blog

Martinus.sk s certifikátom Bezpečný nákup

sobota 15. marca 2008 23:51
So 15.03. 2008 23:51

Najväčšie internetové kníhkupectvo Martinus.sk získalo koncom februára ako jeden z prvých dvoch obchodov certifikát Bezpečný nákup.

Pre Martinus.sk je to už druhá známka kvality za posledné obdobie. Koncom roka 2006 ako doteraz jediný internetový obchod získal aj prestížnu cenu Slovak Gold. „Získanie certifikátu Bezpečný nákup je pre nás významná udalosť a zároveň záväzok voči zákazníkom – naviac o to väčší, že sme spolu s MALL.sk prvými internetovými obchodmi, ktorým bol tento certifikát udelený,“ hovorí Michal Meško, konateľ. Martinus.sk je najväčším internetovým obchodom na Slovensku, mesačne ho navštívi takmer 200 tisíc ľudí a vybaví viac ako 10 tisíc objednávok.


certifikat_saec
 „Podstatné je, aby sa ľudia nebáli nakupovať cez internet. Samozrejme, existuje riziko, že človek natrafí na neseriózneho obchodníka, práve certifikát Bezpečný nákup by však mal zákazníkom pomôcť vyhnúť sa takýmto problémom a sklamaniam,“ vysvetľuje Meško. V priebehu tohto roka má SAEC ambíciu certifikovať ďalších 20 obchodov. Obdobný program úspešne beží už niekoľko rokov aj v Českej republike.

Známku Bezpečný nákup pre internetové obchody udeľuje Slovenská asociácia pre elektronický obchod (SAEC) od februára tohto roku. Cieľom certifikácie je zvýšiť bezpečnosť a dôveryhodnosť nakupovania cez internet. SAEC je nezávislá asociácia, ktorá podporuje rozvoj elektronického obchodu a elektronickej komunikácie na Slovensku už od roku 1998.