Knižné tipy: Nie je nad slovenskú kuchyňu! A aforizmy! :-)

Neustále vychádzajú nové a nové knihy, vďaka čomu je veľmi ľahké prehliadnuť tie, ktoré skutočne stoja za pozornosť. A práve preto vám každý týždeň prinášame výber titulov, ktoré stoja za vašu pozornosť. Pozrite sa každý pondelok na novinky minulého týždňa a nezabudnite si ich pridať do svojich wishlistov. Prehliadnuť dobrú knihu je až príliš jednoduché.

 • Tomáš Ulej – Ale

  Výber tipov tohto týždňa musím začať knižočkou, na ktorú sa mimoriadne teším. A nie je to len tým, že Tomáš Ulej je kolega a kamarát, ale hlavne preto, lebo jeho aforizmy sú jednoducho skvelé! Rovnako ako tisíce iných, aj ja som si ich dlho vychuntával “iba” na jeho webovej stránke, kde sa sem tam objavil nový (podľa intenzity návštev múzy), ale teraz sme dostali možnosť mať tie najlepšie z najlepších pekne v poličke. Navyše s krásnymi ilustráciami Katky Slaninkovej a s CD, ktoré nahovorila Kristína Farkašová. Jednoducho – veľkosťou síce útly počin, ktorý by však bola veľká škoda prepásť! (Viac info)

 • Laura Hillenbrandová – Nezlomený

  Tie najstrhujúcejšie príbehy píše sám život. Inak to nie je ani v prípade Louisa Zamperiniho. Olympijského bežca, ktorý sa počas druhej svetovej vojny stal bombometníkom amerického bombardéru B24. V roku 1943 bol zostrelený a z posledných síl sa mu podarilo dostať sa do záchranného člna, v ktorom však jeho strastiplná cesta za záchranou len začína. Výborne napísaný biografický román, pri ktorom budete neveriaco krútiť hlavou, čo všetko sa dá prežiť, zvládnuť, a pritom sa nezlomiť a nepoddať osudu. Lebo nakoniec to je jediné, na čom skutočne záleží – nevzdať to! (Viac info)

 • C.D. Payne – Mládí furt v hajzlu

  Tak a teraz sa pozrieme na fešáka, ktorý ma rozosmial viackrát, ako vyhlásenia našich politikov o boji s korupciou. A to je už čo povedať! Ak ste čítali legendárnu sériu románov pre mladých Mládí v hajzlu, tak vám stačí vedieť, že toto je pokračovanie. Ak nie, tak vedzte, že ide o jednu z najvtipnejších sérií, aké boli kedy napísané. Ich hlavným hrdinom je tínedžer Nick Twisp, ktorému sa dejú úplne hrozné veci (väčšinou si za to môže sám), ale on ich zvláda s bravúrou a obrovskou dávkou drzosti, vďaka ktorej sa budete neustále smiať, alebo aspoň usmievať. No a toto je pokračovanie! Nick už je dospelý, má syna Scotta, ale na rozvážnosti mu to veru nič nepridalo… (Viac info)

 • Michal Grondžák – Najlepšie jedlá na svete

  Ktoré jedlá sú tie najlepšie na svete? No predsa tie od mamičky! Ale ako to už zvyčajne býva, väčšine mamičiek nadobudne postupne pocit, že v tridsiatke by si už synáčik mohol začať variť aj sám. A tu nastupuje táto kniha, ktorá vám dokáže, že tie najlepšie jedlá na svete si ľahko zvládnete uvariť aj sami! Kniha Najlepšie jedlá na svete alebo Kuchárska kniha aj pre tých, čo vôbec nevedia variť je bohatá na kvalitné domáce recepty, ktoré nesmú chýbať v žiadnej dobrej kuchyni. Nečakajte žiadnu prudkú exotiku, ktorá vás vyženie na dvojdňové zháňanie ingrediencií. Jednoducho staré dobré jedlá, na ktoré sme všetci zvyknutí z nášho detstva. A to sa ráta! (Viac info)

 • Pittacus Lore – Sila šestky

  Priznám sa, že prvý diel moderného sci-fi príbehu pre mladých čitateľov Som číslo štyri ma práve neuchvátil. Zlí mimozemšťania,  dobrí mimozemšťania a najlepšia skrýša na svete – americká stredná škola v Balíkove na konci sveta. Alebo Texasu. To je vlastne to isté. Ak ste videli jeden diel seriálu Smallvile, tak máte presnú predstavu, o čo išlo. Na druhej strane viem, že kniha si našla veľké množstvo fanúšikov, takže upozorňujem, že onedlho sa dočkáme druhého dielu. Tentoraz to nebude o Štvorke ale o Šestke! Takže tak. (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Nové knižné tipy sú teraz naozaj špeciálne. Zobralo si ich na starosť naše IT oddelenie! :-) https://t.co/cRDIXiqjzT
2. 12. 2016
Pridal(-a) som do zoznamu videí @YouTube video https://t.co/cRDIXiqjzT Knižné tipy od Jančiho - #MartinusaciRadia
2. 12. 2016
Tie najlepšie a zároveň najkrajšie knižné tipy na knihy pod stromček nájdete v našom Lookbooku: https://t.co/138TEHBvo1
28. 11. 2016
POSLEDNÁ ŠANCA využiť naše poštovné zadarmo je dnes do polnoci! Tak neváhajte! :-) https://t.co/CGuWniMcTc #akcia
27. 11. 2016
Len do nedele 27.11. máme pre vás kuriéra zadarmo na všetky objednávky nad 10€! Tak neváhajte :-) https://t.co/cCihG50UDh
25. 11. 2016
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski