Knižné tipy: Septembrové knižné hity sú tu!

Neustále vychádzajú nové a nové knihy, vďaka čomu je veľmi ľahké prehliadnuť tie, ktoré skutočne stoja za pozornosť. A práve preto vám každý týždeň prinášame výber titulov, ktoré nás upútali, uchvátili a my sme si pri nich povedali: “Tak toto musíme odporučiť aj ďalej!” Pozrite sa každý pondelok na novinky minulého týždňa a nezabudnite si ich pridať do svojich wishlistov. Prehliadnuť dobrú knihu je až príliš jednoduché.

 • Karin Fossum – Kto sa bojí vlka

  Karin Fossum je späť! Už tretíkrát si budeme môcť vychutnať skvelú detektívku z pera  tejto obľúbenej nórskej autorky. Za knihu Kto sa bojí vlka získala dokonca Cenu nórskych kníhkupcov za najlepší nórsky román roka, takže sa naozaj máme na čo tešiť. Prípad, v ktorom sa bude tentoraz venovať úteku svojrázneho Errkiho z blázninca, má priam až nádych čiernej grotesky. V prvom rade to však bude stále čistokrvná severská detektívka tak, ako to máme radi.  (Viac info)

 • Cilla Börjlind, Rolf Börjlind – Tretí hlas

  No áno, opäť detetkívka. A opäť nepriame pokračovanie. Tentoraz minuloročného hitu Skočný príliv, v ktorom sme spoznali dvojicu vyšetrovateľov Toma Stiltona a Oliviu Rönningovú. Tentoraz sa pustia do vyšetrovania dvoch vrážd, ktoré spolu zdanlivo vôbec nesúvisia. Rýchlo však pochopia, že je všetko inak a oni budú musieť opäť spojiť svoje sily. (Viac info)

 • Chrisann Brennanová – Steve Jobs – můj život, má láska, mé prokletí

  Steve Jobs. Je  potrebné povedať viac? Vizionár, génius, ale aj cholerik a šéf, ktorého praktiky hraničili s tyraniou. Človek, ktorý postavil zákaznícku skúsenosť na piedestál svojej značky, ale zároveň aj človek, ktorý opustil svoju manželku počas tehotenstva a zaprel svoje dieťa. Jeho autorizovaný životopis bol skvelý, ale skutočnú tvár Steva Jobsa spoznáte až v spomienkach jeho bývalej priateľky a matky jeho prvého dieťaťa Chrisann Brennanovej. (Viac info)

 • Milan Daněk – Ti, kteří utíkají pěšky

  Len ťažko by ste hľadali bežca, ktorí nečítal kultovú knihu o tomto nádherom športe Stvorení pre beh. Milióny nadšených čitateľov sa dozvedelo o tajomnom kmeni mexických Indiánov, ktorí dokážu prekonať behom zdanlivo nemožné vzdialenosti. A teraz sa český autor Milan Daněk rozhodol vydať do nehostinných mexických kaňonov, kde už celé desaťročia zúria drogové vojny, ale kde zároveň žijú slávni Tarahumarovia – bežci, akí vo svete nemajú páru.   (Viac info)

 • Anne McCaffreyová – Obloha nad Pernem

  Jedna z posledných kníh slávnej fantasy série Drakeni z Pernu je tu! Ak vám tento svet nie je známy, asi by ste sa mali poobzerať po predchádzajúcich dieloch, čaká vás množstvo výborného a napínavého čítania. A my ostatní, fanúšikovia drakov, Pernu a Lessy (samozrejme!) si môžeme vychutnať príbeh, v ktorom po prvýkrát nepredstavuje Krvavica žiadnu hrozbu. A ani už nikdy nebude. Čo však majú robiť draci v novom svete, kde ich pôvodná úloha pominula? Nebudú už zbytoční? Ako sa však veľmi rýchlo ukáže, to im ani zďaleka nehrozí. Ďalšia nepredvídateľná hrozba sa totiž blíži. (Viac info)

  Napíšte komentár
 1. Povinný údaj
 2. Váš web alebo blog
Sociálne siete
Viliam Dobiáš je asi najznámejší slovenský záchranca, a preto sme práve jemu položili tú... https://t.co/uKNkEKgOIi
24. 7. 2017
Čo hovoríte na prvý poriadny trailer na filmového Snehuliaka od Jo Nesboa? :-) https://t.co/de53XtDRrt
21. 7. 2017
Chceš zistiť, či si naozaj dobrý v sci-fi a fantasy literatúre? Tak potom vyskúšaj náš kvíz z Pohody: https://t.co/ZykMcgTkJs
21. 7. 2017
Aha, akú parádnu obálku navrhol @Dodo_Dobrik na nového Murakamiho. My sa ho už nevieme dočkať!!! :-)… https://t.co/zj6Hoh42MA
20. 7. 2017
Za 2 tlačené knihy z Ikaru, Prírody, Odeonu, YOLi alebo Stonožky ti dáme knihomoľskú tašku zadarmo! Až do konca aug… https://t.co/mr5KaVvhZo
19. 7. 2017
Zapletení
Zygmunt Miłoszewski