Projekt Slovensko píše román získal prestížnu nomináciu na SABRE Awards

Milí Martinusáci,

dovoľte nám oznámiť vám radostnú správu! Náš minuloročný projekt Slovensko píše román získal nomináciu medzi finalistov prestížnej súťaže PR profesionálov SABRE Awards! Ide vôbec o prvú nomináciu v histórii Slovenska a jej výnimočnosť je o to vyššia, že tento rok sa do súťaže prihlásil rekordný počet projektov.

„Dostali sme rekordné množstvo prihlášok z rekordného množstva agentúr a korporátnych PR oddelení pôsobiacich na rekordnom množstve trhov,“ povedal šéfredaktor Holmes Report – Paul Holmes, ktorý zároveň predsedá porote SABRE Awards. „Ale ešte dôležitejšie je to, že kvalita bola neskutočne vysoká. PR oddelenia vymýšľali a realizovali stratégie a kreatívne kampane počas celého roka 2009 napriek ekonomicke kríze, často produkujúc viac za menej. Všetci naši finalisti by mali byť extrémne hrdí na to, čo dosiahli.“

Do súťaže sa prihlásilo skoro 2000 prác z 28 krajín regiónu EMEA. Víťazi v jednotlivých kategóriách budú oznámení na slávnostnom vyhodnotení tohto ročníka 26. mája v Londýne. SABRE Awards (Superior Achievement in Branding and Reputation) patrí medzi najprestížnejšie ocenenie v rámci PR branže, ktorú každoročne vyhlasuje The Holmes Group.

Držte nám palce! :-)

O projekte Slovensko píše román

Projekt Slovensko píše román bol odštartovaný v máji 2009 ako iniciatíva najväčšieho slovenského internetového kníhkupectva Martinus.sk. Cieľom bolo spojiť Slovákov k vytvoreniu unikátneho diela – napísaniu spoločného románu. Každý mal možnosť priložiť ruku k dielu v podobe vlastného príspevku, návrhu obálky či názvu knihy. Fanúšikovia tiež ovplyvňovali román online hlasovaním, ktorým určovali smerovanie príbehu, vybrali názov knihy Minulosť ťa dostane (autorkou je Andrea Hinková) aj jej obálku (vytvoril ju Róbert Vacula).

Editorkou románu sa stala najpredávanejšia autorka na Martinus.sk za rok 2008 Evita Urbaníková. Z obrovského množstva zaslaných príspevkov vyberala tie najzaujímavejšie, ktoré sa nakoniec dostali do knižnej podoby románu. Je zároveň autorkou úvodnej a a záverečnej kapitoly.

Kniha s názvom Minulosť ťa dostane bola slávnostne pokrstená 6. novembra na knižnom veľtrhu Bibliotéka. Krstnými rodičmi knihy sú manželia Alena a Jozef Heribanovci, ktorí od začiatku projekt pozorne sledovali a držali mu palce.

Projekt Slovensko píše román odhalil nielen niektoré nádejné literárne talenty, ale podporil aj chuť Slovákov do čítania. Výsledkom projektu je prvá kniha, ktorú písalo viacero autorov na internete. Pozostáva z 20 kapitol z pera 12 autorov.

Tisíce príbehov.
Jedno kníhkupectvo.

Váš Martinus.sk

Zdroj: neopublic.sk / slovenskopiseroman.sk / holmesreport.com

    Napíšte komentár
  1. Povinný údaj
  2. Váš web alebo blog
  1. Milka 6. 6. 2010 21:18

    Už máme 6. jún, tak by ma zaujímalo, ako Slovensko v tejto súťaži dopadlo. Bolo by fajn dopísať aj túto informáciu.

  2. Igy 17. 8. 2010 13:29

    ja som si tu knizku kupil je skvela ale trochu ma zarazil ten koniec… skoncilo sa to necakane ale nebolo to dotiahnute do konca.. cize by sa hodilo nejake pokracovanie

Sociálne siete
Milí priatelia, ak by ste nám chceli aj tento rok dať hlas v ankete Obchodník roka, tak TU: https://t.co/BtGWztslbC Ďakujeme, ste najlepší!
16. 1. 2017
Vyberte si z kníh na sklade (https://t.co/2WOqBew7yR), zvoľte osobný odber a stále to stihnú pod stromček! No fakt :-)
22. 12. 2016
Naše bratislavské kníhkupectvo v knihe o najkrajších knižných kútoch nášho kontinentu! Wueeej! :-) #predcasneVianoce https://t.co/U9Bt4Eont9
19. 12. 2016
Jediný zápisník, ktorý musíš mať, je náš unikátny Knihomoľský zápisník! :-) https://t.co/NR6pKCoC2t #knihy #darcek
15. 12. 2016
Aj tento rok chceme, aby to všetky darčeky stihli pod stromček. Potrebujeme ale vašu pomoc: https://t.co/4OHUtSaBXk #lastminute
12. 12. 2016
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski