blog

Tipy na e-knihy: Prečítajte si skvelé bestsellery! Obzvlášť, keď sú zadarmo… :-)

pondelok 14. marca 2011 00:01
Po 14.03. 2011 00:01
5 minút čítania 5

O elektronických knihách sa hovorí stále viac a viac. Mnohí sa im však bránia. Chýba im pocit, aký zažívajú, keď otvoria klasickú, papierovú knihu. Na druhú stranu e-knihy ponúkajú výhody, ktoré tu ešte neboli. A za vyskúšanie nič nedáte. Aspoň nie teraz, keď si môžete prečítať päť vynikajúcich bestsellerov úplne zadarmo! Pozrite si zoznam románov, ktoré si teraz môžete stiahnuť a celých 30 dní vychutnávať za tú najpríjemnejšiu cenu. 🙂 Nájdete tu skvelú detektívku, najúspešnejší slovenský román o vzťahoch, najlepší dobrodružný historický román za posledných XY rokov, láskavý a vtipný román (nielen) o jedle a zbierku poviedok známeho slovenského autora. Nech sa páči, vyberte si a začítajte sa! 🙂

Kto by nepoznal Dominika Dána? Najúspešnejšieho slovenského autora súčasnosti? Renomé si vybudoval sériou kvalitných detektíviek z Bratislavy, v ktorých vystupuje vraždárska partia na čele s Krauzom a Fischerom, ktorá vyniká nielen efektívnymi spôsobmi vyšetrovania vrážd, ale aj svojráznym humorom.  A inak to nie je ani v prípade, ktorý sa volá jednoducho Sára. Detektívi sa tentoraz sústreďujú na vraždu  vplyvného riaditeľa konzorcia bánk, ktorého našli  v jeho pracovni s prestrelenou hlavou. Nie je jasné, ako vrah prekonal dômyselný zabezpečovací systém bankárovej vily a ako je možné, že na mieste činu nezanechal jedinú stopu. A to nie sú jediné problémy. Zdá sa, že neistý je nielen páchateľ, ale aj zavraždený. Čo ak mal zomrieť niekto iný? A čo ak ešte len zomrie? (viac info)

V roku 2001 vyzeral slovenský internet úplne inak ako teraz. Samozrejme oveľa horšie. V prvom rade Martinus.sk prakticky ešte len začínal a v tom druhom bolo len málo stránok, ktoré sa oplatilo navštevovať. Jednou z nich bol určite legendárny internetový magazín Inzine (druhou už spomínaný Martinus), na ktorom začal publikovať svoj Polnočný denník anonymný autor s podivným pseudonymom Maxim E. Matkin. Tomu sa podarilo niečo nevídané. Jeho denník si získal takú popularitu, že server Inzinu pravidelne vypovedal službu pod návalom “novýchdielovdenníkuchtivých” čitateľov. Matkin ich očaril ľahkým štýlom písania a ironickým nadhľadom, ktoré dokázal inteligentne premiešať so životnými múdrami, ktoré síce väčšina z nás pozná, ale v jeho podaní zneli inak – oveľa reálnejšie. Polnočný denník bol prvý internetový román na Slovensku, ktorý vyšiel aj knižne a to s podobne veľkým úspechom, aký zažil na internete. Ak ste ho ešte nečítali, tak máte jedinečnú šancu práve teraz. 🙂(viac info)

Ak by ste si zo súčasnej slovenskej populárnej literatúry mali prečítať jeden jediný román, neodporučil by som vám ani Dána, ani Matkina. Sú síce dobrí, ale Juraj Červenák priniesol niečo, čo tu už dlho nebolo a ešte nikdy nie v takom rozsahu. Juraj si naštudoval slovenskú históriu, pridal svoju bohatú fantáziu a spisovateľské schopnosti vybrúsené na desiatkach románov, nezaprel svoje fantasy pozadie a vytvoril výborný historicko-dobrodružný román, aký tu ešte nebol! Dobrodružstvá kapitána Kornélia Báthoryho, šermiara, rytiera a básnika sú nabité akciou a vtipom v takej miere, aká tu ešte nebola. Príbeh sa odohráva počas protitureckých vojen v Uhorsku, Sedmohradsku, Chorvátsku a Stredomorí v druhej polovici 17. storočia, ale žiadny nudný dejepis nečakajte. Toto je tak trochu „iná jazda“. 🙂 (viac info)

Myslíte si, že nevera je hriešna, že sladké romániky sú len pre ženy a nemôžu nikdy dobre dopadnúť a že neexistuje recept, podľa ktorého dokážete upiecť niečo chutné? Tak čítajte! Budete mať sladko v ústach! Inak povedané, čaká vás román, ktorý je možno oddychovým čítaním, ale zároveň je skvelým  návodom ako si osladiť život. Hlavná hrdinka je majiteľka cukrárne a vo voľnom čase píše blog o jedle, takže o opis rôznych lahôdok rozhodne nebude núdza. Ak máte teda chuť na niečo sladké, z čoho sa nepriberá, tak táto kniha je to pravé. A nezabúdajte, že niekomu sa sny splnia a niekomu nie. Ale to neznamená, že pritom všetkom nemôžu byť šťastní. Od toho šťastia ich nedokáže zastaviť ani smrť. (viac info)

Ak ste niekedy čítali vyššie spomínaný Inzine.sk, Station.sk alebo Inland.sk, potom vám nie je meno Peter Pišťánek neznáme. Výborný  publicista mnohokrát dokázal, že mu nie sú cudzie ani dlhšie literárne formy. Jeho román Rivers of Babylon patrí aj po rokoch k tomu najlepšiemu a najvtipnejšiemu, čo bolo o mafiánoch napísané. A svoj nezameniteľný literárny štýl preniesol aj do zbierky poviedok Mladý Dônč. Tretie, doplnené a rozšírené vydanie populárnej prozaickej zbierky Petra Pišťanka, obsahuje – okrem noviel Mladý Dônč, Debutant, Muzika (ktorú nedávno úspešne sfilmoval režisér Juraj Nvota) a poviedky Čas – aj jeden text navyše, novelu Kozmický vek, s ktorej účelovo skrátenou verziou autor vyhral zemiakovú cenu na literárnych pretekoch Poviedka 96. (viac info)

PS: Pozor! E-knihy sú chránené pomocou Adobe DRM. Preto odporúčame prečítať si podrobný návod, aby ste neboli prekvapení, čo ste si to vlastne stiahli. 🙂 Celý postup je veľmi jednoduchý a nezaberie vám viac ako pár minút.V prípade akýchkoľvek otázok nám určite napíšte na eknihy(zavináč)martinus.sk. Ďakujeme!

Zaujímajú vás e-knihy a chcete vedieť medzi prvými, čo sa deje v tejto oblasti? Potom sa pridajte do facebookovskej skupiny Chceme (aj) e-knihy!

Zaujímavé linky:

Prečítajte si 5 bestsellerov úplne zadarmo!podrobné informácie o tejto skvelej akcii

Zoznam všetkých čítačiek, ktoré máme momentálne v ponuke

Všetko o e-knihách na Martinus.sk

Vynález, ktorý zmenil čítanie

Elektronické knihy a Martinus.sk: Najčastejšie kladené otázky

Martinus.sk a elektronické knihy – začíname!

Náš Instagram