blog

Najdlhší banner v SR

štvrtok 2. októbra 2008 01:52
Št 2.10. 2008 01:52

Martinus.sk, najväčšie internetové kníhkupectvo na Slovensku, pripravilo pre internetových surferov niekoľko prekvapení. Okrem toho, že môžu vidieť najdlhší banner na Slovensku, môžu aj vyhrať. Ak uvidia jeho koniec.

Najdlhší reklamný banner na Slovensku má neuveriteľných 1500 metrov. V týchto dňoch ho môžu vidieť návštevníci spravodajského servera SME.sk. Spoznajú ho jednoducho, uvidia v ňom padať domino efektom desiatky tisíce kníh. „Číslo 1500 nie je náhodné,“ hovorí Michal Meško, spolumajiteľ najväčšieho internetového kníhkupectva na Slovensku. „Na Martinus.sk si môžete vybrať z vyše 50 000 kníh od takmer dvoch tisícok vydavateľstiev z celého sveta. Keby ste postavili vedľa seba všetky ponúkané romány, slovníky, odborné a umelecké tituly, mali by dĺžku až jeden a pol kilometra. Len kníh o jedle nájdete na Martinus.sk cez tisíc. Zaujímavé je, že podobný počet kníh je dostupných aj o erotike a sexe.“ A čo sa stane, ak niekto vydrží sledovať reklamný banner až do konca? „Keďže sa bavíme o niekoľkých hodinách, verím že Slováci, tento čas radšej strávia s dobrou knihou ako sledovaním monitora,“ odpovedá Michal Meško s úsmevom. „Ale nakoľko sa okolo internetového kníhkupectva Martinus.sk vytvorila vďaka možnosti komentovať a diskutovať o knihách komunita tisícov fanúšikov, obávame sa, že niekoho to skutočne napadne. Pre prvých desiatich vytrvalcov, ktorí si počkajú na jeho koniec, sme preto pripravili prekvapenie. To sa im odhalí až po dosiahnutí záverečného metra banneru.“ 

Ak chcete vidieť tento unikátny banner na vlastné oči, príďte na www.sme.sk, kde beží kampaň alebo priamo na www.martinus.sk/nb/. 

Najdlhší reklamný banner v doterajšej histórií Slovenska pripravil Martinus.sk v spolupráci s reklamnou agentúrou Istropolitana d‘Arcy v rámci imidžovej kampane pri príležitosti svojich siedmych narodenín. Za tento čas popri „kamennom“ kníhkupectve Martinus narástol jeho internetový brat Martinus.sk na najväčšie on-line kníhkupectvo na Slovensku. Je prvým slovenským obchodom s udeleným certifikátom Slovak Gold najmä vďaka svojmu pohodlnému a jednoduchému nákupu. Patrí tiež medzi prvé internetové obchody s certifikátom Bezpečný nákup, ktorý mu tento rok udelila Slovenská asociácia pre elektronický obchod (SAEC).