Filmové tipy: Februárový výpredaj pokračuje!

Niekto má rád komédiu, niekto holduje drámam. Niekoho poteší romantický film plný objatí a sĺz, inému stačí veľa výbuchov a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme rovnaké – chceme, aby film, ktorý pozeráme, stál za to. Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové snímky, je ľahké stratiť sa v ponuke. Naša rubrika DVD tipy vyberie tie najzaujímavejšie filmy pre každého.

 • Jay Roach – Voľte ma!

  Sloboda, voľnosť, prosperita Ameriky. Kandidáti Cam Brady (Will Ferrell) a Marty Huggins (Zach Galifianakis) sa o žiadnu z týchto tém nezaujímajú. V tomto filme, ktorý môžeme pokojne označiť ako zábavnú frašku, bojujú o kreslo v kongrese Severnej Karolíny. Keď sa po štyroch funkčných obdobiach zapletie Brady do škandálu, vplyvné sily v pozadí proti nemu podporia nováčika Hugginsa. Deň volieb sa blíži a dvaja rivali sa stretnú v tej najšpinavšej a najzábavnejšej politickej bitke. Teda, aspoň do ďalších volieb. (Viac info)

 • Nick Cassavetes – Zápisník jednej lásky

  Tento film, natočený podľa bestselleru Nicholasa Sparksa, očaril divákov po celom svete. V pozadí každej veľkej lásky totiž nájdeme veľký príbeh. Starnúci muž (James Garner) číta tento príbeh svojej starej spoločníčke (Gena Rowlands). Kedysi dávno sa dvaja mladí ľudia Allie (Rachel McAdams) a Noah (Ryan Gosling) stretli počas dospievania. Zozačiatku búrlivá romanca sa postupne mení v niečo oveľa hlbšieho, ale do rozvíjajúceho sa vzťahu neúprosne zasiahnu Alliini dobre situovaní rodičia, ktorým sa Noah nezdá dosť dobrý pre ich dcéru. (Viac info)

 • Miloslav Šmídmajer – Probudím se včera

  Sympatický štyridsiatnik Petr Kovář sa vďaka vedeckému experimentu dočká nemožného. Vráti sa do roku 1989, kedy bol tretiakom na gymnáziu. Túži po jedinom – vyznať lásku spolužiačke Eliške. Má len mesiac na to, aby ju presvedčil o svojej láske, bohužiaľ zabudol, že je momentálne zadaná… a že bude musieť opäť zvládať i školské povinnosti. Bláznivý kolotoč problémov, trapasov, milostných prekážok a originálneho humoru začína tam, kde Petr kedysi skončil… (Viac info)

 • Richard Linklater – Pred polnocou

  Príbeh Američana Jesseho (Ethan Hawke) a Francúzky Celine (Julie Delpy) začal pred takmer dvadsiatimi rokmi letmým stretnutím vo vlaku a jednou nezabudnuteľnou nocou, po ktorej sa ich životy opäť rozišli (Pred úsvitom, 1995). Znovu sa stretli po deviatich rokoch v Paríži, kde Jesse propagoval svoju novú knihu. Pochopili, že možná boli stvorení jeden pre druhého a že k sebe patria (Pred súmrakom, 2004). Teraz ich príbeh pomaly speje do konca. Jesse a Celine sú už manželia a vychovávajú dve dcéry. Obaja sú starší, múdrejší, ale zároveň oveľa stratenejší než predtým. Ako skončí príbeh ich lásky v slnečnom Grécku? (Viac info)

 • Tom a Jerry okolo sveta

  V tejto kolekcii 22 bláznivých dobrodružstiev precestujú Tom a Jerry zemeguľu po súši, po mori i vzduchom. Poďme s našou obľúbenou mačkou a myšou naprieč celým svetom. Vyrazíme z Broadwaya za nekonečnou zábavou. Chlpáči budú utekať z tropického ostrova pred vulkanickou erupciou a tiež budú súčasťou orchestra v Hollywoode. My môžeme počítať s tým, že o smiech núdza nebude. Tom a Jerry majú pre nás pripravené kúsky plné šermovania, zaklínania a pátrania po pokladoch. (Viac info)

 • Heléne Giraud, Thomas Szabo – Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov

  Na malebnej lesnej lúke sa jedného dňa rozhorí nepriateľstvo medzi kolóniami čiernych a červených mravcov. Príčinou sporu je nádoba so zvyškami sladučkého cukru. Zrazu sa uprostred znepriatelených strán objaví odvážna lienka. Skamaráti sa s čiernym mravčekom Mandiblom a pomôže mu bojovať proti invázii červených bojovníkov na čele s hrozivým Butorom. Vydajme sa na cestu plnú dobrodružstva, priateľstva a fantázie, do sveta tých najdrobnejších, ktorí však zažívajú veľké veci. A to všetko v slovenskom znení! (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Pozor, pozor! Svoje poviedky do Martinus Ceny fantázie 2017 môžete posielať už len do konca mesiaca!… https://t.co/Z5eoQzda8Z
29. 5. 2017
@MicE_sk Žiaľ, v tejto chvíli nie.
26. 5. 2017
Oslavujete #TowelDay? Uverejnite svoju fotku s uterákom na našom FB a ste v hre o stopárske uteráky! :-) https://t.co/ioRB6kKYIr
25. 5. 2017
Na našom Facebooku a Instagrame súťažíme o podpísané knihy Pauly Hawkins, autorky bestselleru Dievča vo vlaku! Tak šup tam! :-)
18. 5. 2017
@malybirko Ahoj, nech sa páči, je to v ponuke: https://t.co/tFxcGmQSd1
17. 5. 2017
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski