blog

Branislav Majerník

Narodil sa v Šali, s manželkou a dvoma deťmi žije v obci Nová Dedinka neďaleko Bratislavy. Vyštudoval teoretickú fyziku na MFF UK Bratislava a k sci-fi má veľmi blízko. Spolu s fyzikou mu poskytuje priestor na hľadanie. Odpovedí, otázok, identity, súvislostí, príčin, zmyslu, reflexií. Naplnenie vlastných túžob dobrodružstva objavovania netradičného a alternatívneho, radosti a intelektuálneho vzrušenia z chápania súvislostí skryte fundamentálneho a fenomenálneho. Možnosť prežiť imaginárne a vzdialené, netušené a nemožné. A v súlade alebo kontraste s tým, ešte viac prežiť súčasnosť.
Publikoval niekoľko poviedok na www.fandom.sk a poviedka Mesačné srdce mu vyšla v časopise Kozmos 4/2017.
Okrem toho napísal aj román Studňa duší, kde sa v zmesi kyberpanku, hororu a scifi opery pokúša naznačiť odpovede na základné otázky univerza.

Kruhy

streda 9. októbra 2019 11:26
St 9.10. 2019 11:26

Predstavujeme vám poviedky piatich finalistov (zoradené v abecednom poradí podľa priezviska autora) najprestížnejšej slovenskej literárnej súťaže v oblasti fantastických žánrov, Martinus Ceny Fantázie 2019. Finalisti postúpili z prvého kola súťaže spomedzi 204 poviedok na základe bodovania poroty v zložení: Lucia Halová, Arpád Soltész, Patrik Oriešek, Martin Petro a Mário Zeumer. O konečnom víťazovi môže rozhodnúť práve váš hlas. Prečítajte si všetkých päť finálových poviedok a dajte hlas tej, ktorá si to podľa vás najviac zaslúži. Piatich z vás odmeníme novým zborníkom Fantázia 2019 a jeden môže vyhrať 50€ poukážku na nákup kníh. Hlasovanie sa začína 12. októbra a potrvá do 23. októbra 2019 polnoci. Výsledky súťaže budú zverejnené 9. novembra 2019 na Medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave.