blog

Novoročné zmeny v nakupovaní e-kníh

utorok 23. decembra 2014 17:03
Ut 23.12. 2014 17:03

Aktualizácia: V súčasnosti už je možné nakupovať e-knihy aj zo zahraničia. Ak by ste narazili na akýkoľvek problém, prosím kontaktujte nás na adrese eknihy@martinus.sk.


 

Milí Martinusáci,

Od 1. 1. 2015 vstúpili do platnosti legislatívne zmeny, týkajúce sa poskytovania elektronických služieb na území Európskej únie. V dôsledku týchto zmien sa zásadným spôsobom mení režim účtovania dane z pridanej hodnoty (DPH), ktorá v súlade s novými pravidlami musí byť účtovaná podľa krajiny dodania. Napriek nehmotnej povahe e-kníh sa teda musíme pokúsiť “prišiť” ich doručeniu fyzický priestor a podľa neho účtovať DPH.

Čo to zjednodušene znamená? Pribudlo nám niekoľko povinností, na ktoré musíme reagovať úpravami nášho systému. Aby sme novej legislatíve vyhoveli od prvého dňa, dočasne sme boli nútení obmedziť objednávky e-kníh tak, aby boli dostupné len pre zákazníkov preukázateľne žijúcich alebo zdržiavajúcich sa na území Slovenskej republiky.

Väčšiny z vás sa tieto zmeny nijako nedotknú. Ak by sa aj stalo, že si e-knihy objednáte a stiahnete počas krátkej služobnej cesty, či počas dovolenky za hranicami Slovenska, nemal by vzniknúť žiaden problém. Ak však v zahraničí dlhodobo žijete, momentálne si naše e-knihy neobjednáte 🙁

Robíme všetko pre to, aby bolo e-knihy možné čo najskôr objednávať opäť aj do zahraničia. Nie je to však jednoduchá úloha, preto Vás prosíme o pochopenie a strpenie. O opätovnom umožnení nákupu e-kníh zo zahraničia vás budeme samozrejme informovať.

Ďakujeme a prajeme vám všetko najlepšie do nového roka!

Váš Martinus.sk

P.S.: Ak sa nachádzate na Slovensku, ale napriek tomu máte problém s objednaním e-kníh, ozvite sa nám prosím na eknihy@martinus.sk.

P.P.S: Ak by vás zmeny legislatívy zaujímali podrobnejšie, ide o zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov.