blog

DVD tipy: Zimomriavky zo skvelých filmov ako liek na horúce leto

streda 19. júna 2013 01:35
St 19.06. 2013 01:35
4 minúty čítania 4

Niekto má rád komédiu, niekto holduje drámam. Niekoho poteší romantický film plný objatí a sĺz, inému stačí veľa výbuchov a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme rovnaké – chceme, aby film, ktorý pozeráme, stál za to. Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové snímky, je ľahké stratiť sa v ponuke. Naša rubrika DVD tipy vyberie tie najzaujímavejšie filmy pre každého.

 • John Moore – Smrtonosná past: Opět v akci

  Na úvod skvelá správa! Nielen, že najnovšia Smrtonosná pasca vychádza na DVD, ale prichádza v predĺženej verzii a s peknou nádielkou bonusov. Môžeme sa tak tešiť na zábery, ktoré sme v kine nevideli!
  Bruce Willis je späť v akcii ako John McClane, odvážny newyorský policajt s úžasnou schopnosťou byť v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Tentokrát sa John vydáva do ďalekého Ruska, aby vypátral svojho syna Jacka, ktorý sa ocitol v moskovskom väzení. Jeho misia ale naberie smrtiace obrátky vo chvíli, keď musí so synom spojiť sily, aby spoločne prekazili plány na krádež jadrových zbraní.
  (Viac info)

 • Walter Hill – Jedna mezi oči

  Keď ich parťákov niekto surovo zavraždí, neworleanský zabijak (Sylvester Stallone) a mladý washingtonský policajt zabudnú na predsudky a spoja svoje schopnosti, aby dolapili spoločného nepriateľa. Nebezpečné vyšetrovanie zavedie toto zvláštne duo zo zapadnutých uličiek New Orleans až tam, kde sa skrývajú tí najmocnejší a najnebezpečnejší. Odhodlaná dvojica sa nezastaví pred ničím a pred nikým, kto sa jej postaví do cesty a obetuje čokoľvek, aby vykonala pomstu.
  (Viac info)

 • Jonathan Levine – Mrtví a neklidní

  Krásna Teresa Palmer či John Malkovich sú veľkými lákadlami tohto filmu. Ešte zaujímavejší je však námet. Štúdio, ktoré sfilmovalo Súmrak nám teraz prináša ďalší príbeh lásky nemŕtvych – tentokrát si dievča nájde zombie. Ťažko súdiť, či sa jedná skôr o komédiu alebo romantický dobrodružný film, no jedno je isté – o smiech, lásku ani napätie núdza nebude. A s filmom prichádza aj nádielka bonusov.
  (Viac info)

 • Tomáš Vorel – Cesta do lesa

  Honza kúpil chalupu na konci dedine, kde sa zabýval so ženou Markétou a dcérou Anynou. Anyna navštevuje cezpoľnú školu, kde však prepadá, pretože sa túla po lesoch a miesto z učebníc, učí sa z prírody.
  Sedlák Papoš sa celý rok stará o úrodu, alebo sedí v krčme s pivom. Jeho syn Ludva je zamestnaný ako adjunkt revírnika. Býva uprostred lesa a po práci chodí strieľať škodnú zver. Keď tu sa jednej noci stretne s divožienkou Anynou, vegeteriánkou… Potešme sa pekným českým filmom.
  (Viac info)

 • Turid Rugaas – Jak spolu psi mluví – DVD

  Turid Rugaas ponúka všetkým vnímavým majiteľom psov kľúč k prekladu psích výrazových prostriedkov (hlasu, reči tela alebo konejšivých signálov) do ľudskej reči. Pretože, ako sama hovorí, ak chceme s domácimi miláčikmi lepšie vychádzať, musíme sa prispôsobiť ich spôsobu komunikácie. Jednou z najväčších chýb, ktorých sa dopúšťame, je nenaladenie sa na úroveň, na ktorej psi hovoria – stresujeme ich výrazovo prehnanou komunikáciou. Turid Rugaas pracuje so psami už viac než 40 rokov. Jej knihy a videá sa stali svetovými bestsellermi a základnými kameňmi moderného pohľadu na etológiu psov.
  (Viac info)

 • Danka a Janka

  Na záver tu máme niečo výnimočné. Animovaný seriál podľa rovnomennej knihy Márie Ďuríčkovej o dvoch dievčatkách – dvojičkách, ktoré vstupujú do sveta vytvoreného detskou fantáziou. Veselé i poučné príbehy na nerozoznanie podobných sestričiek – dvojčiat. Danka a Janka sú ako všetky deti, hašteria sa a pomáhajú si. Ich príbehy kedysi poznalo celé Slovensko – pripomeňme si ich!
  (Viac info)

Náš Instagram