blog

Simona Sádecká

Vyrástla v Rajeckých Tepliciach, v zajatí lesov a turistov. Celé detstvo strávila čítaním kníh a neskôr, keď zistila, že aj to sa dá, začala písať. Najprv bodovala len v školských súťažiach, ale minulý rok sa jej podarilo umiestniť v súťaži Jašíkove Kysuce s poviedkou Diktátorka.

Láska k jazykom ju priviedla na bilingválne gymnázium v Žiline a momentálne študuje tlmočníctvo na UMB. Vo voľnom čase brigáduje v kníhkupectve Martinus, píše a číta.

Miluje hmlisté, jesenné rána a prechádzky v prírode, počas ktorých vždy dostane tie najlepšie nápady na poviedky.

Škára

štvrtok 4. októbra 2018 13:46
Št 4.10. 2018 13:46

Predstavujeme vám poviedky piatich finalistov (zoradené v abecednom poradí podľa priezviska autora) najprestížnejšej slovenskej literárnej súťaže v oblasti fantastických žánrov, Martinus Ceny Fantázie 2018. Finalisti postúpili z prvého kola súťaže spomedzi 120 prijatých poviedok na základe bodovania poroty v zložení: Pavol Rankov, Samo Trnka, Soňa Borušovičová, Erik Fazekaš a Juraj Búry. O konečnom víťazovi môže rozhodnúť práve váš hlas. Prečítajte si všetkých päť finálových poviedok a dajte hlas tej, ktorá si to podľa vás najviac zaslúži. Piatich z vás odmeníme novým zborníkom Fantázia 2018 a jeden môže vyhrať 50€ poukážku na nákup kníh. Hlasovanie sa začína 6. októbra a trvá dva týždne, do 20. októbra 2018 polnoci. Výsledky súťaže budú zverejnené 10. novembra 2018 na Medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave.