Projekt Slovensko píše román získal prestížnu nomináciu na SABRE Awards

Milí Martinusáci,

dovoľte nám oznámiť vám radostnú správu! Náš minuloročný projekt Slovensko píše román získal nomináciu medzi finalistov prestížnej súťaže PR profesionálov SABRE Awards! Ide vôbec o prvú nomináciu v histórii Slovenska a jej výnimočnosť je o to vyššia, že tento rok sa do súťaže prihlásil rekordný počet projektov.

„Dostali sme rekordné množstvo prihlášok z rekordného množstva agentúr a korporátnych PR oddelení pôsobiacich na rekordnom množstve trhov,“ povedal šéfredaktor Holmes Report – Paul Holmes, ktorý zároveň predsedá porote SABRE Awards. „Ale ešte dôležitejšie je to, že kvalita bola neskutočne vysoká. PR oddelenia vymýšľali a realizovali stratégie a kreatívne kampane počas celého roka 2009 napriek ekonomicke kríze, často produkujúc viac za menej. Všetci naši finalisti by mali byť extrémne hrdí na to, čo dosiahli.“

Do súťaže sa prihlásilo skoro 2000 prác z 28 krajín regiónu EMEA. Víťazi v jednotlivých kategóriách budú oznámení na slávnostnom vyhodnotení tohto ročníka 26. mája v Londýne. SABRE Awards (Superior Achievement in Branding and Reputation) patrí medzi najprestížnejšie ocenenie v rámci PR branže, ktorú každoročne vyhlasuje The Holmes Group.

Držte nám palce! :-)

O projekte Slovensko píše román

Projekt Slovensko píše román bol odštartovaný v máji 2009 ako iniciatíva najväčšieho slovenského internetového kníhkupectva Martinus.sk. Cieľom bolo spojiť Slovákov k vytvoreniu unikátneho diela – napísaniu spoločného románu. Každý mal možnosť priložiť ruku k dielu v podobe vlastného príspevku, návrhu obálky či názvu knihy. Fanúšikovia tiež ovplyvňovali román online hlasovaním, ktorým určovali smerovanie príbehu, vybrali názov knihy Minulosť ťa dostane (autorkou je Andrea Hinková) aj jej obálku (vytvoril ju Róbert Vacula).

Editorkou románu sa stala najpredávanejšia autorka na Martinus.sk za rok 2008 Evita Urbaníková. Z obrovského množstva zaslaných príspevkov vyberala tie najzaujímavejšie, ktoré sa nakoniec dostali do knižnej podoby románu. Je zároveň autorkou úvodnej a a záverečnej kapitoly.

Kniha s názvom Minulosť ťa dostane bola slávnostne pokrstená 6. novembra na knižnom veľtrhu Bibliotéka. Krstnými rodičmi knihy sú manželia Alena a Jozef Heribanovci, ktorí od začiatku projekt pozorne sledovali a držali mu palce.

Projekt Slovensko píše román odhalil nielen niektoré nádejné literárne talenty, ale podporil aj chuť Slovákov do čítania. Výsledkom projektu je prvá kniha, ktorú písalo viacero autorov na internete. Pozostáva z 20 kapitol z pera 12 autorov.

Tisíce príbehov.
Jedno kníhkupectvo.

Váš Martinus.sk

Zdroj: neopublic.sk / slovenskopiseroman.sk / holmesreport.com

    Napíšte komentár
  1. Povinný údaj
  2. Váš web alebo blog
  1. Milka 6. 6. 2010 21:18

    Už máme 6. jún, tak by ma zaujímalo, ako Slovensko v tejto súťaži dopadlo. Bolo by fajn dopísať aj túto informáciu.

  2. Igy 17. 8. 2010 13:29

    ja som si tu knizku kupil je skvela ale trochu ma zarazil ten koniec… skoncilo sa to necakane ale nebolo to dotiahnute do konca.. cize by sa hodilo nejake pokracovanie

Sociálne siete
Nové knižné tipy sú teraz naozaj špeciálne. Zobralo si ich na starosť naše IT oddelenie! :-) https://t.co/cRDIXiqjzT
2. 12. 2016
Pridal(-a) som do zoznamu videí @YouTube video https://t.co/cRDIXiqjzT Knižné tipy od Jančiho - #MartinusaciRadia
2. 12. 2016
Tie najlepšie a zároveň najkrajšie knižné tipy na knihy pod stromček nájdete v našom Lookbooku: https://t.co/138TEHBvo1
28. 11. 2016
POSLEDNÁ ŠANCA využiť naše poštovné zadarmo je dnes do polnoci! Tak neváhajte! :-) https://t.co/CGuWniMcTc #akcia
27. 11. 2016
Len do nedele 27.11. máme pre vás kuriéra zadarmo na všetky objednávky nad 10€! Tak neváhajte :-) https://t.co/cCihG50UDh
25. 11. 2016
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski