prehru. V snahe uspokojiť túto potrebu hľadá rôzne formy, ktorými by mohol obťažovať čo najväčší počet ľudí. Jediné, čo berie vážne, je humor.

Dobrá povesť urodzenej dámy

štvrtok 6. októbra 2022 08:55
Št 6.10. 2022 08:55

Počas niekoľkých mesiacov porota pozorne čítala, hodnotila a diskutovala o všetkých prihlásených poviedkach a v najbližších dňoch sa dozvieme výber tých najlepších poviedok žánrov fantastiky! Víťazi nezískajú len prestížne ocenenie, ale aj večnú slávu v zborníku Fantázia 2022 a vstupenku do literárneho sveta. O víťaznej poviedke môžete rozhodnúť práve vy! Prečítajte si všetkých 5 finálových poviedok, ktoré uverejníme na blogu od 03. – 07.10.2022 a dajte hlas tej, ktorá si to podľa vás najviac zaslúži. Po skončení hlasovania vyberieme až 5 z vás, ktorých odmeníme 50 € poukážkou na nákup kníh. Hlasovanie začína 7. októbra a končí 21. októbra 2022, 23:59 :-)