Inferno (Peklo) je Knihou roka 2013! Pozrite si výsledky ankety

Od 9. mája ste mali možnosť hlasovať za to najlepšie, čo vyšlo v roku 2013. Hlasovanie sa skončilo a vy si teraz môžete prečítať, ako to celé dopadlo.

O knihy sa neúnavne zaujímate ako praví knihomoli a  dokazuje to aj obrovský počet recenzií v tomto ročníku najväčšej knižnej súťaže založenej na recenziách na Slovensku. Poslali ste 10 406 hodnotení!

Víťazný titul Fifty Shades of Grey – Päťdesiat odtieňov sivej spred roka teraz vystriedal ďalší svetový bestseller – poprosíme fanfáry – Inferno (Peklo) od Dana Browna! 

Na druhom mieste po tesnom boji skončil Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol od Jonasa Jonassona a na tretie sa vyšplhal druhý diel trilógie o Christianovi Greyovi Fifty Shades Darker – Päťdesiat odtieňov temnoty.

Prvú desiatku úspešných kníh ďalej doplnili tieto tituly v poradí za sebou: Na vine sú hviezdy; Vyznanie; Básnik; Zlatokopka; Fifty Shades Freed – Päťdesiat odtieňov slobody; Pancierové srdce; Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom. A kvôli prehľadnosti celý rebríček ešte raz:

TOP 10 kníh za rok 2013

 1. Dan Brown – Inferno

2. Jonas Jonasson – Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

3. E.L. Jamesová – Fifty Shades Darker – Päťdesiat odtieňov temnoty

4. John Green – Na vine sú hviezdy

5. Marie Vrabcová – Vyznanie

6. Dominik Dán – Básnik

7. Lucia Sasková – Zlatokopka

8. E.L. Jamesová – Fifty Shades Freed – Päťdesiat odtieňov slobody

9. Jo Nesbo – Pancierové srdce

10. Štefan Hríb – Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom

 

Okrem najlepších kníh sa  z odovzdaných hlasov v súťaži podarilo zostaviť aj tieto rebríčky:

TOP 5 slovenských autorov

1. Dominik Dán

2. Marie Vrabcová

3. Jana Benková

4. Lucia Sasková

5. Jozef Karika

                         

TOP 5 prekladových autorov

 1. Dan Brown

2. Jonas Jonasson

3. John Green

4. E L James

5. Jo Nesbo

                         

TOP 5 vydavateľstiev

1. Ikar

2. Slovart

3. Motýľ

4. Slovenský spisovateľ

5. Fortuna Libri

 

A teraz pozor, za vaše usilovné hlasovanie sme vám sľúbili odmenu! Zo všetkých recenzií sme vyžrebovali výhercov a ktorí to sú, sa dozviete na www.kniharoka.sk.

Kníh bolo na výber viac ako 2000 titulov, no vyhrať mohla len jedna. Hoci možno nezvíťazil ten váš najobľúbenejší titul, veríme, že budete knihy neprestajne čítať aj tento rok, aby sme opäť mohli spoločne vybrať tú najlepšiu!

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
 1. mag 13. 6. 2014 15:29

  nemôžem si pomôcť, ale mám dojem, že tento rebríček nás nectí ……. niečo ako Nový Čas keď by bol (alebo je) najpopulárnejším denníkom Slovenska. čakala by som od nás už v 21. storočí viac :( .

  1. Jana 14. 6. 2014 07:44

   Možno by bol rebríček lepši, ke tam by hlasovala viac ľudí, ale je fakt že 50 odtieňov tam nemá čo hľadať.

 2. jozinko 13. 6. 2014 17:28

  Mne sa Inferno nahodou pacilo, skvely styl, .. co na tom, ze to nie je ziadna tazka literatura ? Ved za brak to tiez nemozme povedat.

Sociálne siete
@jarokyselovic @janmelvil Kniha vychádza o tri dni a potom je to otázka rýchlosti distribúcie. Na centrálnom sklade… https://t.co/c5QY4Rxgvh
11. 5. 2018
Najnovší #lookbook plný farieb a dobrých kníh sme pre vás nafotili v ateliéri @DominikaZakova a je úplne krásny, ah… https://t.co/mmNNEmjWob
2. 5. 2018
Milovníci modernej českej literatúry pozor! Už 25. apríla privítame v našom bratislavskom kníhkupectve Michala View… https://t.co/SE8q5UMCnR
17. 4. 2018
Nový Jo Nesbo na sklade, aj na ceste k vám! Ak ste si ho teda objednali :-) Ak nie, tak nemá zmysel váhať:… https://t.co/WyLQhXm9RL
5. 4. 2018
@monicqa Just kidding, veď to je náplň našej práce! :-) #bestjobever
5. 4. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz