Ako sme zažili Noc plnú príbehov v bratislavskom Martinuse

Stráviť celučičkú noc v kníhkupectve? Pre mnohých splnený sen a rozhodne nezabudnuteľný zážitok plný magickej atmosféry! A presne taká bola noc z 23. júna na 24. júna, kedy sme spolu s vybranými Martinusákmi strávili celú noc v našom bratislavskom kníhkupectve. Bola to noc vyplnená hrami, debatami, smiechom, čítaním, ale samozrejme hlavne knihami! A trúfneme si povedať, že aj zážitkami. No veď posúďte sami. :-)

Lepší Martinus? Hlavne vďaka vám!

Nápad stráviť noc v kníhkupectve prišiel priamo od vás, našich zákazníkov, ktorí nám neustále pomáhate vytvárať stále lepší a lepší Martinus.sk. Máme na to dokonca aj stránku s originálnym názvom Lepší.Martinus.sk . :-) A práve tam sa prvýkrát objavil nápad na noc v kníhkupectve. Okamžite sa nám zapáčil, a tak sme prikročili k jeho realizácii.

Vyhlásili sme súťaž, s ťažkým srdcom sme nechali na počítač, aby vybral len pätnástich Martinusákov, ktorí dostanú pozvánku a všetko sme pripravili na nezabudnuteľný zážitok.

Karimatky, tulíky a knihy

Konečne nastal deň D a chvíľu pred ôsmou hodinou večer sme začali vyzerať prvých hostí. Spoznať sa dali ľahko – väčšina z nich mala totiž na chrbte batoh, v ruke karimatku a v očiach nadšenie správneho knihomoľa, ktorý sa ocitne medzi tisíckami kníh! :-)

Výbavu našich nočných hostí sme doplnili o darčekové balíčky, v ktorých bol výber tých najpotrebnejších vecí pre kempovanie v kníhkupectve (baterky, termohrnčeky, záložky atď…). Ostávalo už jediné – vrhnúť sa na program, ktorý sme mali pre našich Martinusákov pripravený. :-)

Úvodné zoznámenie prebehlo tak, ako na správnych knihomilov patrí, zaujímalo nás nielen meno, ale aj obľúbený literárny žáner. Nasledovala exkurzia po kníhkupectve a následný “rozchod”, aby si každý mohol vychutnať ten pocit, keď má celé kníhkupectvo (takmer) len pre seba.

Knihomili sú akí? Knihomili sú hraví!

Čítať si celú noc by bolo určite super aj samo o sebe, ale prečo nevyužiť vzácnu príležitosť, kedy sa stretlo toľko knihopozitívnych ľudí, ktorí majú k dispozícii celé kníhkupectvo? A tak sme sa vrhli na hry, ktoré mali jednu vec spoločnú – no áno, predsa knihy! :-)

Pri knižných šarádach sme si otestovali nielen literárny rozhľad, ale aj herecké nadanie. Veď zahrať takú Čajku Jonathan Livingston od Richarda Bacha alebo Vojnu a mier od Tolstoja je všeličo, len nie ľahké. Súťažné tímy to však úspešne zvládli a tí najúspešnejší vyhrali martinusácke hrnčeky.

Večer sme vyskladali osvedčenou sendvičovou metódou – hra, oddych, hra, sendvič u Shtoora, hra, debata o knihách. :-) Takže okrem šarád sme ešte stihli knižný kvíz plný záludných otázok zo sveta kníh (výhrou pre najlepšieho bolo skvelé martinusácke tričko) a ako poslednú súťaž večera sme si nechali najnáročnejšiu aktivitu – ultimátnu súťaž o najlepšieho kníhkupca! Predstaviť si to môžete ako olympijský duatlon pre knihomilov!

Súťažiaci mali 2 úlohy, ktoré museli zvládnuť v čo najkratšom čase. Tou prvou bolo nájsť pre zákazníka knihu, ktorú chcel (pričom kníhkupci mohli radiť iba slovami Áno a Nie). Druhou úlohou bolo urobiť poriadok v poličke, kde knižní škriatkovia urobili bord… neporiadok… (knižky boli prehádzané, neboli zoradené podľa abecedy, boli otočené naopak a iné záludnosti). Táto úloha bola pre každého ťažkým orieškom a ani tí najlepší ju nespravili na 100%. Aspoň im ostáva výzva do budúcna! :-)

Klavír, pohoda a radosť z vydarenej akcie

Pri poslednej suťaži sme sa už veru celkom vyšťavili, takže nasledovalo už len užívanie si pohostinnosti Shtoora, počúvanie tichých tónov klavíra a aktívne využívanie tuli vakov, gaučov a sedačiek so svojou obľúbenou knihou v rukách. Opäť sme si sadli aj ku káve a koláčom a diskutovali o knihách.

Ani sme sa nenazdali a bolo ráno! No áno, ráno! :-) Takže na nejaké spanie nakoniec ani neostal čas. Namiesto toho sme si radšej naplno užili vzácnu spoločnosť knihopozitívnych ľudí, užili sme si spolu poriadnu dávku zábavy a našli si nových kamarátov. Hovoriť môžeme iba za seba, ale nám sa to páčilo úplne maximálne! :-) Aj preto sa už teraz nevieme dočkať Noci v kníhkupectve 2! A čo vy, pridáte sa? :-)

Tisíce príbehov. Jedna noc. Jedno kníhkupectvo.

Váš Martinus.sk

PS: Ešte raz vám všetkým ďakujeme! Bolo to úžasné hlavne vďaka vám, vďaka tomu, akí ste priateľskí, spontánni a odvážni! Jednoducho skvelí! :-)

PS2: A špeciálna vďaka Zuzke, ktorá je nielen knihomilka, ale ešte aj úžasná kuchárka! O tvojich muffinoch a koláčikoch sa nám aj sníva (snažíme sa dospať prebdenú noc). Ďakujeme! :-)

    Napíšte komentár
  1. Povinný údaj
  2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Kde hľadať PPC človeka, ak nie na Twitteri, však? Takže hľadáme a prosíme o RT, ak to aj vy nie ste:… https://t.co/ObEkjh7aEq
21. 2. 2018
Toto je náš zákaznícky servis, vďaka ktorému ste získali tretie miesto v ankete @nice_reply Customer Happiness Awar… https://t.co/6KF7Yuqtm3
19. 2. 2018
@PeterBaricic Či je to 😳 alebo 😟 sa musíš rozhodnúť sám. My ďakujeme za upozornenie, pozrieme sa na to. :-)
16. 2. 2018
Vybrali sme pre vás knižné chuťovky, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť a dali na ne príjemné zľavy:… https://t.co/xOuR2zccSQ
16. 2. 2018
Nikto vám neporadí, ktoré slovenské knihy si určite treba prečítať, tak dobre, ako Tomáš Ulej. No veď pozrite:… https://t.co/AVXlIJ8YQX
10. 2. 2018
Muž, ktorý hľadal svoj tieň
David Lagercrantz