blog

Martinus.sk získal ako prvý internetový obchod certifikát Slovak Gold

piatok 1. decembra 2006 15:45
Pi 1.12. 2006 15:45

Internetové kníhkupectvo Martinus.sk získalo koncom minulého roka certifikát za výnimočnú kvalitu Slovak Gold. Po portáli Profesia.sk, ktorý získal toto ocenenie v roku 2004, je to iba druhá internetová služba s týmto certifikátom na Slovensku.

 Prezídium Nadácie Slovak Gold vyzdvihlo pri hodnotení viaceré nadštandardné prvky, ktoré obchod poskytuje. Patria medzi ne diskusie k jednotlivým titulom, ukážky z kníh, možnosť vytvoriť si vlastnú on-line knižnicu či prepracovaný informačný systém obchodu, umožňujúci zákazníkovi podrobne sledovať priebeh vybavovania jeho objednávky.


„Získanie značky kvality Slovak Gold je dôležitý okamih v histórii nášho obchodu, ale aj on-line nakupovania všeobecne. Znamená to, že i na Slovensku už sú internetové predajne, ktoré by kvalitou svojich služieb obstáli aj v zahraničí a zároveň je to ďalší dôkaz toho, že nakupovanie cez internet môže byť bezpečné, pohodlné a moderné,“ vraví Michal Meško, spolumajiteľ obchodu.

Martinus.sk vznikol v roku 2001, jeho majitelia však zároveň už 16 rokov prevádzkujú aj klasické kníhkupectvo. Dnes je najväčším slovenským internetovým obchodom s viac ako 110 tisíc návštevníkmi mesačne a každý deň vybavuje niekoľko stoviek objednávok.

„Slovak Gold je uznanie pre celú firmu. Aj keď nás zákazníci nevidia naživo, vždy sa snažíme, aby cítili, že za naším obchodom sú reálni ľudia. Sme vďační všetkým našim už viac ako 60 000 zákazníkom zo Slovenska i celého sveta, že si na cestovanie svetom kníh vyberajú práve nás,“ povedal Miroslav Santus, jeden zo zakladateľov kníhkupectva.